Jump to content

Групи користувачів Вікімедіа

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia user groups and the translation is 100% complete.

Групи користувачів Вікімедіа призначені бути простими та гнучкими афіліатами із меншими вимогами, аніж у регіональних відділень та тематичних організацій. І навіть ті афіліати, що сподіваються стати регіональними відділеннями чи тематичними організаціями, не мусять відповідати вимогам саме цих моделей приєднання, аби здобути статус групи користувачів Вікімедіа.


Що таке групи користувачів Вікімедіа?
Наявні групи користувачів Вікімедіа
Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?
Яким вимогам треба відповідати?
Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?
Швидкі посилання

Що таке групи користувачів Вікімедіа?

Групи користувачів Вікімедіа призначені бути простими та гнучкими афіліатами — альтернативою регіональним відділенням та тематичним організаціям, які мають більш формальні вимоги. Групи користувачів високо цінуються як рівноцінні гравці у Русі Вікімедіа. Вони спрямовані на те, аби давати людям у цілому світі змогу та заохочення до збирання та розвивання освітнього контенту під вільними ліцензіями або як суспільне надбання, а також до ефективного та глобального поширення цього контенту.

Визнання від Комітету з приєднання дозволяє такій групі подавати заявку на використання торгових знаків Вікімедіа та отримувати певні гранти; однак, визнання не потрібне для того, аби виконувати будь-яку з тієї роботи, яку виконують чи можуть виконувати типові групи користувачів, це всього-лиш необов'язковий додатковий крок, що надає певні переваги та має певні вимоги.

Групи користувачів — це групи з відкритим членством, які мають свою контактну особу та історію проектів, і модель цих груп розроблена так, щоб їх можна було легко формувати.

Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?

Визнання від Комітету з приєднання дозволяє такій групі подавати заявку на використання торгових знаків Вікімедіа та отримувати певні гранти; однак, визнання не потрібне для того, аби виконувати будь-яку з тієї роботи, яку виконують чи можуть виконувати типові групи користувачів, це всього-лиш необов'язковий додатковий крок, що надає певні переваги та має певні вимоги.

До переваг, які отримують визнані групи користувачів Вікімедіа входять:

 • Використання логотипів Вікімедіа, сумісних із правилами використання торгових знаків Фонду Вікімедіа без будь-якого додаткового підтвердження. Групи користувачів можуть використовувати інші логотипи, що не регулюються правилами використання торгових знаків (такі як логотип Фонду Вікімедіа) відповідно до ліцензії на торговий знак Фонду Вікімедіа та з підтвердженням від юридичної команди Фонду.
 • Отримання значних, однак обмежених кількостей товарів Вікімедіа, призначених для використання у діяльності групи та на популяризаторські зусилля.
 • Публічне визнання групи як афіліата Фонду Вікімедіа.
 • Підтримка зв'язківця Комітету з приєднання протягом та після процесу підтвердження статусу.
 • Одна стипендія для участі в конференції Вікімедіа, яка щорічно проводиться в Берліні для афіліатів Руху Вікімедіа.

Без такого визнання, групи все ще можуть:

Яким вимогам треба відповідати?
Основна стаття: Wikimedia user groups/Requirements

Групи користувачів Вікімедіа призначені бути простими та гнучкими афіліатами із меншими вимогами, аніж у регіональних відділень та тематичних організацій. І навіть ті афіліати, що сподіваються стати регіональними відділеннями чи тематичними організаціями, не мусять відповідати вимогам саме цих моделей приєднання, аби здобути статус групи користувачів Вікімедіа.

Please note that New user group applications are Paused and will resume in September 2024
Вимоги для того, аби заснувати офіційно визнану групу користувачів Вікімедіа, мають бути нескладними та легкими у виконанні.

 1. # Три активні редактори Вікімедіа
  Щонайменше 3 учасники із 300 або більше редагувань у внеску до якогось проекту Вікімедіа із зареєстрованих облікових записів, які існують вже більше як 6 місяців, при чому мають добре становище в спільноті (тобто на поточний момент не заблоковані, чи в будь-який інший спосіб обмежені в участі). У той час як групи користувачів повинні вітати вклад людей, які не є активними дописувачами у проектах Вікімедіа, і в той час, як такі групи мають дозволяти новим учасникам вступати в них, вони, все ж, не повинні відхилятися надто далеко від спільноти. Активне залучення дописувачів до проектів Вікімедіа є необхідним для того, аби така група користувачів змогла внести справжні ініціативи у дію в проектах Вікімедіа.
 2. Згода на дотримання умов договору та норм поведінки груп користувачів Вікімедіа
  Ваша група повинна погодитись на дотримання умов договору та норм поведінки груп користувачів Вікімедіа, — які окреслюють базові очікування від груп користувачів Вікімедіа, такі як вікі-документування активності, діяльність у рамках засадничих принципів Вікімедіа, та відповідність правилам використання торгових знаків. Коли подасте заявку, Вас попросять погодитися з умовами договору про групи користувачів Вікімедіа та кодексу поведінки.

