Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Iván Martínez/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Iván Martínez and the translation is 100% complete.

Iván Martínez (ProtoplasmaKid)

ProtoplasmaKid (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Іван Мартінес у 2017
Відеозвернення (доступні субтитри)
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Iván Martínez
  • Місце проживання: Мехіко, Мексика
  • Знання мов: es-N, en-3, nah-0
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: березень 2006
  • Активно бере участь у проєктах: іспанська Вікіпедія, іспанські Вікіновини, Вікідані, Вікісховище
Твердження (не більше 450 слів) Я приєднався до іспанської Вікіпедії у 2006 році, іспанських новин через три роки і з того часу був адміном, бюрократом, омбудсманом. Я приєднався до руху Вікімедіа у 2010, коли почав розвивати Вікімедіа Мексика, яку я заснував і де був головою до 2018. За мого керівництва Wikimedia México підписала понад 20 угод, організувала й провела 300+ подій (включно едитатоном у 2016, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса як найдовший у світі) і підтримував розвиток нових версій Вікіпедії мовами Мексики.

Я завжди відданий зростанню і розвитку місії Вікімедіа та регіональних афіліатів у Латинській Америці, будучи активним волонтером мережі Iberocoop. Як волонтер я завжди насолоджуюсь новими викликами разом зі своєю спільнотою: ми організували Iberoconf 2013, а в 2014 ми вирішили організувати Вікіманію 2015, на якій я був координатором як підрядник ФВМ.

Завдяки своєму інтересу до поглиблення різноманіття в Русі, я був частиною Робочої групи з різноманіття у Стратегічному процесі Вікімедіа 2030 і був волонтером у Комітеті з написання Універсального кодексу поведінки.

На сьогодні я написав 1000 нових статей в іспанській Вікіпедії, де я також адмін, і зробив понад 66 тисяч редагувань.

У професійному плані з 2016 я захисник прав людини в одній з провідних організацій Латинської Америки, що працює на стику технологій та прав людини. Як керівник адвокації я залучений до проєктів. пов'язаних з конфіденційністю, свободою самовираження, дезінформацією, доступом до інтернету та мережевою нейтральністю, корінними мовами та доступом до знань. Моя щоденна робота включає адвокацію в уряді, законодавчому та корпоративному середовищі, написання політик з точки зору прав людини та зв'язків зі спільнотою. Також я є засновником і менеджером відділення Creative Commons у Мексиці з 2018, і відповідаю за реконструкцію організації після впровадження Стратегії CC.

Мої цілі:

 1. Я виступаю за різноманітність у русі, особливо через зміцнення розвитку недопредставлених спільнот і гарантування того, що процеси прийняття рішень у русі Вікімедіа засновані на інклюзивності, представництві та різноманітті. Я завжди працював над викликами місії Вікімедіа з іншої точки зору, живучи у країні Глобального Півдня, де в нас все ще є значні прогалини.
 2. Я планую продовжувати підтримувати розробку технологій, інструментів та ресурсів для покращення користувацького досвіду з метою розбудови привітних середовищ як для давніх волонтерів, так і для новачків. Як професіонал у галузі цифрової безпеки я планую забезпечувати покращення безпеки та інклюзії у наших спільнотах.
 3. Я планую підтримувати впровадження Стратегії 2030 з метою мати більш децентралізований рух і баланс влади серед усіх наших наявних органів, як-то комітети, афіліати та ФВМ.
Три пріоритети в Раді Процес введення наступного CEO.

Підтримка впровадження Стратегії руху Вікімедіа 2030.

Розвиток лідерства у спільноті, особливо на Глобальному Півдні. Я також планую переглянути механізми, щоб упевнитися, що всі голоси у русі можуть бути почуті.

