Globalne blokady logowania

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Global locks and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

Globalna blokada logowania to sposób, w jaki stewardzi mogą uniemożliwić logowanie na każdym projekcie Wikimedia (i, co za tym idzie, jego edytowanie). Kiedy konto jest zabezpieczone, próby zalogowania kończą się niepowodzeniem we wszystkich projektach Wikimedia. Stosuje się to głównie do kont stworzonych do wandalizmów, chociaż w rzadkich przypadkach (dopóki globalne blokowanie nie obejmie nazwanych kont), konta użytkowników, których należałoby zablokować globalnie, również są zabezpieczane w ten sposób. Interfejs blokowania pozwala też ukryć nazwę konta we wszystkich rejestrach, co można stosować w przypadku obraźliwych nazw.

Powody uzasadniające wniosek o globalną blokadę logowania

Poniżej znajduje się proponowana lista powodów będąca próbą wypisania aktualnego konsensusu na temat tego, kiedy blokada jest odpowiednia. Śmiało poprawiaj i dodawaj, a także zobacz więcej na stronie dyskusji.

Komunikat wyświetlany podczas próby zalogowania na globalnie zablokowane konto.
  • Konta, które były używane tylko do wandalizmów lub nadużyć na wielu wiki i aktywnie wandalizują teraz lub w inny oczywisty sposób są szkodliwe na wielu wiki, są kandydatami do blokady globalnej. Dołącz proszę linki do historii blokad lub inne dowody nadużyć w innych projektach oraz wskaż, gdzie konto jest wciąż aktywne.
  • Konta przeznaczone tylko do spamu
  • Konta o obraźliwych lub w inny sposób niezgodnych z zasadami nazwach również nadają się do zablokowania, a dodatkowo mogą być usunięte z rejestrów operacji.
  • Konta, które złamały inne zasady będące powodem do bezterminowych blokad na wielu projektach, np. poprzez powtarzające się groźby prawne, prezentowanie dziecięcej pornografii lub przekazywanie cudzych prywatnych danych osobowych.
  • Konta podejrzane o włamanie, jako rozwiązanie tymczasowe do ochrony konta do momentu odzyskania przez właściciela
  • Konta zbanowane globalnie
  • Konta utworzone w celu ominięcia globalnego bana
  • Śmierć właściciela konta

Włamanie na konto

Możesz uzyskać pomoc na Help:Compromised accounts.

Stewardzi czasami blokują konta jako "z włamaniem". Jeżeli konto zostało zablokowane z tego powodu, skontaktuj się z ca@wikimedia.org.