Jump to content

Вибори до Фонду Вікімедіа/2022/Критерії права голосу

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/Voter eligibility guidelines and the translation is 100% complete.

Право голосу

Загальне правило

Ви не маєте бути заблокованим у більш ніж одному проєкті.

Редактори

Ви можете голосувати з будь-якого вашого облікового запису у вікімедійних проєктах. Можна голосувати лише один раз, незважаючи на те, скільки облікових записів у вас є. Щоб мати можливість голосувати, ваш обліковий запис повинен:

 • не бути заблокованим у більш ніж одному проєкті;
 • не бути ботом;
 • мати не менше 300 редагувань, зроблених до 5 липня 2022, сумарно у вікіпроєктах;
 • мати не менше 20 редагувань, зроблених між 5 січня та 5 липня 2022.

Щоб швидко перевірити відповідність базовим критеріям права голосу для редакторів, можна скористатися інструментом AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • є адміністраторами серверів Вікімедіа із шелл-доступом
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який вікімедійному репозиторії на Gerrit, між 5 січня 2022 року та 5 липня 2022 року.

Додаткові критерії

 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який репозиторій nonwmf-extensions або nonwmf-skins між 5 січня 2022 року та 5 липня 2022 року.
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у репозиторій будь-якого інструменту Вікімедіа (наприклад, magnustools) між 5 січня 2022 року та 5 липня 2022 року.
 • або зробили не менше 300 редагувань до 5 липня 2022 та 20 редагувань між 5 січня та 5 липня 2022 на Translatewiki.
 • технічно підтримують/розвивають будь-які інструменти, боти, користувацькі скрипти, додатки та модулі Lua у вікімедійних проєктах.
 • були значно залучені до розроблення і/або огляду технічних рішень, пов'язаних із Вікімедіа.

Примітка. Якщо ви відповідаєте основним критеріям, ви одразу можете голосувати. Через технічні обмеження SecurePoll, люди, які відповідають лише додатковим критеріям, можуть не мати змоги відразу голосувати, якщо тільки вони не відповідають іншим критеріям. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть листа на board-elections@wikimedia.org з вашими обґрунтуваннями щонайменше за чотири дні до кінця голосування, тобто до 2 вересня 2022. Якщо ви відповідаєте критеріям, ми додамо вас до списку виборців вручну, щоб ви могли проголосувати.

Працівники і підрядники Фонду Вікімедіа

Чинні працівники та підрядники Фонду Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 5 липня 2021 року вони працювали у Фонді.

Працівники і підрядники афіліатів руху Вікімедіа

 • Чинні працівники та підрядники регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів Вікімедіа допускаються до голосування, якщо станом на 5 липня 2022 року вони працювали на відповідну організацію.
 • Члени офіційних органів, визначених у статутах чинних регіональних відділень, тематичних організацій чи груп користувачів, допускаються до голосування, якщо станом на 5 липня 2022 року вони входили до складу цих органів.

Комітет приєднання та Виборчий комітет до 1 серпня 2022 оголосять список афіліатів Вікімедіа, які допускаються до голосування.

Члени Ради повірених і члени Консультативної ради

Чинні та колишні члени Ради повірених і Консультативної ради допускаються до голосування.

Члени Комітетів вікіруху

Чинні члени Комітетів вікіруху допускаються до голосування, якщо вони входили до складу комітетів станом на 5 липня 2022 року.

Комітет приєднання та Виборчий комітет до 1 серпня 2022 оголосять список Комітетів вікіруху, які допускаються до голосування.

Організатори спільнот Вікімедіа

Організатори спільнот, що мають добру репутацію, але не відповідають критеріям в інших категоріях, допускаються до голосування, якщо їхня діяльність відповідає одному з пунктів:

 • починаючи з 1 вересня 2021, подавалися, отримали та відзвітували про принаймні один грант від Фонду Вікімедіа;
 • були організаторами принаймні одного хакатону, змагання чи іншої події – профінансованої Фондом Вікімедіа, такої, що має документацію он-вікі та до якої долучилися принаймні 10 учасників/відвідувачів. Подія мала бути проведена між 5 січня 2022 року та 5 липня 2022 року.

Додаткові критерії

Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть листа на board-elections@wikimedia.org з вашими обґрунтуваннями щонайменше за чотири дні до кінця голосування, тобто до 2 вересня 2022. Якщо ви відповідаєте критеріям, ми додамо вас до списку виборців вручну, щоб ви могли проголосувати.