Відділення Вікімедіа/Посібник зі створення

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia chapters/Creation guide and the translation is 100% complete.
Це — простий і зрозумілий вступ до процесу створення відділень Вікімедіа. У той час як він не є вичерпним, і не враховує різниці між юрисдикціями, він є першою зупинкою для кожного, хто задумується над створенням відділення.
Що таке відділення Вікімедіа?
Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?
Яким вимогам треба відповідати?
Як створити відділення Вікімедіа?
Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?
Нашу заявку затверджено, що ми маємо робити далі?
Швидкі посилання
Що таке відділення Вікімедіа?
Основна сторінка: Відділення Вікімедіа

Відділення Вікімедіа — це незалежні неприбуткові організації, засновані для підтримки й просування проєктів Вікімедіа в певній географічній області. Як і Фонд Вікімедіа, їхньою метою є «залучення людей та надання їм можливостей накопичувати й розвивати освітній контент під вільною ліцензією або і як суспільне надбання, а також поширювати його ефективно й у глобальному масштабі». Відділення використовують назви, що чітко пов'язують їх із Фондом Вікімедіа, а також вони отримують право на використання товарних знаків Вікімедіа у своїй роботі, в рекламі й під час збору коштів. Станом на зараз, існує 38 відділень.

Визнання від Комітету з приєднання дає групі змогу подавати запити на використання торговельних знаків Вікімедіа, отримувати доступ до унікальних грантів та іншої підтримки для афіліатів; однак таке визнання не є обов'язковим для виконання роботи, яку виконують звичайні групи користувачів Вікімедіа, і такі групи заохочуються до вибору саме останньої моделі, якщо вони ще не відповідають вимогам до відділення.

Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?

Визнання від Комітету з приєднання дає групі змогу подавати запити на використання торговельних знаків Вікімедіа, отримувати доступ до унікальних грантів та іншої підтримки для афіліатів; однак таке визнання не є обов'язковим для виконання будь-якої роботи, яку здійснюють чи можуть здійснювати типові регіональні відділення. Це лише необов'язковий додатковий крок, що надає певні переваги та має певні вимоги.

До переваг, які отримують визнані відділення Вікімедіа входять:

 • Використання логотипів Вікімедіа, сумісних із правилами використання торгових знаків Фонду Вікімедіа без будь-якого додаткового підтвердження. Відділення можуть використовувати інші логотипи, що не регулюються правилами використання торговельних знаків (такі як логотип Фонду Вікімедіа) відповідно до ліцензії на торговельний знак Фонду Вікімедіа та з підтвердженням від юридичної команди Фонду.
 • Отримання значних, однак обмежених кількостей товарів Вікімедіа, призначених для використання у діяльності групи та на популяризаторські зусилля.
 • Публічне визнання групи як афіліата Фонду Вікімедіа.
 • Підтримка зв'язківця Комітету з приєднання протягом та після процесу підтвердження статусу.
 • Подання запитів на Гранти річного плану після успішного завершення двох інших грантів Фонду Вікімедіа, та дотримання всіх інших необхідних для цього вимог.
 • Коротка назва, що чітко пов'язує групу з Вікімедіа.
 • Ексклюзивне використання регіональним відділенням назви Вікімедіа та бренду руху в межах регіону свого географічного фокусу.
 • Підтримка від Фонду Вікімедіа з комунікаціями і з публічною політикою.
 • Дві стипендії для участі в конференції Вікімедіа, яка щорічно проводиться в Берліні для афіліатів Руху Вікімедіа.

Без такого визнання, групи все ще можуть:

Яким вимогам треба відповідати?
Основна сторінка: Вимоги до відділень Вікімедіа

Вимоги для заснування офіційно визнаного відділення Вікімедіа розроблені таким чином, аби допомогти групам виправдати очікування руху після того, як вони отримають визнання.

