Fundraising 2011/Karthik Letter/fa

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

روزی که یک حملهٔ تروریستی در قلب شهر من روی داد، ویکی‌پدیا زندگی مرا تغییر داد.

بمب‌گذاری‌های سال ۲۰۱۱ در بمبئی در سطح جهان خبرساز شد، اما در همان لحظهٔ وقوع بحران، اطلاعات رک و راستی در رابطه با آنچه رخ داده بود، در دسترس نبود.

می‌دانستم که من تنها کسی نیستم که به دنبال پاسخ‌هاست. بنابراین بیرون رفتم تا عکس بگیرم، نقشه‌ای که تهیه کرده بودم را بارگذاری کردم، و سعی کردم که مقالهٔ مرتبط با حادثه در ویکی‌پدیا به دیگران کمک کند تا به عمق هرج و مرج پی ببرند.

از آن زمان تا به حال، هزاران ویرایش در مقالات ویکی‌پدیا کرده‌ام. تجربهٔ آن روز من در ویکی‌پدیا باعث شد از علاقه‌ام به عکاسی خبر‌ی آگاه شوم، و من از همان زمان تاکنون در همان مسیر حرکت کرده‌ام.

من از ویکی‌پدیا بسیار سپاسگزارم، و وقتی فهمیدم که با چه مصیبتی برخط مانده‌است، ۲۵۰ روپیه به آن اهدا کردم تا سهم خودم را انجام داده باشم. آیا مایلید تا به این منبع ارزشمند کمکی اهدا کنید و آن را همچنان در دسترس جهانیان نگه دارید؟

ویکی‌پدیا ما را قادر می‌سازد تا جهان را به اشتراک بگذاریم. با ۴۷۰ میلیون بازدیدکنندهٔ مجزا در هر ماه، ویکی‌پدیا انقلابی در نحوهٔ پراکندن و استفاده از اطلاعات پدید آورده‌است - گاهی اوقات از همان لحظهٔ وقوع حادثه.

و همهٔ این‌ها را رایگان انجام می‌دهد - بدون آگهی، با کم‌تر از ۱۰۰۰ سرور و ۱۰۰ کارمند.

این شگفت‌آور است. فقط نگاهی به گوگل یا فیسبوک بیندازید. آن‌ها صدها هزار سرور و ده‌ها هزار کارمند دارند.

تعجبی ندارد که ویکی‌پدیا پنجمین وبگاه پربازدید و مشهور در جهان است. و این نیز تعجبی ندارد که چرا آن‌ها هر سال به حمایت افرادی نظیر من و تو نیاز دارند.

ممکن است شما نیز با پرداخت ۵، ۲۰، ۵۰ دلار و یا هر چقدر که ویکی‌پدیا برایتان ارزش دارد با ما همکاری کنید؟

سپاسگزارم,

کارتیک نادار
مؤلف ویکی‌پدیا