Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/Reach/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/Reach and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.

Досягнення нових голосів орієнтоване на те, щоб голоси, які зазвичай не є частиною наших обговорень стратегії, були по-справжньому представлені в процесі, який визначить майбутнє руху Вікімедіа в найближчі 15 років. Наші цілі:

 • Зібрати і зрозуміти значущі глобальні і регіональні тренди, які вплинуть на майбутнє руху Вікімедіа в наступні 15 років;
 • Зрозуміти і поділитися поточною впізнаваністю, поданням і використанням проектів Вікімедіа (особливо Вікіпедії) для потенційних і наявних читачів;
 • Вчитися у місцевих експертів та організацій з відповідних областей і запросити їх до спільної роботи над майбутнім Вікімедіа.

Щоб здійснити цю роботу глобально, у нас є дві команди, що працюють над цим проектом: «Регіони з високою впізнаваністю» (в минулому — група C) і «Регіони з низькою впізнаваністю» (група D). Ми також просимо місцеві групи залишати заявки на стипендії, щоб проводити власні обговорення з місцевими експертами та партнерами (поточними і потенційними).

 • «Регіони з високою впізнанністю» — регіони, в яких, як нам здається, рух Вікімедіа порівняно відоміший, наприклад, в Північній Америці, Західній Європі та окремих країнах, таких як Японія.
 • «Регіони з низькою впізнанністю» — області, в яких Вікіпедія маловідома. Результати недавнього телефонного опитування нових читачів вказують на обмежене знайомство з Вікіпедією або нерозуміння її використання серед інтернет-користувачів. Рівень впізнанності Вікіпедії різнився від 20% до 51%, в середньому складаючи близько 25%. Недавнє дослідження вважає «регіонами з низькою впізнанністю» ряд країн в Близькому Сході, Африці, Азії і Латинській Америці. Цільові країни для цього дослідження — Індія, Індонезія, Нігерія, Єгипет, Мексика і Бразилія.

Заходи

У нас є чотири основні шляхи здобуття думок від нових голосів:

 1. Персональні інтерв'ю з більш ніж 200 експертами, партнерами і главами організацій;
 2. Проведені спільнотою обговорення з місцевими експертами, партнерами і главами організацій;
 3. Невеликі групові зустрічі і заходи;
 4. Дослідження.
  1. Дослідження в Бразилії та Індонезії (триває);
  2. Дослідження в Мексиці, Нігерії, Індії (завершені в 2016-м);
  3. Дослідження впізнанності бренду, відносини і використання проектів в регіонах з високою впізнанністю (триває);
  4. Вторинне дослідження — дослідження третіми особами про глобальні тренди, населення тощо. (триває).