 1. Місія, спрямована на підтримку Вікімедіа
  Місія організації має узгоджуватися з місією та баченням Фонду Вікімедіа, а також з керівними принципами Фонду Вікімедіа та принципами афіліатів руху. Незалежно від обраної юридичної форми або методу реєстрації, цілі відділення мають бути такими ж, як і цілі Фонду Вікімедіа, а його діяльність не повинна відхилятися від визначеної мети.
 2. Географічний фокус
  Відділення географічно базується/закріплене в певній правовій юрисдикції. На відміну від проєктів, що базуються на мові, відділення є утвореннями, що потребують географічної бази. Це означає, що вони повинні бути закріплені в країні/юрисдикції, яка пропонує їм основу для їхньої юридичної структури. Ця база повинна знаходитися в регіоні, в якому вони бажають служити. Хоча може існувати кілька груп користувачів, що обслуговують схожу або одну географічну область, може бути тільки одне відділення, що охоплює визначену ними географічну область.
 3. Юридична структура
  Відділення повинно мати юридичну структуру/корпорацію, яка є юридично незалежною від Фонду Вікімедіа. Відділення мають надавати реальної форми проєктам, які можуть виникати в процесі діяльності учасників спільноти чи третіх осіб, якщо цілі цих проєктів відповідають цілям Фонду Вікімедіа. Однак, відділення не призначені для управління проєктами Вікімедіа, а також вони не є юридично відповідальними за вміст таких проєктів. Аби досягти такого статусу, потрібно, щоб юридична структура, обрана для створення такого відділення, була цілковито незалежною від Фонду Вікімедіа. Керівні документи організації, загалом — статут, — має розглянути та затвердити Комітет з приєднання.
 4. Залучення критичної маси активних дописувачів Вікімедіа
  Відділення повинно залучити щонайменше десять, а ще краще — щонайменше двадцять активних дописувачів проєктів Вікімедіа. Активний дописувач визначається як користувач із 300 або більше редагувань у проєктах Вікімедіа, виконаних із зареєстрованого облікового запису, який проіснував вже понад 6 місяців та має хорошу репутацію в спільноті (тобто цей обліковий запис не є заблокований чи в будь-який інший спосіб обмежений в участі). В той час як відділення повинні вітати внесок людей, які не є активними редакторами проєктів Вікімедіа, вони все ж не повинні відходити надто далеко від спільноти. Активна участь дописувачів проєктів Вікімедіа є необхідною для того, аби відділення могло втілити в життя реальні ініціативи, пов'язані з проєктами Вікімедіа. Початкове членство має широко відображати обрану сферу дії, географічну область діяльності та обрані робочі мови організації.
 5. Щонайменше два роки діяльності
  Групи повинні мати за собою два роки наочної програмної діяльності з відповідними результатами ще до того, як подаватимуть заявку на визнання їх відділеннями. В ідеалі, ця діяльність має відбуватися від імені визнаної групи користувачів Вікімедіа. Ця діяльність та її результати мають документуватися у вікі, в ідеалі — на сторінці групи на Мета-вікі. Необхідні широкі зусилля із заохочення до участі та залучення до заснування та формування організації. Діяльність має бути сумішшю оффлайн- та онлайн-активності, спрямованої на заохочення людей до участі в проектах Вікімедіа. Група повинна вчасно опублікувати всі звіти щодо діяльності та фінансові звіти перед тим, як розглянуть питання її визнання відділенням.
 6. Поточна чи запланована здатність виправдати майбутні очікування
  Тим, що відрізняє відділення та тематичні організації від груп користувачів, є підвищені очікування від них. Чи має ваша група здатність виправдати очікування від організацій, після того, як ви отримаєте визнання? Це буде один з тих факторів, крізь призму якого Комітет з приєднання та Рада повірених розглядатимуть вашу заявку. Якщо ваша група не має чіткого запису прикладів діяльності, які свідчать про те, що ви зможете успішно виправдати усі такі очікування, це може стати причиною для відмови у відповідь на вашу заявку. Розглядатимуться фінансові умови групи, реалістичні потреби, обумовлені областю фокусу групи, а також плани з забезпечення майбутнього фінансування для виправдання усіх відповідних очікувань.
Як створити відділення Вікімедіа?

Крок 1: Зберіть людей

На найбільш фундаментальному рівні регіональні відділення — це в першу чергу люди — географічно пов'язані групи людей, що мають бажання робити внесок і підтримувати проекти Вікімедіа як єдине ціле у такий спосіб, який вимагає більшого, аніж саме лише редагування.

Для досягнення довготривалої стійкості регіонального відділення Комітет з приєднання рекомендує зібрати спільноту із, щонайменше, 20—25 людей, зацікавлених у створенні такого відділення та приєднанні до нього. Впевніться, що ваша група досягла необхідної кількості людей до того, як продовжити процедуру.

