Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Грудень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/December and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.


Візуальний редактор

Чи знали Ви?

Нова, простіша система редагування пропонуватиме лише одну кнопку «Редагувати». Після відкриття сторінки, Ви зможете перемикатися між візуальним редактором та редактором вікірозмітки — туди й назад.

Скріншот, що демонструє спливне діалогове вікно для перемикання з редактора вікірозмітки на візуальний редактор

Якщо Ви віддаєте перевагу наявності двох кнопок редагування, Ви можете увімкнути таку опцію в своїх налаштуваннях — або в спливному вікні наступного разу, коли відкриєте візуальний редактор, чи перейшовши на Спеціальна:Налаштування та вибравши таке налаштування, яке Вам потрібне:

Скріншот, що демонструє випадне меню на Спеціальна:Налаштування

Поточний план полягає в тому, аби стандартним налаштуванням було те, що кнопка «Редагувати» відкриватиме редактор, яким Ви користувалися востаннє.

Ви можете почитати та допомогти з перекладом посібника користувача, який містить більше інформації про те, як користуватися візуальним редактором.

Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

З моменту останнього випуску цієї розсилки новин команда візуального редактора виправила чимало багів та вдосконалила інструмент редагування математичних формул. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки таких мов як японська та арабська, а також забезпечення роботи інтерактивних інструментів для редагування формул, таблиць, галерей та завантаження файлів.

Останні покращення

Ви можете перемикатися з редактора вікірозмітки на візуальний редактор вже після того, як почнете редагувати. Редактор математичних формул LaTeX значно розширили. (T118616) Тепер можна бачити формулу під час зміни коду LaTeX. Можна просто натискати певні кнопки, аби вставляти коректний код LaTeX для багатьох символів.

Майбутні зміни

Проект єдиної вкладки редагування об'єднає вкладки «Edit» та «Edit source» в єдину вкладку «Edit» — така ж система вже використовується в мобільній версії. (T102398, T58337) Спершу вкладка «Edit» відкриє той редактор, який Ви використовували минулого разу. Ваш останній вибір редактора зберігатиметься в форматі куків для незареєстрованих користувачів та як налаштування облікового запису для зареєстрованих редакторів. Зареєстровані редактори зможуть встановити стандартний редактор на сторінці Спеціальна:Налаштування у вкладці Editing у випадному меню «Editing mode:».

Візуальний редактор буде увімкнений на початку 2016 року для усіх користувачів у таких Вікіпедіях: амхарська, бугійська, східноміньська, мовою крі, менська, хаккаська, вірменська, грузинська, понтійська, сербохорватська, мовою тигринья, мегрельська, чжуанська, та південноміньська. (T116523) Будь ласка, публікуйте свої коментарі та вказуйте мову/мови, які Ви тестували, на гілці для відгуків на mediawiki.org. Розробники хотіли б дізнатися, наскільки добре редактор працює. Будь ласка, повідомте їм також інформацію про тип комп'ютера, браузер та клавіатуру, які Ви використовуєте.

2016 року сторінки для відгуків щодо візуального редактора в багатьох Вікіпедіях будуть перенаправлені на mediawiki.org. (T92661)

Нагоди для тестування

  • Будь ласка, випробуйте нову систему єдиної вкладки редагування на test2.wikipedia.org. Ви можете редагувати без необхідності входити в систему, аби побачити, як це нововведення працює для незареєстрованих користувачів, або ж можете створити окремий обліковий запис, аби мати змогу змінити налаштування свого в межах цього облікового запису. Будь ласка, поділіться своїми думками щодо єдиної вкладки редагування в темі для відгуків на mediawiki.org або підпишіться на офіційне користувацьке дослідження (впишіть «single edit tab» у відповідь на запитання про інші сфери Ваших вікізацікавлень). Нова система ще не остаточна, і Ваші відгуки можуть вплинути на результат. Зокрема, команда потребує Ваших думок про опції на сторінці Спеціальна:Налаштування. Поточними варіантами вибору на Спеціальна:Налаштування є:
    • Remember my last editor,
    • Always give me the visual editor if possible, 
    • Always give me the source editor, та
    • Show me both editor tabs.  (Це — поточний стан для людей, що вже користуються візуальним редактором. Жодна з цих опцій не буде видимою для Вас, якщо Ви вимкнете візуальний редактор у певній вікі.)
  • Чи можете Ви читати та друкувати корейською або японською? Мовний інженер Девід Чан потребує людей, що знають, якими інструментами люди користуються при редагуванні текстів деякими мовами. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому протестувати підтримку цих мов. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями щодо того, що саме треба тестувати, якщо Ви можете допомогти, а також повідомте про це на Фабрикаторі (корейськаяпонська) або у Вікіпедії (корейськаяпонська).

Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Thank you!