Fundraising 2011/Jimmy Letter 001/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Jsem dobrovolník.

Za svou práci na Wikipedii nedostávám ani cent a stejně tak nedostávají zaplaceno ani tisíce jiných dobrovolných autorů a editorů. Když jsem zakládal Wikipedii, mohl jsem z ní udělat komerční firmu s reklamními bannery, ale rozhodl jsem se vytvořit něco jiného.

Komerce je v pořádku. Reklama není zlo. Ale sem nepatří. Ne na Wikipedii.

Wikipedie je něco výjimečného. Je jako knihovna nebo veřejný park. Je jako chrám ducha. Je to místo, kam se všichni můžeme jít zamyslet, poučit, sdílet své znalosti s ostatními. Je to unikátní lidský projekt, první svého druhu v dějinách. Je to humanitární projekt přinášející bezplatnou encyklopedii každému člověku na této planetě.

Každému člověku.

Kdyby každý kdo si toto čte věnoval $5, mohli bychom sbírku uzavřít dnes. Ale ne každý chce nebo může přispět. A to je v pořádku. Každý rok se právě dost lidí rozhodne věnovat. Když dosáhneme svého cíle, ukončíme kampaň. Jsme malá organizace a léta jsem usiloval o to, abychom zůstali úsporní a štíhlí. Plníme svou misi a rozhazování necháváme na ostatních.

Pokud to máme zvládnout, aniž bychom se uchýlili k reklamám, potřebujeme vás. Jste to vy, kdo drží tento sen naživu. Jste to vy, kdo vytvořil Wikipedii. Jste to vy, kdo věří, že stojí za to mít místo pro klidné rozvažování a poučení.

Tento rok prosím zvažte darování $5, €20, ¥1000, nebo jakékoliv jiné částky, abyste pomohli chránit a udržovat Wikipedii.

Děkuji,

Jimmy Wales
zakladatel Wikipedie