(Під час виконання кроків 3 або 7 ви можете виявити, що закони вашої країни вимагають більшої кількості людей, які брали б участь у створенні організації.)

Крок 2: Визначте найкращий план дій

Перед тим як продовжити, обговоріть між собою переваги й недоліки створення нової організації; організації забирають багато часу, зусиль і ресурсів після заснування. Чи справді для того, щоб досягти ваших цілей, необхідне створення організації? Яким чином заснування організації допоможе досягти цих цілей? Чи можете ви досягти цих цілей як група користувачів Вікімедіа?

Коли ви зберете групу людей, зацікавлених у прямуванні до вказаної мети, визначте, чи є подібні організації у вашому регіоні (наприклад, регіональні відділення чи групи користувачів), що змогли б узяти під свою опіку ваші проекти чи надати початкову допомогу при створенні бажаної організації. Чи є вже наявна організація, до якої ви могли б долучитися замість того, щоб створювати нову?

Після цього ви можете подумати над визначенням місії організації, яку ви бажаєте започаткувати. Чи є ця місія широкою, і чи ваша група загалом має прив'язку до певного географічного регіону, чи може вона визначається більш вузькою тематикою? Спробуйте написати чернетку вашої місії спільно з усією групою і впевніться, що кожен член групи погоджується з цим визначенням місії.

Якщо ви переконані, що саме статус регіонального відділення — це те, що вам потрібно, зв'яжіться з Комітетом з приєднання та будь-якими іншими організаціями Вікімедіа, що можуть бути активними в цьому регіоні, і повідомте їм про свої плани.

Крок 3: Розробіть свої цілі та структуру

Коли ви назбираєте необхідний мінімум людей, розпочніть розмову щодо мети та структури вашого майбутнього регіонального відділення. Скористайтеся цими запитаннями:

 • Чого ви хочете досягти як регіональне відділення? Яка ваша місія?
 • В якій діяльності ви хочете брати участь (напр., популяризація, збір коштів, зв'язки з громадськістю, видавнича діяльність)?
 • Яка саме структура була б найкращою для організації? Чи структура з наявністю ради та членства була б саме потрібною моделлю?
 • Які ролі та які обов'язки були б у ради й ваших зібрань? Хто що б вирішував на практиці?
 • Якою ви уявляєте свою організацію через два роки? А через п'ять?

Під час визначення своїх цілей та структури, ви, можливо, захочете зв'язатися із вже чинними регіональними відділеннями, попросити їх про поради й ідеї.

Крок 4: Оберіть назву для свого відділення

Див. також: Настанови щодо іменування афіліатів і Поради щодо вибору логотипів для афіліатів

При створенні своїх сторінок у вікі, Вам треба буде подати назву свого відділення.

Юридично коректною назвою регіонального відділення є «Вікімедіа [назва країни місцевою мовою]».

Приклади прийнятних назв:

 • Вікімедіа Вікікраїна
 • Об'єднані місця об'єктів Вікімедіа
 • 维基媒体示例 (Вікімедіа Приклад)

Неприйнятні форми назв:

 • Фонд Вікімедіа Вікікраїни
 • Вікіпедія Вікікраїна
 • Вікікраїнська Вікіпедія
 • Вікімедіа Вікікраїни

Крок 5: Створіть вікісторінку для своєї групи

Як тільки у вас назбирається група зацікавлених осіб, саме час буде задокументувати, хто ви такі, та встановити якісь способи комунікації. Для комунікацій із зовнішнім світом, вам доведеться призначити двох людей, які мають надати всю необхідну інформацію про себе Фондові Вікімедіа; в межах самої групи, подумайте про створення окремої вікісторінки, на якій люди могли б вписувати себе; можливо, варто буде започаткувати список розсилки чи сторінку обговорення чи інший тип форуму, де ви могли б обговорювати свої проекти.

Крок 6: Отримайте офіційне визнання як групи користувачів Вікімедіа (необов'язковий крок)

Хоч це й необов'язково, але групам, зацікавленим у перетворенні на регіональні відділення, дуже рекомендується розпочинати саме з групи користувачів Вікімедіа. Вимоги й очікування від цих груп спеціально розроблені так, щоб діяльність групи зосереджувалася на операціях, що не вимагають значних затрат ресурсів. Від усіх груп, що подають заявки на статус регіонального відділення, вимагається дворічне журналювання роботи, і як Комітет з приєднання, так і Рада повірених із значно більшою вірогідністю почуватимуться впевненими, що ваша група відповідає всім критеріям для того, щоб стати офіційним представником руху Вікімедіа у вашій відповідній області, якщо ваша група має відповідне журналювання історії, та є визнаною групою користувачів із хорошою репутацією.

