Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lorenzo Losa/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lorenzo Losa and the translation is 100% complete.

Лоренцо Лоса

Лоренцо Лоса (Laurentius)

Laurentius (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Lorenzo Losa-2012.JPG
Відеозвернення кандидата (доступні субтитри)
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Лоренцо Лоса
  • Місце проживання: Мілан, Італія
  • Знання мов: it-N, en-3, es-2
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проектах Фонду Вікімедіа з: квітень 2004
  • Активно бере участь у проектах: італійська Вікіпедія, Вікідані
Твердження (не більше 450 слів) Кажуть, що Вікіпедія — це останній і найвеличніший бастіон оригінального духу інтернету.
Справді, це незвичайне місце. Ми будуємо енциклопедію, яку всі знають і люблять — і багато інших проєктів, у яких ще немає визнання, на яке вони заслуговують, — але ми не просто енциклопедія, продукт. Вікімедіа — це також, і насамперед, рух людей, які вірять у вільний доступ до знань і в участь — а Вікіпедія є просто більш відомим результатом цього.

Вікіпедія народилася у 2001 році. Двадцять років потому ідеї вільного поширення контенту наших проєктів, дозволяння будь-кому їх редагувати і самоврегулювання спільноти все ще виглядають абсурдними для більшості людей у світі. Можливо, вони виглядаю ще більш абсурдними, ніж двадцять років тому. А все ж вони працюють. Вони не тільки не заважають нам; вони є безпосередньою основою нашого успіху.

Я не знаю, що приготувало для нас майбутнє. Чи буде Вікіпедія такою ж важливою, якою вона є зараз? Чи посядуть Вікідані її місце? Чи, може, щось інше, що ще не існує? Як еволюціонує наш рух? Нам треба буде змінюватися й адаптуватися. Нам треба буде відпускати речі, яких ми не очікуємо. Але що б не було в майбутньому, нам треба залишатися вкоріненими у наші цінності. Нам треба триматися того, що Вікімедіа керується спільнотою, а не навпаки.

Я обираю зосередитися на цінностях, бо вони є тим, що звело нас разом. Вони скеровують нас у наших діях і виходять за рамки єдиного проєкту. Так, вони справді є найвеличнішим бастіоном оригінального духу інтернету: давайте пронесемо його у майбутнє.

Кілька слів про мене

Я отримав ступінь магістра математики у Scuola Normale Superiore, де також проходив аспірантуру. Після завершення навчання на PhD я заснував компанію, що займалася повторним використанням бібліографічних даних (WikiCite тоді ще не існував!), а пізніше я допомагав із запуском деяких інших компаній. Сьогодні я керую розробкою електронної брокерської платформи, яка є частиною групи, що оперує багатьма ринками, пов'язаними зі сталими товарами.

У русі Вікімедіа я з 2004 року як редактор Вікіпедії, адміністратор італійської Вікіпедії, волонтер OTRS, оператор бота. Загалом я зробив понад 1 мільйон редагувань, включно з редагуванням бота, у різних проєктах. Я був членом правління та президентом Вікімедіа Італія, був обраним спільнотою членом Комітету розподілу коштів. Понад усе я вірю у вільні знання й у вікіпроєкти і роблю все можливе, щоб підтримувати їхнє зростання.

Три пріоритети в Раді Прозорість у процесах ради. Хоча я вже понад десять років є глибоко залученим вікімедійцем, мені завжди було складно зрозуміти, що саме робить рада Фонду Вікімедіа. Гірше того, дуже сумно бачити пропозиції і стурбованість від спільноти, які не схоже, щоб бралися до уваги.

Я сам був у численних радах упродовж багатьох років, і чудово розумію, що багато обговорень ради є конфіденційними — але не всі. Я також знаю з досвіду, що коли ви потрапляєте в раду, то легко не звернути увагу на ці проблеми. Це не через злі наміри, просто коли ви володієте інформацією, то важко розглянути точку зору тих, хто нею не володіє. Але це ще одна причина прагнути справжньої двосторонньої комунікації.

Перехід до менш центральної ролі. Рада Фонду Вікімедіа завжди була чимось на зразок правління руху — хоча ми знаємо, що це не так. Зараз, коли є Стратегія руху, нова Глобальна Рада має нарешті дати нам орган, який повністю представляє наш рух. Ми ще не знаємо, як вона виглядатиме, але щоб розкрити її потенціал, Раді Фонду Вікімедіа, та й самому Фондові Вікімедіа, треба буде навчитися працювати по-новому.

Найм і введення нового CEO. Подобається це чи ні, але мати гарного CEO — більш важливо, ніж мати гарних членів ради, а поганий CEO може спричинити більше шкоди, ніж поганий член ради. Вибір, підтримки і нагляд над CEO — одна з найбільш критичних ролей ради.

Три пріоритети Стратегії Руху Що б не сталося, тримайтеся цінностей Вікімедіа. Ми є рухом, базованим на цінностях: вільний доступ до знань, участь, справедливість. Тримайте ці цінності у центрі уваги. Дозвольте їм спрямовувати наші дії.

Впровадження стратегії, у справедливий спосіб. Роками ведеться робота над Стратегією руху і ми повільно рухаємося до її впровадження. У цій стратегії йдеться про децентралізацію, справедливість у прийнятті рішень, уповноваження спільнот. Це чудова нагода змінити наш рух на краще. У той же час існує ризик, що час змін спливе, а старі владні структури залишаться у фаворі. Нам треба постаратися, щоб цього не сталося.

Спільнота є керівним органом. Спільнота — це не просто купа людей, які роблять безкоштовну роботу для підтримки проєктів. Спільнота — це сам рух Вікімедіа. Це наш остаточний орган прийняття рішень.

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: Artículo bueno.svg перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:42, 1 July 2021 (UTC)[]
Ідентифікація: Artículo bueno.svg перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:14, 29 June 2021 (UTC)[]