Jump to content

Fundraising 2011/Karthik Letter/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Ten den, kdy teroristické útoky zasáhly srdce mého města, mi Wikipedia změnila život.

Mumbajské bombové útoky v roce 2011 se dostaly do titulků médií po celém světě, ale v okamžiku, kdy celá krize začala, nikde nebyly jasné informace o tom, co se vlastně stalo.

Věděl jsem, že určitě nejsem jediný, kdo hledá odpovědi. Šel jsem proto ven, fotil jsem a na internet nahrál mnou vytvořenou mapku. Snažil jsem se napsat na Wikipedii takový článek, který by lidem pomohl ten chaos pochopit.

Od té doby jsem v článcích na Wikipedii udělal tisíce editací. Mé zážitky tehdy na Wikipedii ujasnily mou vášeň pro fotožurnalistiku a od té doby se držím této cesty.

Byl jsem Wikipedii nesmírně vděčný a jakmile jsem zjistil, co jí umožňuje zůstat online, daroval jsem 250 rupií, abych pomohl. Uděláte finanční příspěvek i vy, byste tento neocenitelný zdroj informací udržel dostupný pro celý svět?

Wikipedie nám umožňuje sdílet svět. Každý měsíc má 470 milionů různých návštěvníků a od základů změnila způsob, jakým přijímáme a šíříme informace - někdy přímo k momentu, kdy se události dějí.

To vše dělá zdarma - bez reklam, s méně než 1000 servery a méně než 100 zaměstnanci.

To je úžasné. Podívejte se na Google nebo Facebook. Obě společnosti mají stovky nebo tisíce serverů a desetitisíce zaměstnanců.

Není divu, že Wikipedie je 5. nejpopulárnější a nejnavštěvovanější stránkou na internetu. A není ani divu, že každý rok potřebuje podporu od lidí jako jsme já a ty.

Přidáš 100, 200, 500 korun nebo jakýkoliv obnos, který odráží hodnotu, jakou pro tebe Wikipedie má?

Děkuji,

Karthik Nadar
Autor Wikipedie