Три пріоритети Стратегії Руху Підвищити сталість нашого руху

Забезпечити справедливість прийняття рішень

Забезпечити безпеку та інклюзію

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:40, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:12, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

ТАК 10+ років. Я вікімедієць з 2006 року. Виконував ролі адміна, омбудсмана, засновника афіліату і члена Робочої групи Стратегії руху. Упродовж 10 років я провів 300+ фізичних подій у своїй країні, представляв свій афіліат у медіа і відвідав 20 штатів своєї країни, пропагуючи Рух Вікімедіа. Я організовував і був радником регіональних зустрічей Iberoconf упродовж всієї їх історії і був лідером проведення другої Вікіманії в Латинській Америці у 2015. Також я постійно підтримую колег-вікімедійців у своєму регіоні, підтримуючи нові афіліації й діяльності з метою промоції місії Вікімедіа у Латинській Америці. Також я колишній член Дорадчого грантового комітету (Grant Advisory Committee), а зараз член Комітету конференційних грантів (Conference Grants committee).

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

ТАК 8+ років. Я входив до правління Вікімедіа Мексика з 2010 по 2018 роки. З 2018 я менеджер відділення Creative Commons Мексика.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

ТАК 3+ років. Упродовж трьох років я працював великій маркетинговій і подієвій компанії в Мексиці, що мала багатомільйонні бюджети в доларах США, де я відповідав за креативну пропозицію великомасштабних шоу. Я також відповідав за Вікіманію у своїй країні, найбільшу зустріч нашого руху, у процесі чого мав змогу працювати з працівниками Фонду Вікімедіа та іншими волонтерами над багатьма аспектами, включно з ефективною витратою донорських коштів у всіх сторонах події. На своїй поточній посаді, хоч я й не завідую великомасштабними бюджетами, я працюю з процесами й методологіями, що вимагають виконавчих та менеджментних навичок, типових для організації, що часто працює з міжнародними організаціями.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

ТАК 10+ років. У своїй попередній ролі як лідер Wikimedia México я був задіяний у координації активностей щодо GLAM, освіти, гендерного розриву та інших ключових тем руху. Щодо публічної політики та юридично-пов'язаної роботи, я організував і підтримав спротив проти різних загроз рухові Вікімедіа у моїй країні і в Латинській Америці, таких як SOPA’s місцева версія Ley Doring чи нещодавній проєкт Ni censura ni candados у Мексиці. Також я брав участь у русі, що боровся за захист мережевої нейтральності у Мексиці. У своїй професійній діяльності я брав участь у різних подіях та обговореннях політики, що стосуються інтернету та прав людини, у тому числі досвід щодо підходу з точки зору прав людини при роботі з великими техкомпаніями. Завдяки цьому досвідові я був запрошений до участі в Комітеті з написання Універсального кодексу поведінки, де я підтримував інкорпорацію рамок різноманіття та прав людини.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

ТАК. У своїй країні я расова людина, бо маю такий колір шкіри і бо належу до нижчого соціального класу, через що мені треба було працювати удвічі важче за інших людей. Це причина, чому я виступаю за громадську освіту, бо вона дозволила мені отримати ступінь історика у престижному закладі, яким є Національний автономний університет Мексики.

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

ТАК. Як я пояснив, мені довелося працювати з дуже раннього віку, бо моя родина походить з низько-середнього класу, тому я ніколи не жив поза Мексикою, наприклад, щоб займатися наукою. Чого я навчився упродовж десяти років у русі Вікімедіа, це мати відкритий дух, з яким зустрічати і поважати колег з усіх країн, де існує Вікімедіа. Рух компенсував мою нестачу досвіду проживання за межами моєї країни через консолідацію зв'язків з багатьма вікімедійцями з усього світу. Я зробив це завдяки постійному і чутливому чуттю того, як інші люди говорять, почуваються і мислять. Звичайно, я продовжуватиму це робити, якщо матиму можливість працювати в Раді.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Іспанська моя рідна. ES (N); EN (3) NAH (1). Також я часто перекладаю статті Вікіпедії на англійську, каталанську та португальську через автоматичний переклад.

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

ТАК. Я виріс в країні, де не було реальної демократії до 2000 року через тиранію режиму єдиної партії. Наша демократія все ще дуже слабка, навіть у 2012 ми зазнали великомасштабних махінацій на виборах. З цієї причини я активіст з 1999 року, коли активно долучився до студентського руху у своєму університеті на захист публічної освіти. Відтоді і донині я поєдную кілька колективів, груп і соціальних рухів. З 2017 року я активно залучений у захист права на житло, і в цій галузі я працював над політичною стратегією, комунікацією та громадським спротивом разом з жертвами землетрусу 2017 року в Пуеблі.