Якщо ваш запит на статус групи користувачів не відповідає вказаним критеріям, ви все ще можете його подати, однак ми хотіли б отримати коротеньке мотивування, чому ви думаєте, що ці критерії є неважливими для вашої ініціативи. Будь ласка, дайте відповіді на ці два запитання, пишучи таке мотивування:

 1. Яким чином ваша група користувачів робитиме свій внесок у місію Руху Вікімедіа
 2. Яким чином фон із членів-засновників посприяє успіхові вашої групи користувачів

Прикладами заявок, що мають добрі причини для невідповідності критеріям, є, скажімо, дослідницькі групи чи інші ініціативи, які не вимагають від своїх учасників бути активними дописувачами.

Будь ласка, візьміть до уваги, що якщо ви не відповідаєте трьом критеріям, окресленим вище, Комітет з приєднання потребуватиме більше часу для обговорення вашої заявки (і, будемо сподіватись, схвалить її), також це може потребувати залучення додаткового спілкування з членами-засновниками, що подали заявку на статус групи користувачів, тому будь ласка, переглядайте свою поштову скриньку, шукаючи повідомлення на цю тему, щоб не запізнюватись з відповідями на ймовірні питання.

Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?
Основна стаття: Wikimedia user groups/Creation guide

Зібравши докупи групу, вікісторінку та великі ідеї щодо того, чим ви будете займатись, відвідайте сторінку для подачі заявок на створення групи користувачів Вікімедіа та подайте заявку на визнання. Комітет з приєднання може поставити вам кілька запитань, перегляне вашу заявку та, якщо все буде зроблено згідно з правилами, відішле всю цю інформацію до Фонду Вікімедіа для офіційного визнання вашої групи як офіційної Групи користувачів Вікімедіа. Початкове визнання зазвичай надається на один рік, після чого відбувається повторний розгляд. Визнання може бути призупинене або й повністю анульоване якщо група стає неактивною.

Затримки в процесі затвердження заявки найчастіше виникають через неповну заповненість заявки, або якщо така заявка потребує внесення деяких змін для того, аби її затвердили. Аби уникнути виникнення таких проблем, та допомогти пришвидшити процес затвердження вашої групи, будь ласка, двічі звіртеся з цим списком, перед тим як відсилати заявку:

 1. Чи назва, яку ви обрали, відповідає вимогам до найменування афіліатів? Колективні обговорення в межах групи користувачів Вікімедіа стосовно назви такої групи можуть тривати досить довго, і загалом ви не захочете повертатися до такого обговорення вже після подання своєї заявки. Ви можете зв'язатися з Комітетом з приєднання, щоб вони дали коментар стосовно вашої назви ще до того, як буде подана відповідна заявка.
 2. Чи має Ваша група чітко визначену сферу дій та послідовну й зрозумілу мету? Якщо ваша сторінка на Мета-вікі дає пояснення призначення вашої групи користувачів у спосіб, що відрізняється від опису призначення, поданого у вашій заявці, і якщо вони відрізняються від тієї діяльності, якою займається ваша група, — це може стати приводом для відстрочення затвердження вашої заявки, оскільки для того, щоб група користувачів була затверджена відповідною резолюцією, а також щоб відбулося підписання договору щодо групи користувачів, який мають підписувати дві основні контактні особи з Фондом Вікімедіа, необхідно, щоб була чітко визначена мета та сфера дії цієї групи. Опис вашої мети та сфери дії має чітко та стисло пояснювати, чого ваша група сподівається досягти, і хто може бути зацікавлений у долученні до цієї групи. Ми розуміємо, що з плином часу ці фактори можуть змінюватися, однак в момент подання заявки вам необхідно взяти на себе чітке зобов'язання щодо дотримання цього конкретного формулювання.
 3. Чи готові ваші дві основні контактні особи надати свої особові дані Фондові Вікімедіа? Іноді, з питань конфіденційності, дехто змінює свою думку, і це може призвести до затримки у виконанні завершальних штрихів у процесі визнання групи користувачів.
 4. Чи готова ваша група прийняти нових членів та на момент затвердження одразу налічувати трьох добропорядних редакторів Вікімедіа? Групи, що мають модель закритого чи обмеженого членства, можуть потребувати детальнішого обговорення та оцінки. Групи, що не налічують щонайменше трьох активних учасників, які також є активними редакторами Вікімедіа з хорошою репутацією, не будуть затверджені.
 5. Чи готові визначені вами лідери групи та група в цілому дотримуватися умов Договору про групу користувачів Вікімедіа, а також кодексу поведінки? Усі лідери, перелічені у заявці, повинні погодитися виконувати ці умови ще до того, як сама заявка буде відправлена. Якщо виявиться, що заявник порушує умови договору чи не дотримується кодексу поведінки, група не буде затверджена, а також, якщо виявиться, що вже чинні групи користувачів Вікімедіа порушують умови договору чи не дотримуються кодексу поведінки, їхній статус може бути анульовано.