Jump to content

Fundraising 2011/Alan Letter/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Я створив у Вікіпедії 2463 статті. Всі — безкоштовно.

Я системний консультант і працюю із великомасштабними фінансовими комп’ютерними системами. Якби весь час, що я витратив на Вікіпедію, можна було перетворити на гроші, я був би одним з найбагатших людей світу.

Але тут гроші — не стимул. У Вікіпедії інша валюта. Як і тисячі інших дописувачів, я охоче передаю інформацію сюди. Всі ми знаємо, що світ стає кращим завдяки тому, що ця інформація є вільнодоступною.

Звичайно, інфраструктура, що підтримує вільнодоступну інформацію, не безкоштовна, і тому раз на рік ми просимо зробити пожертви. У Вікіпедії немає реклами, збоку сторінок нічого не блимає, ніхто не намагається вам щось продати. Вікіпедія не заплямована комерцією.

Нам лише потрібна ваша підтримка — 5 доларів, 10 євро, 1000 єн, чи скільки у вас виходить, щоб інформація й надалі була доступною для вас.

Інфраструктура, що підтримує нашу роботу і базується на неприбутковому Фонді Вікімедіа, така небагата, що далі нікуди. Google має близько мільйона серверів. У Yahoo — близько 13 000 працівників. У нас лише 679 серверів і 95 штатних працівників.

Вікіпедія є п'ятим сайтом у всесвітній мережі та обслуговує понад 470 мільйонів людей щомісяця, які переглядають мільярди сторінок.

У звичному розумінні економіки ми припускаємо, що люди працюють лише за гроші. Як інакше змусити когось з’являтися на роботу, не заплативши йому?

У Вікіпедії бажання співпрацювати та покращувати знання працює на створення безцінного ресурсу. Культура не належить тому, хто заплатив більше. Ви отримуєте неупереджену, точну інформацію. Завжди досконало організовану, задокументовану, верифіковану та актуальну.

Мені це видається чудовою вигодою.

Дякую,

Алан Сон,
дописувач Вікіпедії