Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Mike Peel/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Mike Peel and the translation is 100% complete.


Mike Peel (Mike Peel)

Mike Peel (talk meta edits global user summary CA  AE)

Podsumowanie
Ja w roku 2017
 • Dane osobiste:
  • Imię i nazwisko: Mike Peel
  • Miejsce zamieszkania: Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
  • Języki: en-N, es-1, pt-BR-1, fr-1, Python, C
 • Historia edycji:
  • Uczestnik projektów Wikimedia od: 2005
  • Projekty: Anglojęzyczna Wikipedia, Commons, Wikidata
Oświadcznie (nie więcej niż 450 słów) Jestem przede wszystkim aktywny w angielskiej Wikipedii, Commons i Wikidata, z ponad 350 tysiącami edycji łącznie od 2005 roku. Pracuję zarówno nad tworzeniem treści (nowe artykuły, rozszerzenia artykułów, nowe zdjęcia), jak i wikignomingiem (np. łączenie Wikipedii, Wikidata, Commons ). Jestem autorem wielojęzycznego infoboxa Wikidata używanego w ponad 3 milionach kategorii Commons, operuję Pi botem (ponad 8 milionów edycji, głównie na Wikidata i Commons) i współtworzyłem termin „editathon” na pierwszym evencie w British Library w 2011 roku.

Byłem współzałożycielem Wikimedia UK i byłem jej powiernikiem przez pierwsze 5 lat, ponieważ powstała jako organizacja charytatywna i rozwinęła się w organizację o ugruntowanej pozycji. Byłem członkiem Komitetu ds. Upowszechniania Funduszy przez cztery lata, zarówno w jego pierwotnym komitecie w latach 2012–2014, jak i w kolejnej kadencji w latach 2015–2017. Jestem częścią Wiki Movimento Brasil od 2019 r. (nieformalnie od 2016 r.), aktywnie przyczyniając się do kwitnącej afiliacji w rozwijającej się społeczności. To poszerzyło moje zrozumienie różnorodnych wyzwań, przed którymi stoi nasz ruch, szczególnie biorąc pod uwagę lokalne realia i potrzebę przyjęcia różnorodności.

Na co dzień jestem radioastronomem pracującym przy międzynarodowych projektach współpracy teleskopów. Mieszkałem w Wielkiej Brytanii i Brazylii, a obecnie pracuję w Hiszpanii (uczę się portugalskiego i hiszpańskiego).

Chciałbym przekazać swoją wiedzę z całego ruchu Wikimedia na forum WMF. Moje doświadczenie dało mi szeroki przegląd ruchu Wikimedia, rozumiejąc różne podmioty stowarzyszone, zarówno będąc częścią kilku, jak i analizując ich działania za pośrednictwem FDC. Jednocześnie jestem aktywnym członkiem społeczności wiki i rozumiem różne punkty widzenia w wielu projektach Wikimedia.

W połączeniu z ogólną strategią ruchu Wikimedia, chciałbym widzieć mniejszą centralizację wydatków i zasobów ruchu w WMF, przy odpowiednim wzroście wykorzystania (i rozwoju) wiedzy i przywództwa podmiotów stowarzyszonych Wikimedia w ich obszarach geograficznych i/lub specjalizacjach. Chciałbym również, aby Rada (i ogólnie WMF) stała się bardziej przejrzysta i bardziej zaangażowała się w społeczność.

Top 3 od strony Zarządu 1. Nowa rekrutacja ED, onboarding i ogólny proces przejściowy

2. Zwiększenie przejrzystości i zaangażowania zarządu i organizacji WMF w społeczność Wikimedia

3. Zapewnienie wskazówek, jak zrównoważyć pracę wykonaną przez WMF, podmioty stowarzyszone i społeczność

Top 3 Strategii Ruchu 1. Zwiększenie zaangażowania we wschodzących społecznościach, przy jak najlepszym wykorzystaniu mocnych stron bardziej uprzywilejowanych społeczności

2. Zrównoważony i innowacyjny rozwój techniczny

3. Zwiększenie zaangażowania z organizacjami zaprzyjaźnionymi z podróżnikami (np. GLAM)

weryfikacja przeprowadzona weryfikacja
Uprawnienie: Artículo bueno.svg zatwierdzono
zatwierdzono przez: Matanya (talk) 20:21, 1 July 2021 (UTC)[]
Identyfikacja: Artículo bueno.svg zatwierdzono
Zatwierdzono przez: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:14, 29 June 2021 (UTC)[]