Jump to content

VisualEditor/Newsletter/2020/July/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2020/July and the translation is 100% complete.

Wiadomości redakcyjne 2020 #3

Przeczytaj w innym językuLista subskrybujących ten wielojęzyczny newsletter

Złota gwiazdka z niebieską wstęgą oraz tekst 50 m
Za pomocą edytora wizualnego dokonano ponad 50 milionów edycji.

W tym miesiącu upływa siedem lat od momentu, gdy Zespół Editing zaproponował większości redaktorów Wikipedii edytor wizualny. Od tamtej pory redaktorzy wiele dokonali, o czym świadczą liczby:

  • Za pomocą edytora wizualnego dokonano ponad 50 milionów edycji.
  • W edytorze wizualnym utworzono ponad 2 miliony nowych artykułów. Ponad 600 000 wspomnianych nowych artykułów powstało w 2019 roku.
  • Popularność edytora wizualnego rośnie. Od czasu jego wprowadzenia proporcjonalnie coraz więcej edycji dokonuje się właśnie za jego pomocą.
  • W 2019 roku 35% edycji będących dziełem nowych osób (zalogowanych redaktorów mających na koncie ≤99 edycji) dokonano w edytorze wizualnym. Procent ten z roku na rok rośnie.
  • W edytorze wizualnym dokonano blisko 5 milionów edycji na urządzeniach mobilnych. Większość tych edycji pochodzi z okresu, odkąd Zespół Editing w 2018 roku zaczął udoskonalać mobilny edytor wizualny.
  • 17 listopada 2019 roku po raz pierwszy dokonano edycji w mobilnym edytorze wizualnym z przestrzeni kosmicznej. 🚀 👩‍🚀
  • Redaktorzy dokonali ponad 7 milionów edycji w edytorze wikitext z 2017 roku, wliczając powstałych w nim 600 000 nowych artykułów. 2017 wikitext editor to edytor tekstowy wbudowany w edytor wizualny. Możesz go dostosować do własnych preferencji

Whatamidoing (WMF) (Dyskusja)