Крок 7: Проводьте онлайнову та офлайнову діяльність протягом, щонайменше, двох років

Отже, ви маєте деяких зацікавлених вікімедійців, і маєте певні базові ідеї щодо того, яку діяльність виконуватиме ваша група, ставши офіційно визнаним регіональним відділенням Вікімедіа.

Це — найкращий час для того, щоб почати проводити програми, які даватимуть вашій групі конкретний досвід зі здійснення вікімедійної діяльності/проведення вікімедійних заходів, зміцнять внутрішню згуртованість, підсилять мотивацію, і потенційно приваблять нових, додаткових активістів.

Ось маленька таємниця: майже вся діяльність і програми, що виконуються регіональними відділеннями, можуть здійснюватися й організаціями, що не мають такого статусу. За винятком збору коштів і певних типів співпраці з органами влади, будь-яка група вікімедійців, що має бажання й здатна посвятити свою роботу виконанню певної програми, може її виконати, а рух Вікімедіа має необхідні ресурси, щоб допомогти вам у цьому:

Фонд Вікімедіа може надати вам дозвіл ad hoc на використання товарних знаків Вікімедіа (напр., логотип Вікіпедії, логотип Вікімедіа) для проведення конкретних заходів чи іншої діяльності; Фонд може забезпечити фінансування вашої програми через конкурентний процес, відомий як Програма грантів Вікімедіа; інші організації Вікімедіа теж можуть пропонувати фінансування, надавати поради й інші ресурси.

Заявники повинні мати в історії своєї групи щонайменше два роки офлайнової й онлайнової діяльності до того, як подавати заявку на визнання групи як регіонального відділення.

Тож оберіть програму, яку ви хотіли б запустити у вашій спільноті або на вашій території, впевнившись, що ваша група і ваші ресурси (особливо людські ресурси, тобто час і навички) здатні впоратися з її сферою дії і досягти її цілей, перед тим, як продовжити з вирішенням юридичних питань, пов'язаних зі створенням регіонального відділення.

Крок 8: Створіть проєкти основоположних документів свого відділення

Статут (підзаконний акт, чи інша назва цього документу вашою мовою) вашої регіональної організації має визначати цілі й мету вашої асоціації у часі й просторі. Він має бути точним і конкретним. Уникайте визначень, що є надто невиразними або надто обмежувальними.

При написанні чернеток документів вам треба взяти до уваги декілька факторів (у порядку, поданому нижче):

 1. закони країни/держави
 2. вимоги Фонду Вікімедіа до створення регіонального відділення
  • першочергові цілі вашої організації мають відповідати цілям Фонду Вікімедіа, тобто сприяти поширенню вільного контенту і підтримувати проекти Вікімедіа.
  • там, де можливо, організація повинна мати неприбутковий статус (або статус, що дає вам нахил до статусу неприбуткової організації)
  • уникати прив'язування до політичних тверджень/груп, що перебувають за межами сфери дії проектів Вікімедіа

Щоб упевнитися, що всі ці фактори взяті до уваги, ми створили Wikimedia_chapters/Creation_guide/Bylaw_Guidelines для допомоги вам. Ми рекомендуємо вам уважно переглянути і цю інструкцію, і статути інших організацій у вашій країні, і адаптувати їх до вимог та настанов Вікімедіа. Не намагайтесь перекладати статути чинних регіональних відділень Вікімедіа, оскільки юридична мова різниться від країни до країни, і що видається очевидним в одній країні, може не мати жодного сенсу в іншій.

Якщо у вашій групі є юрист, впевніться, що саме він контролює процес написання статуту; пам'ятайте, що саме ви в кінцевому рахунку несете відповідальність за правову узгодженість вашої організації з місцевими законами.

На будь-якому з етапів цього процесу не вагайтеся просити порад у Комітету з приєднання.

