Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2019/Жовтень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2019/October and the translation is 100% complete.

Новини щодо редагувань #2 – Мобільне редагування та сторінки обговорень

Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

У цьому віснику Команда з питань редагування розповідає про свою роботу над мобільним візуальним редактором, над новим проєктом, пов'язаним зі сторінками обговорень, та про свою участь у Вікіманії 2019.

Довідка

Які взаємодії із сторінками обговорення Ви пам'ятаєте? Чи ця історія про те, як хтось допоміг Вам дізнатись щось нове? Чи ця історія про те, як хтось допоміг Вам приєднатися до групи? Чи може щось інше? Якою б не була Ваша історія, ми хочемо її почути!

Будь ласка, розкажіть нам історію про те як Ви використовували сторінку обговорення. Будь ласка, дайте посилання на пам'ятну дискусію, або опишіть її на сторінці обговорення цього проєкту. Наша команда потребує Ваших прикладів. Ці приклади допоможуть всім розвинути спільне розуміння того, що повинен підтримувати та заохочувати цей проєкт.

Проєкт покращення сторінок обговорень

Консультація щодо сторінок обговорень була глобальною консультацією, метою якої було визначення того, які інструменти для спілкування у вікі можуть бути кращими за наявні. З лютого по червень 2019 року понад 500 волонтерів із 20 вікі, з 15 різних мов та численних проєктів, зібралися разом із членами Фонду Вікімедіа, аби розробити напрямок розробки набору інструментів для сторінок обговорень. Звіт про результати другої стадії консультації щодо сторінок обговорень було опубліковано в серпні. Він резюмує напрямок продукту, над яким команда почала працювати, про який Ви можете дізнатися більше тут: сторінка проєкту «Talk Page Project».

Команді потрібна й бажана Ваша допомога протягом цієї ранньої стадії. Вони починають розвивати першу ідею. Будь ласка, додайте своє ім'я в розділі «Getting involved» на сторінці проєкту, якщо Ви хотіли б отримувати сповіщення про можливість долучитися.

Мобільний візуальний редактор

Команда з питань редагування намагається спростити процес редагування на мобільних пристроях. Команда змінює візуальний редактор у мобільній версії. Якщо Ви маєте що сказати про редагування на мобільних пристроях, будь ласка, залиште повідомлення на сторінці Talk:VisualEditor on mobile.

Що відбувається, коли Ви клацаєте на посиланні. Нова картка редагування є більшою та має більше опцій для редагування посилань.
Панель інструментів редагування змінюється в мобільному візуальному редакторі. Стара система мала дві різні панелі інструментів. Тепер всі кнопки розміщені на одній. Поділіться з Командою своїми міркуваннями про нову панель інструментів.
 • У вересні Команда з питань редагування оновила панель інструментів редагування в мобільній версії візуального редактора. Кожен міг бачити ці зміни в мобільному візуальному редакторі.
  • Одна панель інструментів: Усі інструменти редагування розміщені на одній панелі. Раніше вигляд панелі змінювався, коли Ви клацали на різні кнопки.
  • Нова навігація: Кнопки для руху вперед та назад у потоці редагування тепер змінились.
  • Плавне перемикання: покращений процес перемикання між візуальним режимом редагування та режимом вікірозмітки.
 • Відгуки: Ви можете випробувати оновлену панель інструментів, відкривши мобільний візуальний редактор на смартфоні. Будь ласка, залишайте свої відгуки на сторінці обговорення панелі інструментів.

Вікіманія

Команда з питань редагування відвідала Вікіманію 2019 у Швеції. Вони провели сесію про візуальний редактор для мобільних пристроїв та сесію про новий проєкт покращення сторінок обговорень. Вони перевірили дві нові функції у візуальному редакторі для мобільних разом із користувачами. Ви можете прочитати більше про те, що команда зробила і чому навчилась, у звіті команди про відвідування Вікіманії 2019.

Плани на майбутнє

 • Проєкт покращення сторінок обговорення: Команда розмірковує над першим набором запропонованих змін. Команда працюватиме з невеликою кількістю спільнот, аби випробувати ці зміни. Найкращий спосіб залишатись поінформованими — це додати своє ім'я користувача до списку на сторінці проєкту в розділі «Getting involved».
 • Тестування мобільного візуального редактора як стандартного редактора: Команда з питань редагування планує опублікувати результати до кінця календарного року. Найкращий спосіб залишатись поінформованими — це додати сторінку проєкту до свого списку спостереження: Сторінка проєкту «VisualEditor as mobile default».
 • Дослідження впливу карток редагування: Це дослідження запитує, чи проєкт допоміг редакторам із додаванням посилань та приміток. Команда з питань редагування сподівається поділитися своїми результатами вже в листопаді. Найкращий спосіб залишатись поінформованими — це додати сторінку проєкту до свого списку спостереження: сторінка проєкту «Edit Cards».

PPelberg (WMF) (talk) & Whatamidoing (WMF) (talk)