Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lorenzo Losa/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Lorenzo Losa and the translation is 100% complete.

Лоренцо Лоса

Лоренцо Лоса (Laurentius)

Laurentius (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Відеозвернення кандидата (доступні субтитри)
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Лоренцо Лоса
  • Місце проживання: Мілан, Італія
  • Знання мов: it-N, en-3, es-2
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: квітень 2004
  • Активно бере участь у проєктах: італійська Вікіпедія, Вікідані
Твердження (не більше 450 слів) Кажуть, що Вікіпедія — це останній і найвеличніший бастіон оригінального духу інтернету.
Справді, це незвичайне місце. Ми будуємо енциклопедію, яку всі знають і люблять — і багато інших проєктів, у яких ще немає визнання, на яке вони заслуговують, — але ми не просто енциклопедія, продукт. Вікімедіа — це також, і насамперед, рух людей, які вірять у вільний доступ до знань і в участь — а Вікіпедія є просто більш відомим результатом цього.

Вікіпедія народилася у 2001 році. Двадцять років потому ідеї вільного поширення контенту наших проєктів, дозволяння будь-кому їх редагувати і самоврегулювання спільноти все ще виглядають абсурдними для більшості людей у світі. Можливо, вони виглядаю ще більш абсурдними, ніж двадцять років тому. А все ж вони працюють. Вони не тільки не заважають нам; вони є безпосередньою основою нашого успіху.

Я не знаю, що приготувало для нас майбутнє. Чи буде Вікіпедія такою ж важливою, якою вона є зараз? Чи посядуть Вікідані її місце? Чи, може, щось інше, що ще не існує? Як еволюціонує наш рух? Нам треба буде змінюватися й адаптуватися. Нам треба буде відпускати речі, яких ми не очікуємо. Але що б не було в майбутньому, нам треба залишатися вкоріненими у наші цінності. Нам треба триматися того, що Вікімедіа керується спільнотою, а не навпаки.

Я обираю зосередитися на цінностях, бо вони є тим, що звело нас разом. Вони скеровують нас у наших діях і виходять за рамки єдиного проєкту. Так, вони справді є найвеличнішим бастіоном оригінального духу інтернету: давайте пронесемо його у майбутнє.

Кілька слів про мене

Я отримав ступінь магістра математики у Scuola Normale Superiore, де також проходив аспірантуру. Після завершення навчання на PhD я заснував компанію, що займалася повторним використанням бібліографічних даних (WikiCite тоді ще не існував!), а пізніше я допомагав із запуском деяких інших компаній. Сьогодні я керую розробкою електронної брокерської платформи, яка є частиною групи, що оперує багатьма ринками, пов'язаними зі сталими товарами.

У русі Вікімедіа я з 2004 року як редактор Вікіпедії, адміністратор італійської Вікіпедії, волонтер OTRS, оператор бота. Загалом я зробив понад 1 мільйон редагувань, включно з редагуванням бота, у різних проєктах. Я був членом правління та президентом Вікімедіа Італія, був обраним спільнотою членом Комітету розподілу коштів. Понад усе я вірю у вільні знання й у вікіпроєкти і роблю все можливе, щоб підтримувати їхнє зростання.

Три пріоритети в Раді Прозорість у процесах ради. Хоча я вже понад десять років є глибоко залученим вікімедійцем, мені завжди було складно зрозуміти, що саме робить рада Фонду Вікімедіа. Гірше того, дуже сумно бачити пропозиції і стурбованість від спільноти, які не схоже, щоб бралися до уваги.

Я сам був у численних радах упродовж багатьох років, і чудово розумію, що багато обговорень ради є конфіденційними — але не всі. Я також знаю з досвіду, що коли ви потрапляєте в раду, то легко не звернути увагу на ці проблеми. Це не через злі наміри, просто коли ви володієте інформацією, то важко розглянути точку зору тих, хто нею не володіє. Але це ще одна причина прагнути справжньої двосторонньої комунікації.

Перехід до менш центральної ролі. Рада Фонду Вікімедіа завжди була чимось на зразок правління руху — хоча ми знаємо, що це не так. Зараз, коли є Стратегія руху, нова Глобальна Рада має нарешті дати нам орган, який повністю представляє наш рух. Ми ще не знаємо, як вона виглядатиме, але щоб розкрити її потенціал, Раді Фонду Вікімедіа, та й самому Фондові Вікімедіа, треба буде навчитися працювати по-новому.

Найм і введення нового CEO. Подобається це чи ні, але мати гарного CEO — більш важливо, ніж мати гарних членів ради, а поганий CEO може спричинити більше шкоди, ніж поганий член ради. Вибір, підтримки і нагляд над CEO — одна з найбільш критичних ролей ради.