Крок 9: Подайте запит на офіційне визнання

Якщо ви зібрали групу людей, вікісторінку, юридичні документи і великі ідеї щодо того, чим ви хочете займатися, зв'яжіться з Комітетом з приєднання і подайте запит на визнання вашої групи регіональним відділенням. Комітет з приєднання розгляне вашу заяву й установчі документи, і після цього подасть їх Раді повірених Фонду Вікімедіа для затвердження створення регіонального відділення Вікімедіа на основі вашої організації. Зазвичай перед остаточним затвердженням Комітет з приєднання поставить певну кількість запитань і, ймовірно, запропонує деякі зміни на основі досвіду, здобутого іншими вікімедійними і неприбутковими організаціями. У цьому випадку остаточне затвердження відбудеться вже після того, як ваша група скористається шансом переглянути й відповісти на зауваження, а також здійснити будь-які зміни, які вона вважатиме корисними.

1. Create a subpage on your meta user group page using the space label “/Application for Chapter Status” for chapter applications. There you should:

1.1 Apply the template Template:Chapter or Thematic Org Application by copying all the mark-up from the "Edit Source" view or tab and pasting it to your new subpage.
1.2 You then need to work through the template instructions on your subpage to replace the instructions in red, with your evidence of meeting the criteria. Please be sure to include descriptive text along with any links shared.

2 Next you need to create a subpage on your meta user group page for your bylaws using the space label "/Bylaws". There you should:

2.1 Use the Bylaws guidelines to draft your organization's bylaws that will govern how you will run your organization.
2.2 Bylaws are legally binding documents required to set up legal entities in your country. You may need to engage the service of a lawyer to ensure that your bylaws meet other specific local legal requirements.

3 Finally, use the Chapter/Thematic Organization application form to officially submit your application page and bylaws to the Affiliations Committee.

The committee will begin their review and comment period for the bylaws as you continue to complete your application. Once the committee sends feedback regarding your bylaws, please be sure to revise bylaws as appropriate, based on committee feedback.

The Affiliations Committee will review your application and governing documents, and then will submit them to the Board of the Wikimedia Foundation to approve the creation of your organization as a Wikimedia chapter. Usually, before final approval, the Affiliations Committee will ask a number of questions and possibly suggest changes based on experience learned from other Wikimedia and non-profit organizations. In this case, final approval will be given once your group has had a chance to review and answer the suggestions and to make any changes your group has found useful.

Нижче Ви знайдете довідку про те, як подати запит на офіційне визнання.

Крок 9б: Подайте на розгляд свій статут

Коли цілі й організація вашого регіонального відділення будуть узгоджені, а ваші документи будуть готові (але ще до того, як ви здійсните будь-що, що зробить відповідну асоціацію офіційною, наприклад, відкриття банківського рахунку, проведення установчих зборів чи реєстрація в органах влади вашої країни), вам треба перекласти їх англійською і подати Комітету з приєднання для затвердження.

Комітет з приєднання може попросити про юридично верифікований переклад статуту, і в цьому випадку він надасть необхідні кошти для перекладу статуту.

Крок 10: Зареєструйте свою організацію в місцевих органах влади

Після отримання затвердження Радою повірених Фонду, ви можете зареєструвати свою асоціацію за стандартною процедурою, що діє у вашій країні. Вам треба підписати угоду про статус регіонального відділення з Фондом Вікімедіа. На цьому етапі, можливо, треба буде підписати й інші договори між Фондом і регіональним відділенням.

Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?

Після зібрання групи, вікісторінки, юридичних документів і великих ідей щодо того, чим ви хочете займатися, зв'яжіться з Комітетом з приєднання і подайте запит на визнання вашої організації регіональним відділенням Фонду. Комітет з приєднання поставить вам деякі запитання, перегляне вашу заявку і якщо все буде добре, порекомендує Раді повірених Фонду Вікімедіа визнати вашу групу офіційним регіональним відділенням Вікімедіа. Рада повірених тоді проведе голосування, що підтвердити або надати таке визнання на основі заявки, обговорень з Комітетом з приєднання і рекомендацій від Комітету з приєднання. Визнання поновлюється автоматично кожного року. Офіційне визнання можна призупинити або й, за необхідності, відкликати, якщо група стає неактивною або вже не відповідає умовам підписаного договору.

