Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Mike Peel/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Mike Peel and the translation is 100% complete.


Mike Peel (Mike Peel)

Mike Peel (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Я у 2017 році
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Mike Peel
  • Місце проживання: Тенеріфе, Канарські острови, Іспанія
  • Знання мов: en-N, es-1, pt-BR-1, fr-1, python, C
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2005
  • Активно бере участь у проєктах: англійська Вікіпедія, Вікісховище, Вікідані
Твердження (не більше 450 слів) Я здебільшого активний в англійській Вікіпедії, Вікісховищі та Вікіданих, з 2005 року маю сумарно понад 350 тисяч редагувань. Я працюю як над створенням вмісту (нові статті, розширення статей, нові фотографії), так і над вікігномською робою (наприклад, пов'язування Вікіпедії, Вікіданих, Сховища). Я творив багатомовну картку Вікіданих, яку використовують у понад 3 млн категорій Вікісховища, запускаю Pi bot (понад 8 млн редагувань, здебільшого у Вікіданих і Сховищі) і співвигадав термін editathon (марафон редагування) на першій події у Британській бібліотеці в 2011.

Я співзаснував Wikimedia UK і був повіреним перші 5 років її існування як благодійної організації і зростання у міцну організацію. Чотири роки входив до Комітету розподілу коштів, спочатку в перший термін його існування у 2012–14 і далі в 2015–17. Входжу до Wiki Movimento Brasil з 2019 року (неформально — з 2016), роблячи активний внесок до зростаючого афіліату в спільноті, що розвивається. Це розширило моє розуміння різноманітних викликів, перед якими стоїть наш рух, зокрема зважаючи на локальні реалії і потребу прийняти різноманіття.

За професією я радіоастроном і працюю в міжнародних проєктах співпраці над телескопами. Я жив у Сполученому Королівстві й Бразилії, а зараз працюю в Іспанії (я вчу португальську й іспанську).

Я хочу привнести у Раду ФВМ свій досвід з різних частин руху Вікімедіа. Мій досвід дав мені широкий огляд руху Вікімедіа, розуміння різноманітних афіліатів як через членство в кількох, так і завдяки розгляду їхньої діяльності через FDC. У той же час, я є активним членом спільноти у вікі і розумію різні точки зору в багатьох проєктах Вікімедіа теж.

Як і в загальній стратегії руху Вікімедіа, я б хотів бачити менше централізації витрат і ресурсів руху у ФВМ, а натомість бачити збільшення у використанні (і зростанні) вмінь і лідерства афіліатів Вікімедіа у їхніх географічних регіонах і/або спеціалізаціях. Я б також хотів бачити Раду (і загалом ФВМ) більш прозорою і більше залученою в справи спільноти.

Три пріоритети в Раді 1. Найняття, підготовка і загальний процес переходу до нового викондира

2. Зростання прозорості і залучення Ради ФВМ та організації до справ спільноти Вікімедіа

3. Забезпечити спрямування до перерозподіл роботи, яку роблять ФВМ + афіліати + спільнота

Три пріоритети Стратегії Руху 1. Збільшення роботи зі спільнотами, що зростають, якнайкраще використовуючи сили більш привілейованих спільнот

2. Сталий та інновативний технічний розвиток

3. Збільшення роботи з організаціями, яким по дорозі (напр., GLAM)

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:21, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:14, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного


Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років. Активний в англійській Вікіпедії (редагую з 2005, адмін з 2007, ~70 тис. редагувань), Вікісховищі (редагую з 2006, адмін з 2018, ~110 тис. редагувань, ~40 тис. завантажених фото), Вікіданих (редагую з 2013, адмін з 2020, ~170 тис. редагувань). Написав код бота і запускаю Pi bot з 2017 (понад 8,3 млн редагувань). Член Wikimedia UK (член #2) і Wiki Movimento Brasil. Організовував такі події Вікімедіа, як едитатони, наглядав за студентами на літній практиці, які працювали над проєктами Вікімедіа (зараз двоє студентів Outreachy на фінансуванні ФВМ), відвідував Вікіманії, конференції Вікімедіа тощо.

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

5-10 років. Був повіреним Wikimedia UK упродовж 5 років, за які був секретарем членства, головою, секретарем. Входив до FDC упродовж двох термінів = 4 роки, у тому числі був секретарем.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

<1 рік. Я працюю в науковій сфері, наразі постдок. У мене є досвід нагляду над студентами, викладання і керування складними проєктами. Сюди входить участь у міжнародних колабораціях над телескопами, де я працюю над усіма аспектами багатомільйонних проєктів: від технічного забезпечення телескопа, до каналів аналізу даних, до наукових публікацій і зв'язків з громадськістю.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

10+ років. Я перебуваю у науковому середовищі з 2006 року, коли став аспірантом докторантури. Як астроном, я пишу багато коду для аналізу даних і загалом розумію розробку програмного забезпечення.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Yes/No

Ні. Я білий чоловік, яких багато в русі Вікімедіа. Я жив у Бразилії і зараз живу в Іспанії, тож маю мультикультурний досвід. Також я працюю в міжнародних колабораціях, які об'єднують учасників з, наприклад, Бразилії, Південної Африки, Китаю, Південної Кореї та Японії.

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Yes/No

Так. Я народився у Сполученому Королівстві, жив у Бразилії, зараз живу в Іспанії.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Yes/No

Ні. Англійська — моя рідна мова. Я вчу іспанську і трохи знаю португальську і французьку, але цього достатньо, щоб обійтися, а не для ведення розмов. Також я практично вільною володію Python.

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Yes/No

Ні. І Бразилія, й Іспанія мають недемократичну історію, докази чого я маю (і маю документальні свідчення), але не переживав на собі.