Wikimedia Foundation elections/2021/2021-06-09/Call for Candidates/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-06-09/Call for Candidates and the translation is 80% complete.
Outdated translations are marked like this.

The election ended 31 sierpnia 2021. No more votes will be accepted.
The results were announced on 7 września 2021. Please consider submitting any feedback regarding the 2021 election on the elections' post analysis page.

Wybory 2021 do Rady Powierniczej
Strona główna
Kandydaci
Voting information
Single Transferable Vote
Wyniki
Dyskusje
Najczęściej zadawane pytania
Pytania
Organizacja
Tłumaczenie
Dokumentacja
Ten szablon: pokaż · dyskusja · edytuj

Drogie edytorki, drodzy edytorzy,

Niedługo zaczynają się wybory do Rady Powierniczej WMF. Do obsadzenia wakatów zapraszamy członków społeczności.

Rada Powiernicza nadzoruje działania Fundacji Wikimedia. W skład Rady wchodzą członkowie wyłonienie w wyborach, jak też pochodzący spoza wyborów powszechnych. Kadencja każdego członka Rady trwa trzy lata. Członkowie społeczności edytorów mogą wybrać w nadchodzących wyborach swoich przedstawicieli w Radzie.

W roku 2021 członkowie ruchu Wikimedia wybiorą czterech członków Rady. Jest to doskonała szansa na zwiększenie różnorodności wiedzy i doświadczenia w Radzie.

Kim są potencjalni kandydaci? A może to Ty jesteś dobrym kandydatem?

Cechy osobiste

Ruch Wikimedia jest ruchem globalnym. Podobnie, jak uczestnicy ruchu, Rada powinna być miejscem różnorodnosci. Kandydaci powinni mieć na względzie doświadczenie i punkt widzenia, które mogą wnieść do Rady. Idealny kandydat to ktoś, kto postępuje zgodnie z misją ruchu, to osoba troskliwa, pełna szacunku i nastawiona na społeczność. Rada chciałaby w swoich szeregach mieć osoby prezentujące cechy, które są mniej widoczne w ruchu, a jednocześnie niezbędne do tego, by ruch trwał.

Poziom zaangażowania

Kadencja członka Rady trwa trzy lata, a dany członek może zasiadać w Radzie przez trzy kadencje. Oczekiwany roczny nakład pracy to 150 godzin, plus wyjazdy. Nakład pracy nie rozkłada się równomiernie w skali roku i oczekuje się, ze pracy będzie więcej w okolicach spotkań Rady. Członkowie Rady powinni zasiadać przynajmniej w jednej z Komisji Rady.

Wymagania

Rada pracuje w języku angielskim. Od kandydatów wymaga się przynajmniej podstawowej znajomości tego języka, lecz podczas pierwszego okresu działania w Radzie nowi członkowie mają dostęp do szkoleń i sesji zapoznawczych z działaniami Rady. Zgłoszenia kandydatów będą tłumaczone na co najmniej kilkanaście języków, by dotrzeć do jak najszerszej grupy głosujących.

Zgłoś swoją kandydaturę

Do zgłaszania się zachęcamy członków wszystkich społeczności i edytorów wszystkich projektów, którzy spełniają wymagania stawiane członkom Rady. Jeśli znasz potencjalnie dobrego kandydata, zachęć tę osobę do zgłoszenia swojej kandydatury. Więcej informacji, jak też formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na tej stronie.

Dziękujemy za wsparcie.

Rada Powiernicza Fundacji Wikimedia