Prispievanie 2012/preklad/výzva Srikeit&Noopur

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Srikeit&Noopur Appeal and the translation is 100% complete.

1

V úsilí o znižovanie nákladov, úradníci navrhli aby bol Patentový úrad jednoducho zrušený. Zdalo sa im, že všetky možné vynálezy už boli vymyslené a patentované.

Všetci dobre vieme, ako to dopadlo!

Aj dnes, ľudia vidia 22 miliónov článkov na Wikipédii a myslia si, že už je napísané o všetkom. Avšak nie je to pravda. Ostáva ešte obrovské množstvo práce.

Ja Srikeit sa priatelím s Noopur. Sme príslušníkmi najpočetnejšej skupiny mladých na svete. Totiž z 1,2 mld obyvateľov Indie viac ako polovica sú mladí ľudia do 25 rokov. Naša generácia profituje z lepšieho vzdelania, vyššieho stupňa gramotnosti a ďalekosiahleho prístupu na internet. Svet sa mení, a my napomáhame jeho zmenám. Avšak musíme toho uskutočniť ešte strašne veľa.

Prostredníctvom tohto úžasného projektu - Wikipédie - môžeme priniesť do Indie celé svetové poznanie. A zároveň môžeme poskytnúť indické poznatky svetu.

Preto prosíme, aby ste prispeli k rastu Wikipédie akoukoľvek čiastkou podľa svojich možností. Máme pred sebou ešte toľko práce!

Bio

Srikeit žije v Bombaji, kde pracuje v reklamnej agentúre. Noopur pokračuje v štúdiu kinematografie a chce byť Doktorkou filozofie (Ph.D.). Počas ich päťročnej známosti sa ich vzťahy výrazne prehĺbili, odkedy Srikeit uviedol Noopur do Wikipédie a začali spoločne učiť priateľov, spolužiakov a kolegov ako aj oni môžu prispieť do Wikipédie.