Контроль активності адміністраторів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Admin activity review and the translation is 83% complete.
Скорочення:
AAR

В обговоренні за квітень-червень 2013 було прийнято рішення про встановлення максимального періоду часу неактивності для адміністраторів та учасників з іншими розширеними правами тривалістю до двох років.

Причина

Стюарди переглянули дані про активність бюрократів і адміністраторів усіх вікі (як щодо редагування, так і адміністративних дій), і виявили певну кількість бюрократів і адміністраторів, які:

 • ніколи не використовували своїх прав;
 • можливо, використовували свої права в минулому, однак більше не активні у вікі, де їм надані такі права.

Далі, після неофіційного огляду «запитів на перейменування користувачів», виявилось, що у деяких вікі ці дії або не виконуються бюрократами взагалі, або ж виконані через надзвичайно довгий період часу.

Правила

 1. Максимально допустимий термін неактивності без перегляду статусу спільнотою для власників розширених адміністративних повноважень не повинен перевищувати два роки.
  Щоб було ясно, під «користувачами з розширеними адміністративними правами» у цьому документі маються на увазі
 2. Неактивністю в цьому випадку вважається відсутність редагувань і відсутність адміністративних дій у вікіпроектах, де розширені права дійсні.
 3. Стюардами буде здійснюватись регулярний контроль активності користувачів з розширеними адміністративними правами.
  Контроль буде виконуватися або раз на рік, або двічі на рік, залежно від рішення стюардів.
  Всі публічні вікіпроекти будуть підлягати регулярній перевірці. Тим не менш, ані оповіщення, ані позбавлення прав не виконуватиметься в таких вікіпроектах:
  • у вікіпроектах з чинним Арбітражним комітетом, як наприклад, в англійській Вікіпедії, оскільки там спільнота може прийняти рішення щодо позбавлення прав через неактивність;
  • у вікіпроектах з діючим процесом перегляду прав, як наприклад, у Вікісховищі;
  • в окремих вікіпроектах, визначених Фондом Вікімедіа, включаючи приватні вікіпроекти, проекти на стадії розвитку та вікіпроекти, якими керує Вікімедіа через свої підрозділи.
 4. Процедурні поради щодо зв'язку з неактивними власниками розширених адміністративних прав, відповідей, які вимагаються від них у відповідних вікіпроектах і процесу позбавлення прав викладені нижче.
  У вікіпроектах, де нема формально встановленого процесу перевірки власників розширених прав, стюарди або делеговані ними особи
  1. сповістять власників розширених прав, які перевищили максимально допустимий період неактивності. Оповіщення (сповіщення про неактивність) буде поміщене на сторінці обговорення учасника в тому вікіпроекті, де він має розширені адміністративні права.
  2. Повідомлені учасники повинні надати спільноті відгук про отримання повідомлення про неактивність від стюардів для обговорення по суті. Якщо спільнота в результаті дискусії захоче самостійно прийняти рішення щодо адміністративних права користувача, вона повинна зв'язатися зі стюардами на сторінці Stewards' noticeboard, а сповіщений учасник має надати посилання на рішення, прийняте щодо його прав місцевою спільнотою.
  3. У випадках, якщо стюарди не отримають задовільної відповіді згідно з наведеною схемою, протягом приблизно місяця вони переглянуть відповіді і або запропонують адміністративне рішення місцевій спільноті на подальше узгодження, або знімуть права неактивного адміністратора. Кінцевою метою процесу є дати можливість прийняття місцевими спільнотами (там де вони є) таких рішень, які б також задовольняли і стюардів.

Зверніть увагу:

 1. Деякі спільноти ФВМ уже мають розроблені процедури перевірки користувачів з розширеними адміністративними правами. Прикладами є:
  • мінімальний рівень активності за кількістю редагувань або адміндій;
  • максимальний період неактивності;
  • процедура відкликання;
  • процедура підтвердження.
 2. У більшості вікіпроектів, де є процедура контролю активності власників розширених адміністративних прав, періодичність контролю встановлена на рівні 12 місяців.
 3. Наведена процедура в жодному разі не має на меті замінити собою жодних вже існуючих способів контролю активності, тим більше вже встановлених спільнотами більш строгих правил. Наприклад, стюарди проходять атестацію всією спільнотою Фонду Вікімедіа щорічно; чек'юзери і ревізори вже керуються більш високими стандартами активності.

Перевірки

 • Перший цикл перевірки почався в липні 2013 року. Він проводився на сторінці Admin activity review/2013.
 • Другий цикл перевірки почався в січні 2015 року. Він проводився на сторінці Admin activity review/2014.
 • Третій цикл перевірки почався в січні 2016 року. Він проводився на сторінці Admin activity review/2015
 • Четвертий цикл перевірки почався в січні 2017 року. Він проводиться на сторінці Admin activity review/2016
 • Четвертий цикл перевірки почався в січні 2018 року. Він проводиться на сторінці Admin activity review/2017.
 • The sixth round of review started in January 2019. It is organized on Admin activity review/2018.
 • The seventh round of review started in January 2020. It is organized on Admin activity review/2019.
 • The eighth round of review started in January 2021. It is organized on Admin activity review/2020.
 • The ninth round of review started in January 2022. It is organized on Admin activity review/2021.
 • The tenth round of review started in January 2023. It is organized on Admin activity review/2022.
  Будь ласка, відвідайте ці сторінки для інформації щодо графіку та процедур, а також щоб дізнатись, чим ви зможете допомогти в поточному процесі перегляду.