Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Letter 003/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Google'ın bir milyona yakın sunucusu, Yahoo'nun 13.000 kadar çalışanı olabilir. Bizse, 679 sunucuya ve 95 çalışana sahibiz.

Vikipedi, dünyada en çok ziyaret edilen 5. site ve sunucularımız 470 milyon kişiye her ay milyarlarca sayfa gösterimi ile hizmet vermektedir.

Ticaret iyi bir şey. Reklam da kötü bir şey değil. Fakat bunların ikisi de buraya ait değil. Wikimedia'da olamaz.

SITENAME özel bir şey. Bir kütüphane ya da halka açık bir park gibi. Zihin için bir tapınak gibi. O hepimizin, düşünmek, öğrenmek ve bildiklerimizi paylaşmak için gidebileceği bir yerdir.

Wikimedia Vakfı'nı kurduğum zaman, ona reklam afişleri ekleyip kâr amaçlı bir firma haline getirebilirdim. Fakat bundan daha farklı bir şey yapmaya karar verdim. Geçen yıllar boyunca onu dayanıklı ve sıkı tutmak için çok çalıştık. Biz görevimizi yerine getiriyoruz, geri kalanını ise size bırakıyoruz.

Eğer bu yazıyı okuyan herkes 5 dolar bağışlasaydı, yılda sadece bir gün bağış toplamamız yeterli olurdu. Fakat herkes bağış yapmıyor, yapamıyor. Bu önemli değil. Her yıl yeterli sayıda insan bağış yapmaya karar veriyor.

Bu yıl, Wikimedia projelerini korumak ve sürdürmek için lütfen 5, 10, 20 dolar veya yapabildiğiniz kadar bağış yapın.

Teşekkürler,

Jimmy Wales
Vikipedi'nin Kurucusu