Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Letter 002/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Google vlastní téměř milion serverů. Yahoo má přibližně 13 000 zaměstnanců. Wikipedii slouží pouze 679 serverů a 95 zaměstnanců.

Wikipedie je mezi 5 nejnavštěvovanějšími weby a měsíčně poslouží 470 milionům rozdílných lidí – s miliardami navštívených stránek každý měsíc.

Komerční prostředí je v pořádku a na reklamě není nic zlého. Ale sem nepatří. Ne na Wikipedii.

Wikipedie je něco výjimečného. Je jako knihovna nebo veřejný park. Je jako chrám ducha. Je to místo, kam se všichni můžeme jít zamyslet, poučit a sdílet své znalosti s ostatními.

Když jsem zakládal Wikipedii, mohl jsem z ní udělat pouhou výdělečnou společnost s reklamními bannery, ale rozhodl jsem se jinak. Mnoho let jsme tvrdě pracovali, abychom Wikipedii udrželi efektivní a přehlednou. Naplňujeme naši misi a nepořádek necháváme ostatním.

Kdyby každý, kdo si přečte tento dopis, daroval 5$, stačilo by vybírat jen jeden den v roce. Ne každý však chce nebo může darovat. A to je v pořádku. Každý rok se najde dostatek lidí, kteří se rozhodnou přispět.

Zkuste prosím letos darovat 5$, 10€, 100Kč nebo jakoukoliv jinou částku, kterou jste schopni dát na ochranu a udržení Wikipedie.

Děkuji,

Jimmy Wales
zakladatel Wikipedie