Jump to content

InternetArchiveBot/ЧаПи

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page InternetArchiveBot/FAQ and the translation is 50% complete.
Outdated translations are marked like this.


Ця сторінка містить список типових запитань щодо бота InternetArchiveBot.

Запитання: Як можна запустити бота одразу на декількох сторінках?

Відповідь: Можете скористатися інструментом для додавання в чергу завдань для бота, який робить саме це. Якщо у Вас є список сторінок, і треба, щоб бот їх проаналізував, введіть список статей, які треба надіслати ботові (по одній статті на рядок), і клацніть «надіслати». Все, готово. Подане Вами завдання отримає свій робочий ідентифікатор, і потрапить у чергу, аж поки бот матиме змогу взятися за нього. Інтерфейс дозволить відстежувати прогрес завдання в реальному часі.

Запитання: Бот замінив архівне посилання на його оригінальний відповідник у шаблоні цитування. Однак оригінальна URL-адреса є недійсною. Що це означає?

Відповідь: IABot просто перемістив архівне посилання у відповідний для цього параметр — той, що призначений для архівних посилань, у той же час залишивши оригінальну URL-адресу в полі для, власне, оригінальних URL-адрес. Це робиться заради відповідності з іншими використовуваними шаблонами цитувань, а також відповідності з призначенням відповідних параметрів шаблону. Якщо можливо, архівні посилання слід розміщати у відповідному для них параметрі, а оригінальне посилання — в параметрі для звичайної URL-адреси.

Запитання: Бот знову й знову створює проблеми з певним джерелом на сторінці. Як можна це зупинити?

Відповідь: Це залежить від обставин. Якщо бот постійно намагається позначити джерело як недійсне, або постійно додає поганий архів, тоді Вам треба допомогти ботові, повідомивши йому за допомогою інструмента керування URL-адресами, що цей архів не є добрим. Цей інструмент дає користувачам змогу переглядати URL-адреси, виявлені ботом, і виправляти будь-які помилки, пов'язані з цією адресою. Це дозволяє ботові стати ще надійнішим. Якщо бот ламає синтаксис, або неправильно форматує джерело, Вам треба повідомити про цю проблему за допомогою інструмента для повідомлень про баги.

Запитання: Бот здійснює шкідливі зміни у всіх посиланнях на сторінці. Не думаю, що варто допускати бота до роботи на цій сторінці. Як мені цілковито запобігти редагуванням бота на цій конкретній сторінці?

Відповідь: Будьте обережні з цим. Ви впевнені, що бот шкодить сторінці більше, аніж їй допомагає? Розгляньте такі варіанти: він ламає форматування сторінки, роблячи шкідливі редагування, чи він просто неправильно позначає одні джерела і додає погані архіви до інших? Якщо Ви оберете перший варіант, будь ласка, повідомте про цю ситуацію за допомогою інструмента для повідомлень про баги, оскільки це — баг, який потребує виправлення. В іншому разі, якщо Ви впевнені, що поточні джерела на сторінці не матимуть користі від роботи, здійсненої ботом, або якщо Вам, зрештою, доведеться багато виправляти після бота на сторінці, тоді розмістіть на сторінці код {{bots|deny=InternetArchiveBot}}, або скористайтеся шаблоном {{cbignore}}, додавши його до окремих джерел, яким бот може нашкодити. Це дозволить тримати бота подалі від такої сторінки. Це також означатиме, що бот не займатиметься недійсними посиланнями на цій сторінці, аж доки хтось не вилучить із неї відповідний тег. Будь ласка, допоможіть ботові стати надійнішим, виправляючи хибні дані за допомогою інструмента керування URL-адресами та інструмента керування доменами.

Запитання: Що таке {{cbignore}}? Що таке {{bots}}?

A: {{cbignore}} is a specific blank template some wikis use to signal IABot to completely ignore a reference or external link on a page. An example of it's documentation and usage can be found at w:en:Template:Cbignore. {{bots}} is an exclusion template some wikis use to signal compliant bots to stay away from a page altogether. IABot is bots and nobots compliant, and to specifically keep away InternetArchiveBot, use {{bots|deny=InternetArchiveBot}} anywhere on the page to keep away only IABot.

Q: The bot tagged a source as dead, but the source isn't dead. What happened?

A: If the site was down only temporarily long enough, the bot may have considered the source as dead, because the site failed to validate as alive 3 times in a row, during 3 separately spaced out checks, or the site has blacklisted the bot from further access and is unable to assess the heartbeat of the site. At this point the bot now considers it permanently dead, and you should report it with the false positive reporting tool. This tool will in most cases correct the issue on the bot on it's own. If it can't, it will get reported to the interface roots.

Q: The bot mangled the page. What happened?

A: Please report it with the bug reporting tool, and do not apply {{cbignore}} or {{bots|deny=InternetArchiveBot}}. The page will be used to replicate the bug, and chances are when the bug is fixed, the bot will prove to be useful to the page.

Q: The number of links rescued is different from actual links rescued. Is something wrong?

A: Don't be alarmed, this can happen. If the number actually fixed is lower than advertised, then that means something went wrong with the link, and it got skipped. This is easily fixed by manually fixing the source using the provided source, if it works. If it is higher, then that means there are 2 sources that are identical character for character, and was picked up once internally, but got replaced more than once externally. This is nothing to be worried about.