Вибори до Фонду Вікімедіа/2022/Часті запитання

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/FAQ and the translation is 100% complete.

Ця сторінка має на меті відповісти на поширені запитання про вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Тут зібрані загальні запитання про Раду повірених, а також про вибори до Ради.

Якщо ви не знайшли відповіді на ваше запитання, будь ласка, додайте його на сторінці обговорення. Команда фасилітаторів проведення виборів постійно переглядатиме сторінку обговорення. Будь ласка, зверніть увагу, що деякі запитання можуть бути спрямовані до Виборчого комітету. Фасилітатори зроблять усе від них залежне, щоб повідомити про те, скільки часу знадобиться на отримання відповіді.

Якщо ваше запитання є нагальним чи потребує приватності, ви можете звернутися до фасилітатора безпосередньо.

Загальні запитання про Раду

Що таке Рада повірених?

Рада повірених Фонду Вікімедіа здійснює нагляд за діяльністю Фонду Вікімедіа. До складу Ради повірених входять повірені від спільноти та призначені повірені. Термін повноважень повіреної чи повіреного триває 3 роки. Вікімедійна спільнота може брати участь у відборі повірених.

Хто є повіреними?

Повірені – це люди з усього світу, які мають різноманітний досвід. Дізнайтеся більше про чинний склад Ради повірених.

Скільки повірених буде обрано?

Двоє повірених будуть призначені за результатами цих виборів.

Яка кваліфікація потрібна, щоб взяти участь у виборах до Ради повірених?

Єдиною вимогою є володіння англійською мовою. До кожних виборів Рада повірених оголошує про критерії відбору та бажані навички. Це не є вимогою – але повірені мають розуміти, як допомогти Раді працювати ефективніше. Рада вже опублікувала перелік необхідних навичок і досвіду для кандидатів у 2022 році.

Запитання щодо виборів

Чи є вимоги стосовно права голосу?

Так. Виборчий комітет визначає вимоги до виборців. Більше деталей про це ви знайдете на сторінці «Голосування спільнотою».

Скільки разів я можу голосувати?

Правило таке: один користувач – один голос. Щоб визначити, чи відповідає ваш внесок вимогам до виборця, будуть підраховані ваші редагування в усіх вікі, а не лише у вашій домашній вікі чи іншій окремій вікі.

Ви можете змінити свій вибір. Можливо, ви передумали чи зробили помилку. Просто проголосуйте ще раз, а ваш попередній голос буде скасований.

Коли будуть призначені повірені, які переможуть на виборах?

Очікується, що їх призначення відбудеться під час зустрічі Ради повірених у жовтні.

Що таке Виборчий комітет і чому його члени вирішують, як відбуватиметься голосування?

Виборчий комітет здійснює нагляд за голосуванням спільнотою у виборах до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Виборчий комітет та подібні попередні об’єднання існують з 2004 року. До складу Виборчого комітету входять волонтери з вікіспільноти.

Яку виборчу систему обрав Виборчий комітет?

Це система єдиного перехідного голосу. Її принцип у тому, що вона дозволяє проранжувати кандидатів, а не просто віддати голос за когось одного. Спробуйте цей смачний приклад із десертами. У якому порядку ви б розмістили ваші улюблені ласощі? Можливо, у такому порядку:

  1. Шоколад
  2. Печиво
  3. Пиріг

Замість того, щоб проголосувати лише за шоколад, ви ранжуєте десерти згідно з вашими вподобаннями. Якщо більше людей проголосують за інший десерт, ніж ваш топ-кандидат, то ваш голос може перейти до інших десертів у списку. Тож із єдиним перехідним голосом ваші преференції будуть враховані, навіть якщо обраного вами кандидата не підтримають інші.

Я обожнюю урядування! Як я можу долучитися до виборів у Раду?

Це чудова новина! Що більше вікімедійців будуть залучені до виборів, то краще вони пройдуть. Вікімедійці можуть балотуватися чи приєднатися до Виборчого комітету. Якщо це не для вас, то інший чудовий спосіб участі – стати волонтером на виборах.

Волонтери будуть налагоджувати взаємодію між Виборчим комітетом, командою фасилітаторів проведення виборів та ширшою спільнотою. Вони допоможуть вікімедійцям долучитися до виборів та зробити внесок у розвиток вікіруху.