Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Gerard Meijssen/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Gerard Meijssen and the translation is 75% complete.

Gerard Meijssen (GerardM)

GerardM (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
 • Kişisel:
  • İsim: Gerard Meijssen
  • Konum:
  • Diller: İngilizce, Felemenkçe
 • Başyazı:
  • Kayıt tarihi: Mart 2008
  • Etkin Vikiler: Wikidata, Wikipedia, Commons
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Yaptığımız şeyin bir amacı var; "bütün bilgiyi paylaşmak". Bizim yönetimimizde topluluk odaklı olduk. Varsayım, amacımızın topluluğumuzun çabasının sonucu olduğudur. Sonuçlarımızı halk için maksimize etmedik. Commons'ta resimleri kolaylıkla bulamıyorsunuz, özellikle de kullanılan dil İngilizce değilse kitapları ve diğer şeyleri Vikikaynak'ta kolayca bulamıyorsunuz. Topluluğumuz için daha fazla dikkat ile, çabalarımızın daha yerinde olmasını sağlayacağız.
İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği
İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği
doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik: onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:14, 1 July 2021 (UTC)Reply[reply]
Kimlik: onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 21:45, 29 June 2021 (UTC)Reply[reply]
Mütevelli Değerlendirme Formu
Mütevelli Değerlendirme Formu
Deneyim (Yıl)
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia tecrübesi. Aday Wikimedia hareketine adanmış bir kullanıcıdır. Uygun katkılar şunlardır: Wikimedia projelerine katkılar, bir Wikimedia organizasyonu ya da iştirakına üyelik, Wikimedia hareketi organizatörü olarak aktiviteler ya da Wikimedia hareketi ile dost bir organizasyona katılım.

Wiktionary, Wikidata, Wikipedia, Commons

Heyet deneyimi. Aday ulusal -ya da küresel- bir organizasyonda (kâr amacı güden, gütmeyen ya da yönetimsel) mütevelli heyeti/yönetim kurulu ya da benzer bir yönetim görevinde bulunmuştur.

WMF dil komitesi kurucu üyesi

Yönetim deneyimi. Aday, Wikimedia Vakfı ile karşılaştırılabilir (veya daha büyük) büyüklükte, karmaşıklıkta ve kapsamda bir kuruluş, departman veya proje için yönetici düzeyinde çalışmıştır.

Omegawiki kurucusu

Konu uzmanlığı. Aday Vakfın ya da Heyetin çalışmalarıyla ilgili bir alanda çalışmış ya da gönüllü olarak yer almıştır. Bu alanlar yıllık olarak belirlenecek ve; Küresel hareket inşası ve topluluk organizasyonu, kurumsal seviyede ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme, kamu politikası ve hukuk, bilgi sektörü (ör. akademik/GLAM/eğitim), insan hakları ve sosyal adalet, açık internet/özgür ve açık kaynak yazılımı, organizasyonel strateji ve yönetim, finans ve finansal gözetim, kâr amacı gütmeyen bağış toplama, insan kaynakları, heyet idaresi gibi alanlar içerebilir.

Tropenmuseum ile ilk GLAM projesini yürüttüm

Çeşitlilik: Arka plan Aday, iktidar yapılarında tarihsel ayrımcılığa ve yetersiz temsile maruz kalmış bir gruba (örneğin; cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, LGBTQ+ kimliği, sosyal/ekonomik statüsü ya da itibarına bağlı olarak) ait veya aitti.

Gelişen varlığımın 15 yıllık arka planını blogumda bulabilirsiniz.

Çeşitlilik: Coğrafya Aday, yaşadıkları coğrafi bölgelere göre Mütevelli Heyeti'nin genel coğrafi çeşitliliğine katkıda bulunacaktır.

Hollanda

Çeşitlilik: Dil Adayın ana dili İngilizce dışında başka bir dildir.

Felemenkçe, İngilizce, biraz Almanca

Çeşitlilik: Politik sistem deneyimi Adayın bilgiyi demokratik olmayan, sansürcü ya da baskıcı bir bağlamda paylaşmak için yaşadığı ve/veya çalıştığı önemli bir deneyimi vardır.