Стратегія на 2016 рік/Консультація зі спільнотою/Доступність

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2016/Community consultation/Reach and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.Однією з широких тематичних областей, на якій Фонд Вікімедіа сфокусується в своєму майбутньому Річному плані, є доступність: наша здатність нести знання до якомога більшої кількості людей. Ми вважаємо, що це та область, в якій Фонд Вікімедіа може досягнути найбільшого впливу.

Коли будете готові відповісти на запитання, будь ласка, натисніть кнопку внизу сторінки.

Критичне питання щодо доступності

Тоді як вміст Вікімедіа все частіше використовується іншими, відвідуваність проектів Вікімедіа скорочується, починаючи з 2013 року. Це — надважка проблема, оскільки все менше людей досліджуватимуть пов'язаний контент, внаслідок чого зменшується кількість тих, хто може стати дописувачем чи зробити пожертву. Відхилення проблеми доступності становить значний ризик для релевантності руху, його витривалості та всіх тих способів, у які ми працюємо, а тому це становить ризик і для нашого спільного бачення, яке полягає в тому, аби зібрані знання могли досягти кожної людини.

Як, на Вашу думку, можна було б найкращим чином збільшити відвідуваність наших проектів, в той же час підтримуючи вільне, зовнішнє повторне використання нашого контенту?

Потенційні стратегічні підходи, спрямовані на покращення доступності

Нижче подано декілька підходів, які Фонд Вікімедіа може використати для роботи над доступністю. Будь ласка, перечитайте ці шість опцій та повідомте нам два-три «номери» підходів, яких Ви підтримуєте найбільше з цих шести. Ми також залюбки вислухаємо Ваші власні ідеї.

Підхід перший

  • Збільшити частоту відвідувань та кількість користувачів шляхом адаптації їхнього користувацького досвіду до їхніх потреб (можливо, через додаткові способи форматування змісту, покращення можливостей пошуку більшої частини інформації, збільшення мовного покриття тощо).

Підхід другий

  • Краще дослідити, яким чином і чому наші користувачі приходять до Вікіпедії і залишаються на наших проектах, щоб краще задовольняти їхні потреби.

Підхід третій

  • Зрозуміти, як відбувається повторне використання контенту Вікімедіа на зовнішніх платформах, та дослідити, яким чином заохотити користувачів такого контенту переходити на проекти Вікімедіа.

Підхід четвертий

  • Збільшити інформованість та використання проектів Вікімедіа у двох країнах «Глобального Півдня».

Підхід п'ятий

  • Дати іншим змогу повторно використовувати наш контент та створювати свої власні продукти, вдосконаливши та задокументувавши наші API (прикладний програмний інтерфейс).

Підхід шостий

  • Вдосконалити мобільний застосунок Вікіпедії, аби підвищити частоту використання.

Запропонуйте свій підхід

  • Чи маєте Ви якусь іншу ідею, якій, на Вашу думку, треба віддати пріоритет з метою вдосконалення доступності? Повідомте нас!


align=right Thank you for contributing your thoughts to this consultation!