Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2014/Жовтень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2014/October and the translation is 100% complete.
Візуальний редактор

Чи знали Ви?

TemplateData — це окрема програма, що організовує інформацію про параметри, які можна використати у певному шаблоні. Візуальний редактор зчитує цю інформацію, і використовує її для генерування діалогів, що спрощують процес заповнення шаблона.

Із новим редактором TemplateData стає значно легше додавати інформацію про параметри, оскільки поля, які Вам треба буде заповнити, генеруються автоматично.

Перегляньте посібник із TemplateData, щоб отримати більше інформації про додавання TemplateData. Посібник користувача має інформацію щодо того, як користуватися Візуальним редактором.

З моменту останнього розсилання новин команда розробників скоротила об'єм роботи, який ще треба виконати, спростила деякі процеси редагування шаблонів та приміток у редакторі, зробила значний прогрес у справі забезпечення підтримки для браузера Internet Explorer, та опрацювала понад 125 баґів та запитів. Було зроблено декілька покращень у сфері продуктивності програми, особливо у системі, що відповідає за повторне використання приміток та списки приміток. Щотижневі оновлення публікуються на mediawiki.org

Були три проблеми, що вимагали негайного вирішення: помилка розгортання програмного забезпечення, наслідком якої стало те, що багато кнопок не працювали так як треба (баґи 69856 та 69864), проблема з конфліктами редагувань, які залишали редактор у тупику (баґ 69150), та проблема в браузері Internet Explorer 11, що перетворювала деякі категорії на посилання на системне повідомлення MediaWiki:Badtitletext (баґ 70894) при збереженні. Розробники приносять вибачення за ці незручності, і висловлюють подяку людям, які швидко сповістили їх про ці проблеми.

Збільшена підтримка для різних пристроїв та браузерів

Користувачі браузерів Internet Explorer 10 та 11 відтепер мають доступ до Візуального редактора. Це означає, що близько 5% користувачів Вікімедіа відтепер бачитимуть додаткову вкладку «Редагувати» поряд із вже звичною «Редагувати код». Підтримку для Internet Explorer 9 заплановано додати згодом.

Користувачі планшетів, що переглядають сайт у мобільній версії, відтепер матимуть змогу використовувати також розроблену для мобільних пристроїв версію Візуального редактора. На майбутнє планується додати більше інструментів редагування, а також збільшити доступність Візуального редактора для смартфонів. Мобільна версія Візуального редактора мала похибку, що полягала у відображенні контекстного меню для цитувань (з використанням шаблонів cite), але не для базових приміток (баґ 68897). Баґ, що ламав редактор у iOS, був швидко виправлений, а відповідна тема — закрита (баґ 68897). Для користувачів планшетів були виправлені також три баґи, пов'язані із прокручуванням сторінки (баґ 66697, баґ 68828, баґ 69630). Ви можете запустити Візуальний редактор у мобільній версії Вікіпедії, у своєму планшеті, натиснувши іконку шестірні вгорі справа при редагуванні сторінки, і вибравши у меню, що з'явиться, який редактор Ви бажаєте використати.

Редактор TemplateData

Інструмент для редагування TemplateData цього тижня був введений ще до 30 Вікіпедій. Решта Вікіпедій та деяких інших проектів можуть отримати доступ до нього вже наступного місяця. Цей інструмент полегшує процес додавання TemplateData до документації шаблону. Коли він увімкнений, над кожним вікном редагування шаблону (або відповідної сторінки документації) буде розміщена спеціальна кнопка. Аби запустити цей інструмент, відкрийте вікно редагування шаблону або його підсторінки, після чого натисніть кнопку «Edit template data» вгорі. Прочитайте посібник із TemplateData. Ви можете випробувати редактор TemplateData у пісочниці на Mediawiki.org. Запам'ятайте, що TemplateData потрібно розміщувати або на підсторінці документації шаблону, або на основній сторінці шаблону. Для кожного шаблону використовуватиметься лише один блок TemplateData.

Інші зміни

Декілька повідомлень та ярликів інтерфейсу були змінені — їх зробили простішими, зрозумілішими, або коротшими, на основі відгуків від перекладачів та редакторів. Форматування діалогів теж змінилося, і ще більше змін до оформлення редактора будуть внесені згодом, коли у Візуальному редакторі буде застосована нова тема «MediaWiki» від групи дизайнерів. (Попередній перегляд цієї теми доступний для розробників на сайті Labs). Команда також внесла деякі покращення для користувачів теми оформлення Моно-книга, а саме — було збільшено розмір тексту на панелях інструментів та виправлено проблему з перекриванням меню.

Візуальний редактор з оформленням «MediaWiki» тепер забезпечує класи mw-redirect та mw-disambig для посилань на перенаправлення та сторінки-неоднозначності, тож можна створити користувацькі віджети, що забарвлюватимуть такі типи посилань у бажані кольори.

Поля шаблонів можуть бути позначені як «required» у TemplateData. Якщо параметр позначений як обов'язковий, то Ви не зможете видалити або пропустити відповідне поле при додаванні нового шаблону чи редагуванні існуючого (баґ 60358).

Мовна підтримка покращилась через двостороннє відокремлення приміток (тож вони відображаються коректно із відповідною поведінкою при наведенні на них курсора), а також шляхом виправлення баґа, який аварійно закривав Візуальний редактор при спробі редагувати сторінку із атрибутом dir, але без встановленого lang (баґ 69955).

Забігаючи наперед

Команда публікує деталі щодо запланованої роботи на сторінці VisualEditor roadmap. Команда Візуального редактора невдовзі планує додати функції автозаповнення для приміток, можливо наприкінці жовтня.

Команда також працює над підтримкою додавання рядків та колонок до таблиць, і перші результати цієї роботи можуть з'явитись вже протягом місяця. Будь ласка, прокоментуйте дизайн на Mediawiki.org.

В майбутньому можливі одночасні, спільні редагування в реальному часі у Візуальному редакторі. Деяка початкова, підготовча робота для цього вже була зроблена.

Підтримка для Вашої вікі

На Вікіманії декілька розробників давали презентації про Візуальний редактор. Перекладацький забіг, зроблений у напрямку вдосконалення доступу до Візуального редактора, був підтриманий багатьма людьми. Deryck Chan був найактивнішим перекладачем. Особливої подяки також заслуговують संजीव कुमार (Sanjeev Kumar), Robby, Takot, Bachounda, Bjankuloski06 та Ата. Результат роботи, досягнутий спільними зусиллями перекладацької спільноти, вже доступний. Дякуємо вам усім за вашу роботу.

Це була перша розсилка новин Візуального редактора, доступна для перекладу, тож дякуємо всім, хто зробив це можливим! Якщо вона не дійшла до Вас Вашою рідною мовою, і Ви хотіли б допомогти із перекладами в майбутньому, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів, щоб Вас можна було сповістити, коли новий випуск буде готовий для перекладу.

Візуальний редактор можна встановити і в більшості проектів, що не є Вікіпедіями. Якщо ваша спільнота хотіла б випробувати Візуальний редактор, будь ласка, зв'яжіться з менеджером цього продукту — James Forrester, або відправте запит на поліпшення у Баґзіллу.

Будь ласка, приєднуйтесь до чату в робочі години в суботу, 18 жовтня 2014 року, о 18:00 UTC (денний час в Америці, вечір в Африці та Європі) та в середу, 19 листопада, о 16:00 UTC на IRC.

Залишайте відгуки щодо Візуального редактора на сторінці mw:VisualEditor/Feedback. Підписуйтесь чи відписуйтесь на Меті. Дякуємо!Elitre (WMF)