Затримки в процесі затвердження заявки найчастіше виникають через неповну заповненість заявки, або якщо така заявка потребує внесення деяких змін для того, аби її затвердили. Аби уникнути виникнення таких проблем, та допомогти пришвидшити процес затвердження вашої групи, будь ласка, двічі звіртеся з цим списком, перед тим як відсилати заявку:

 1. Чи назва, яку ви обрали, відповідає вимогам до найменування афіліатів? Найкраще було б ще до початку процесу затвердження організації як регіонального відділення узгодити, якою мовою має бути записана ваша офіційна назва, і як її треба перекладати на інші мови. Колективні обговорення в межах регіональних відділень Вікімедіа стосовно назв цих відділень можуть тривати досить довго, і загалом ви не захочете повертатися до такого обговорення вже після подання своєї заявки. Ви можете зв'язатися з Комітетом з приєднання, щоб вони дали коментар стосовно вашої назви ще до того, як буде подана відповідна заявка.
 2. Чи має ваша група чіткий план і програмний послужний список із послідовними й чіткими поясненнями? Якщо ваша сторінка на Мета-вікі пояснює плани й діяльність вашого регіонального відділення у спосіб, що відрізняється від ваших розмов із Комітетом з приєднання, це може стати причиною затримки із затвердженням заявки. Ваші плани повинні чітко й стисло пояснювати, чого ваша група сподівається досягти, і хто буде зацікавлений у долученні до неї. Ми усвідомлюємо, що розвиток всього цього може розтягнутися в часі, але вам треба мати чітке зобов'язання дотримуватися конкретного плану на момент подачі вашої заявки.
 3. Чи готові ваші дві основні контактні особи надати свої особові дані Фондові Вікімедіа? Іноді, з питань конфіденційності, дехто змінює свою думку, і це може призвести до затримки у виконанні завершальних штрихів у процесі визнання регіонального відділення. Щонайменше одна з цих контактних осіб має бути авторизованою для юридичного підписання документів, таких як угода щодо статусу регіонального відділення, від імені самого відділення (зазвичай такою особою є голова правління).
 4. Чи готова ваша група прийняти нових членів та на момент затвердження одразу налічувати щонайменше десять добропорядних редакторів Вікімедіа? Групи, що мають модель закритого чи обмеженого членства, можуть потребувати детальнішого обговорення та оцінки. Групи, що не налічують щонайменше десяти активних учасників, які також є активними редакторами Вікімедіа з хорошою репутацією, не будуть затверджені.
Нашу заявку затверджено, що ми маємо робити далі?

Тепер ви можете зосередитися на щоденних справах і популяризувати проекти Вікімедіа відповідно до своєї місії. У прийдешні дні з вами може зв'язатися юридична команда Вікімедіа і попросити вас підписати договір про статус регіонального відділення Вікімедіа. Хоч ви й повинні підписати цей договір, вам не треба чекати аж до його підписання, щоб продовжувати планувати і здійснювати відповідну діяльність і реалізовувати свої ідеї.

Якщо вам потрібні якісь підказки щодо можливих проектів, ви завжди можете глянути, що вже зробили, або чим саме займаються інші організації.

До цього часу у вас, ймовірно, виникне потреба в якихось коштах чи інших ресурсах — наприклад, у вас може виникнути необхідність заплатити якийсь збір на реєстрацію, відкрити рахунок в банку тощо. Першим джерелом фінансування має бути спільнота, на якій базується ваша організація (напр., якщо у вас членська організація, саме час збирати членські внески).

Якщо вам треба більше грошей, ніж ви можете небезпідставно сподіватися зібрати зі своєї групи, ви можете попросити Комітет з приєднання забезпечити вас деяким додатковим фінансуванням, щоб вивести вас на запланований шлях. Фонд Вікімедіа також видає гранти регіональним відділенням, і вони не обов'язково обмежуються грішми.

Гроші (або ваш час) є необхідними навіть якщо зареєстроване регіональне відділення не робить нічого. Зазвичай після реєстрації юридичної особи вам доведеться підготовляти й надавати регулярні звіти податковим і деяким іншим органам влади — навіть якщо у цих звітах будуть самі лише нулі.

Пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися за допомогою до Комітету з приєднання чи до інших афіліатів, а також групи користувачів Вікімедіа можуть подавати до Фонду заявки на гранти. З іншого боку, ми також хотіли б час від часу дізнаватися про вашу діяльність; ви можете відкрито публікувати свої звіти, чи зв'язуватися зі своїм зв'язковим із Комітету з приєднання.

Успіхів!