Jump to content

Fundraising 2011/Kaldari Letter/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Колись Інтернет був справді класним.

У «старі часи» 90-х років в Інтернеті було так багато розмаїття і відчувалося, що він об'єднує цікавіших людей, ніж славне телебачення, яке він нагадує нині.

Я був одним з волонтерів, хто створював Вікіпедію. Дуже давно ми вирішили, що розповсюдження інформації та просвітництво набагато важливіше, ніж заробляння грошей. Саме тому Вікіпедія підтримується некомерційною організацією і ніколи не розміщуватиме рекламу.

Для обслуговування серверів та сплати зарплатні невеликій команді працівників потрібні гроші. Але замість того, щоб залучати рекламодавців та отримати фінансовий вплив на те, що ми робимо, ми щороку просто прохаємо наших читачів проголосувати за нас грошима, щоб підтримати справжню спільноту, яка являє собою дещо інше в Інтернеті. Будь ласка, внесіть свою частину у розмірі 5, 10 доларів чи скільки зможете.

Після багатьох років редагування Вікіпедії я став розробником програмного забезпечення. І я можу сказати, що інфраструктура, яка підтримує Вікіпедію, вкрай невелика.

Google має майже мільйон серверів. У Yahoo близько 13 000 співробітників. У нас є лише 679 серверів і 95 штатні працівники.

Вікіпедія є п'ятим сайтом у мережі та обслуговує понад 470 мільйони людей щомісяця, які переглядають мільярди сторінок.

Найкраще у пожертві — це те, що коли ви жертвуєте 10 доларів для Вікіпедії, ця сума примножується у багато разів. Якщо ці 10 доларів підуть на виплату зарплатні одному розробнику, який розробляє інструмент, за допомогою якого 1000 волонтерів зроблять щось значне у Вікіпедії, то ваші 10 доларів зможуть принести набагато більше користі, ніж на будь-якому іншому сайті.

Ваша пожертва допоможе нам зробити Вікіпедію кращою та бути впевненими, що хоча б ця частина Інтернету залишається класною.

Дякую,

Раян Калдарі,
програміст Вікіпедії