Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Жовтень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/October and the translation is 100% complete.

Читати цю розсилку іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Візуальний редактор

Чи знали Ви?

Відтепер Візуальний редактор можна використовувати у смартфонах чи планшетах.

Знімок екрану, що демонструє меню перемикання із редактора вікірозмітки на Візуальний редактор

Клацніть піктограму олівця, аби відкрити редактор сторінки. Всередині редактора використайте меню з піктограмою шестірні у правому верхньому кутку, аби «Switch to visual editing».

Кнопка редагування запам'ятає, яке редакторське середовище Ви використали минулого разу, і наступного разу запустить те ж саме. Стаціонарна версія сайту в прийдешні місяці перейде на подібну систему.

Ви можете прочитати та допомогти з перекладом посібника користувача, який має більше інформації стосовно того, як користуватися Візуальним редактором.

З останнього випуску розсилки новин, команда Візуального редактора виправила чимало баґів, додала нові функції та здійснила деякі невеличкі зміни дизайну. Вони публікують щотижневі доповіді про стан роботи на mediawiki.org. Їхній робочий план можна переглянути на Фабрикаторі. Поточними пріоритетними завданнями команди є вдосконалення підтримки таких мов, як японська та арабська, полегшення редагування на мобільних пристроях, введення інтерактивних інструментів для редагування формул, графіків, галерей, а також завантаження файлів.

Останні покращення

Освітні функції: Якщо Ви раніше не користувалися Візуальним редактором, то при першому його запуску він приверне Вашу увагу до інструментів Link та/або ⧼visualeditor-toolbar-cite-label⧽. При клацанні на одну з цих кнопок на панелі, з'явиться пояснення, чому ці інструменти варто використовувати.(T108620) Окрім цього, повідомлення привітання для нових користувачів спростили таким чином, аби ще більше заохочувати до редагування. (T112354) Планується додавання ще більшої кількості вбудованих освітніх функцій.

Посилання: Тепер стало легше розрізняти, коли Ви додаєте певний текст до посилання, а коли набираєте простий текст поряд з ним. (T74108, T91285) Редактор відтепер повністю підтримує номери ISBN, PMID або RFC. (T109498, T110347, T63558) Ці «магічні посилання» використовують спеціально налаштований інструмент редагування.

Завантаження: Зареєстровані редактори тепер можуть завантажувати зображення та інші медіафайли на Вікісховище прямо під час редагування. Клацніть нову вкладку в інструменті «Insert Images and media». Програма інструктуватиме Вас протягом усього процесу без потреби кидати поточне редагування. Після завершення, зображення буде додане до статті. Цей інструмент обмежений таким чином, що вантажити можна лише один файл, що належить користувачеві, та публікується під стандартною ліцензією Вікісховища. У складніших випадках інструмент надає посилання на більш досконалі інструменти завантаження файлів. Також можна просто перетягнути зображення у редактор. Ця функція стане доступною і для редактора вікірозмітки дещо пізніше.

Мобільні пристрої: Раніше Візуальний редактор був доступний на мобільному сайті Вікіпедії лише для планшетів. Відтепер його, за бажання, можна використовувати на усіх пристроях, незалежно від їхніх розмірів. (T85630) Конфлікти редагувань на мобільному сайті раніше неправильно опрацьовувались. Тепер же конфлікти редагувань можна вирішити як у редакторі вікірозмітки, так і у Візуальному редакторі. (T111894) Іноді шаблони та подібні елементи неможливо було вилучити на мобільному сайті. Вибір їх ставав причиною зникнення екранної клавіатури у деяких браузерах. Тепер існує нова кнопка «Delete», завдяки якій ці речі можна усунути зі сторінки навіть коли зникає екранна клавіатура. (T62110) У мобільній версії також можна редагувати комірки таблиць.

Інтерактивні інструменти редагування: Відтепер можна додавати та редагувати нотні записи у Візуальному редакторі. (T112925) Існують окремі вкладки для додаткових налаштувань, таких як вибір файлів MIDI та Ogg. (T114227, T113354) При редагуванні формул та інших блоків, помилки відображаються прямо під час редагування. Існує також можливість редагування окремих типів графіків; окрім усього, планується можливість додавання нових графіків, а також підтримка нових типів графіків.

В англійській Вікіпедії Візуальний редактор стає доступним для кожного, хто створює обліковий запис. Перемикання налаштувань редактора перемістилося до свого стандартного місця розташування — сторінки Special:Preferences.

Майбутні зміни

Невдовзі стане можливим перемикання із редактора вікірозмітки на Візуальний редактор, вже після того, як Ви почали редагування. (T49779) Раніше було доступним лише одностороннє перемикання — з Візуального редактора на редактор вікірозмітки. Двостороннє перемикання уможливить існування єдиної вкладки редагування. (T102398) Передбачається, що цей проект поєднає вкладки «Edit» та «Edit source» у єдину вкладку «Edit», на кшталт тієї системи, що вже використовується у мобільній версії сайту. Вкладка «Edit» відкриє те середовище редагування, яким Ви користувались минулого разу.

Працюймо разом

  • Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці VisualEditor/Feedback. Ця сторінка відгуків використовує систему Flow для обговорень.
  • Чи можете Ви читати та друкувати корейською або японською? Мовний інженер Девід Чан потребує людей, що знають, якими інструментами люди користуються при редагуванні текстів деякими мовами. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому протестувати підтримку цих мов. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями щодо того, що саме треба тестувати, якщо Ви можете допомогти, а також повідомте про це на Фабрикаторі (корейськаяпонська) або у Вікіпедії (корейськаяпонська).
  • Локальні адміни у Вашій вікі можуть налаштувати Citoid — функцію автоматичного створення зовнішніх посилань. Якщо Вам потрібна допомога, будь ласка, подайте запит у проекті Citoid на Фабрикаторі. Дайте посилання на блоки TemplateData для найважливіших шаблонів цитувань у Вашій вікі.
  • Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів. Дізнайтесь, як долучитися до цих зустрічей, і як номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Вам не потрібно відвідувати зустріч для того, аби номінувати баґ на розгляд. Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до основного проекту «VisualEditor project».

Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Дякуємо!