Три пріоритети Стратегії Руху Що б не сталося, тримайтеся цінностей Вікімедіа. Ми є рухом, базованим на цінностях: вільний доступ до знань, участь, справедливість. Тримайте ці цінності у центрі уваги. Дозвольте їм спрямовувати наші дії.

Впровадження стратегії, у справедливий спосіб. Роками ведеться робота над Стратегією руху і ми повільно рухаємося до її впровадження. У цій стратегії йдеться про децентралізацію, справедливість у прийнятті рішень, уповноваження спільнот. Це чудова нагода змінити наш рух на краще. У той же час існує ризик, що час змін спливе, а старі владні структури залишаться у фаворі. Нам треба постаратися, щоб цього не сталося.

Спільнота є керівним органом. Спільнота — це не просто купа людей, які роблять безкоштовну роботу для підтримки проєктів. Спільнота — це сам рух Вікімедіа. Це наш остаточний орган прийняття рішень.

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:42, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:14, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років

Я в русі Вікімедіа з 2004-го (уже 17 років!). Я роблю внесок здебільшого в італійській Вікіпедії та Вікіданих. З 2006 року я адміністратор італійської Вікіпедії. У 2006—2016 роках я був оператором OTRS. Я запускаю бота в італійській Вікіпедії. Загалом я зробив понад 1 мільйон редагувань, включно з редагуваннями бота, у різних проєктах.

Я є членом Вікімедіа Італія з 2006, і працюю в широкому ряді програм: GLAM, освіта, Вікі любить пам'ятки, адвокація, підтримка волонтерів тощо.

Я завжди вірив у важливість підтримування руху не лише у своїй країні, але й на міжнародному рівні. Упродовж чотирьох років я входив до Комітету розподілу коштів як обраний спільнотою член, що дало мені широке уявлення про роботу та діяльність багатьох афіліатів. Серед іншого, я організовував Wikimedia Conference 2013, був фасилітатором виборів до правління на багатьох виборах і брав участь у таких мережах, як Iberocoop чи група голів афіліатів.

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

10+ років

Я входив до правління багатьох національних (італійських) асоціацій, зокрема до правління Вікімедіа Італія у 2011—2014 роках, а згодом знову як голова у 2016—2020. За цей час асоціація збільшилася у десять разів і зіткнулася з багатьма викликами, мала свої злети й падіння, і це був неймовірний досвід для мене.

Більше того, мене обирали до Комітету розподілу коштів на два терміни, з 2015 по 2019 роки.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

Хоча це не порівнянно за розміром, я співзаснував власну компанію у 2014 році і співкерував нею наступні кілька років.

Across different roles, I have had executive responsibilities over budgets summing up to over 1 million dollars and I have coordinated up to 10 people.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

Публічна політика (5—10 років). З часу її заснування у 2013, я входжу до скоординованої групи із перетворення правових рамок Європейського Союзу й Італії на більш сприятливі для вільних знань. Я борюсь за свободу панорами та політики, які підтримають вільні знання, особливо це було під час розробки європейської директиви про авторське право 2019.

Фасилітація (2—5 років). Я люблю допомагати людям і групам ефективно працювати разом і досягати їхніх цілей. Мої навички походять як з досвіду, так і спеціального навчання.

Програмне забезпечення та технології (10+ років). Зараз я працюю керівником розробки програмного забезпечення і маю робочі знання процесів розробки програмного забезпечення. Я використовують (майже виключно) лише вільне програмне забезпечення упродовж останніх 20 років.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Ні

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Так

Народився і живу в Італії.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Так

Італійська — моя рідна мова. Окрім англійської, я дуже добре розумію іспанську.

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Ні

Я живу в достатньо демократичній країні і редагування Вікіпедії ніколи не загрожувало моєму життю; але це не означає, що все прекрасно.

У 2009 році на тодішню президентку Вікімедіа Італія подали до суду на 20 млн євро у намаганнях вплинути на вміст статті у Вікіпедії. Вона виграла в суді, але це зайняло 5 років. Коли я став президентом сам, мені не було легко. Багато редакторів Вікіпедії переймалися через ризики, які вони беруть на себе через редагування, і дехто вирішував не редагувати певні статті про всяк випадок. Це, по суті, обмежує нашу незалежність.

Я живу у достатньо демократичній країні, але навіть тут, навіть у США і ЄС, проєкти законів, які б обмежили свободи користувачів, висувають щодня. Захист прав користувачів важливий для будь-кого, будь-коли.