Wikimedia Foundation elections/2021/2021-06-09/Call for Candidates/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-06-09/Call for Candidates and the translation is 100% complete.

Seçim 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erdi. Daha fazla oy kabul edilmeyecektir.
Kesin sonuçlar sonuç gününde açıklandı. Lütfen seçimlerin analiz sonrası sayfasında 2021 seçimleriyle ilgili herhangi bir geri bildirim göndermeyi düşünün.

2021 Heyet Seçimleri
Anasayfa
Adaylar
Oylama bilgisi
Devredilebilir Tek Oy
Sonuçlar
Tartışmalar
SSS
Sorular
Organizasyon
Çeviri
Belgeleme
Bu kutu: gör · tartış · düzenle

Herkese merhaba,

2021 Mütevelli Heyeti seçimleri yaklaşıyor. Topluluklardan adayların uygun olan koltukları doldurmaları gerekiyor.

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti Wikimedia Vakfı'nın işlerini gözetliyor. Topluluk mütevellileri ve atanmış mütevelliler Mütevelli Heyetini oluşturuyor. Her mütevelli üç yıllık bir süre için görev alıyor. Wikimedia topluluğu topluluk mütevellilerini oylama hakkına sahip.

Wikimedia projelerine katkı sağlayanlar 2021 Heyeti için dört koltuğu doldurmak üzere oy kullanacak. Bu durum Heyetin temsili, çeşitliliği ve uzmanlığını bir takım olarak geliştirmek için bir fırsat.

Muhtemel adaylar kimler? Siz de bir muhtemel aday mısınız?

Nitelikler

Wikimedia küresel bir hareket ve geniş bir topluluktan adaylıklar bekliyor. Adayların Heyete nasıl bir deneyim ve perspektif getirecekleri hakkında düşünmeleri gerekir. Wikimedia görevi ile uyuşan ideal adaylar; düşünceli, saygılı ve topluluk odaklıdır. Heyet, yeterince temsil edilmeyen ve hareketimiz için gerekli olan bakış açılarını ve sesleri bulmak istiyor. Adayların Wikimedia'nın yeni bir Mütevelliden ihtiyacı olan şeyi sunmaları gerekiyor.

Bağlılık

Mütevelliler üç yıllık bir dönem için görev yapar ve art arda üç dönem için görev yapabilir. Seyahatlar haricinde zamansal açıdan bağlılık yılda yaklaşık 150 saattir. Bu süre genelde bütün yıla yayılmıyor, toplantılar civarında yoğunlaşıyor. Mütevellilerin en azından bir Heyet komitesinde görev yapmaları bekleniyor.

Gereksinimler

Heyet işleri için kullanılan dil İngilizcedir. Adayların temel İngilizce bilgisine sahip olması gerekir ama destek ve pratik de bu sürecin bir parçasıdır. Adaylık başvuruları geniş bir seçmen kitlesine ulaşmak üzere bazı dillere çevrilecek.

Başvuru

Wikimedia Mütevellilerinin bütün gereksinimlerini karşılayan, bütün projelerden ve topluluklardan adaylar davetlidir. İyi bir mütevelli olabileceğine inandığınız birilerini tanıyorsanız, seçimlere katılması için onu teşvik edin. Adaylar bilgi sahibi olmak ve adaylık başvurusunda bulunmak için başvuru sayfasını kullanabilir.

Desteğiniz için teşekkür ederiz,

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti