Jump to content

Стратегія на 2015 рік/Консультація зі спільнотою/Передумови

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation/Background and the translation is 100% complete.

Передумови

Нещодавно ми запровадили програму з оновлення стратегії розвитку ФВМ, котра гарантує продовження нашої роботи з ефективної реалізації концепції Вікімедіа.

Як вам, можливо, відомо, у 2009 році Фонд Вікімедіа окреслив п'ятирічну стратегію розвитку Вікімедіа, суттєву роль у якому займає внесок спільноти та співробітників. На її основі були встановлені цілі на п'ять років, які складалися із залучення інвестицій у підвищення нашої технічної стабільності, розвитку інструментів редагування та розширення простору для інновацій. План був рішучий та мотиваційний, але п'ятирічний горизонт планування було складно адаптувати до природи інтернет-простору, що постійно змінюється.


Стратегічний план 2009 року був широким та всеосяжним і відображав усі ключові моменти руху Вікімедіа та мільйонів людей, які є частиною спільноти. На практиці, для WMF було важко встановити пріоритети щоденних заходів щодо Плану. Саме тому у 2012 році було анонсовано «Звуження фокусу», ціллю було буквальне звуження фокусу ФВМ таким чином, що б Фонд міг стати більш ефективним у підтримці Руху. Зараз саме час повторно розглянути та оновити Стратегічний план та прийняти рішення щодо звуження фокусу.


З початком 2015 року, ФВМ розвиває новий стратегічний процес. Замість спроби накреслити чернетку п'ятирічного документу, який регулюватиме діяльність всього руху Вікімедіа, ми започатковуємо те, що започатковуємо практику безперервних питань, оцінок та пристосувань. Такий жвавіший, здатний до адаптації процес, безпосередньо оновлюватиме наші пріоритети та цілі, та допомагатиме нам дотримуватись стратегічного напрямку, який відповідає цілям Вікімедіа, підтримує проекти Вікімедіа, та є чутливим до змін глобального середовища.


Консультація зі спільнотою для розробки «Стратегічного бачення» є першим кроком у нашому стратегічному процесі. Для нас вона є можливістю спільно обдумати майбутнє Руху Вікімедіа та проектів. Ми вчитимемось на Ваших ідеях та використаємо їх для оновлення та вдосконалення нашого стратегічного мислення. І вже на основі цього ми визначимо стратегічні цілі WMF, про які ми повідомимо вас у 2015 році. Ці стратегічні цілі вказуватимуть напрямок у нашій підтримці спільноти, інжинірингу, присвоєнні грантів, зборі пожертв, а також оновлюватимуться кожного року. Ми, можливо, розглянемо і деякі специфічні питання (наприклад, такі, що стосуються технологій чи грантів), які також допоможуть нам розробити наше стратегічне планування.