Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche and the translation is 83% complete.

Reda Kerbouche

Reda Kerbouche (Reda Kerbouche)

Reda Kerbouche (talk meta edits global user summary CA  AE)

Podsumowanie
Wiki Indaba 2018
Candidate video statement
  • Historia edycji:
    • Uczestnik projektów Wikimedia od: 2010
    • Projekty: French Wikipedia, Arabic Wikipedia, Tacawit wiktionary (Sysop), Commons.
Oświadcznie (nie więcej niż 450 słów) O mnie:

Moje doświadczenie zawodowe zawsze było związane z zarządzaniem i przywództwem. Zacząłem od stworzenia własnej firmy, działającej w obszarze kultury. Następnie zostałem zaproszony do współpracy z dużymi europejskimi detalistami oraz międzynarodowymi korporacjami z Francji i Szwecji, równolegle tworząc osobiste projekty w dziedzinie kultury. Od 2019 roku pracuję w stowarzyszeniach kulturowych w Algierii, współpracujących z UNESCO w celu promowania dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Stworzyłem w Algierii organizację Citizen Inventory of Heritage, w której jestem współzałożycielem i dyrektorem finansowym. Posiadam specjalizację i doktorat w zarządzaniu z Uniwersytetu w St. Petersburgu.

Urodziłem się w Azji, dorastałem w Afryce i mieszkam w Europie. Żyję między tymi trzema kontynentami (czuję się niczym syn świata). Jestem członkiem założycielem i menadżerem Wikimedians of Tamazight User Group i szefem komunikacji w Wikimedia Algeria od 2014 roku. Jestem aktywnym członkiem społeczności, który w różny sposób przyczynia się do projektów Wikimedia od 2010 roku. Organizowałem i prowadziłem wiele projektów Wikimedia w ostatnich kilku latach. Wspieram wszystkie społeczności, głównie języki tubylcze. Organizowałem wraz z moimi grupami wiele konkursów Wikimedia. Prezentowałem różne projekty na temat Wikimedia na wielu konferencjach dookoła całego świata. W 2018 zrobiłem małą prezentację o stowarzyszeniu Wikimedia na evencie UNESCO w Tunis.

Mówię po francusku, arabsku, rosyjsku i w języku Tacawit. Pracuję po angielsku i uczę się niemieckiego. Pracuję na rzecz rozwoju języków afrykańskich i rdzennych. W 2019 roku udało mi się rozpocząć proces tworzenia Tacawit Wiktionary (pierwsza społeczność językowa, która znalazła się w projekcie innym niż Wikipedia).Byłem w komitetach organizacyjnych WikiIndaba and WikiArabia. Jestem również członkiem Wiki Indaba Steering Committee i byłym członkiem Komitetu Afiliacyjnego.

O moich celach:

  • Jako aktywny członek społeczności na poziomie międzynarodowym i dzięki mojemu osobistemu doświadczeniu, wiem, że możemy działać lepiej. Wielu afiliantów ("zwłaszcza grupy użytkowników") nie mogą otrzymywać dotacji na zaspokojenie swoich potrzeb i walczą przez dni i noce o przetrwanie. Ten problem jest bardzo powszechny we wszystkich stowarzyszeniach open-source. Wielkim wyzwaniem będzie znalezienie rozwiązania, które pomoże wszystkim wolontariuszom z całego świata wykonywać swoją pracę promującą nasz ruch, zwłaszcza tam gdzie dostęp do naszych zasobów jest utrudniony.
  • Większa różnorodność w stowarzyszeniu. Mówimy, że jest ono różnorodne jednak wciąż musimy nad tym popracować, zwłaszcza nad grupami płci i mniejszościami.
  • Moim największym marzeniem jest, aby nasz ruch żył poza polityką. Aby wszystkie osoby, narody, płcie, kultury i religie żyły wyłączenie w celu promowania wolnej wiedzy. Jeśli uda nam się to osiągnąć, będziemy w stanie spełnić kilka warunków dotyczących zrównoważonego rozwoju.
Top 3 od strony Zarządu 1. Gwarancja równego traktowania dla wszystkich stowarzyszeń Wikimedia, bez wyjątku. Inicjowane będą nowe działania, które mają na celu zmniejszenie i wyeliminowanie nierówności w stowarzyszeniu.

2. Szukanie rozwiązań problemów co do pewnych afiliacji uznanych przez fundację

3. Tworzenie nowych partnerstw tam gdzie jeszcze ich nie ma oraz oddelegowywanie ludzi z ruchu do pracy z nimi

Top 3 Strategii Ruchu 1. Większa różnorodność umiejętności i wiedzy w zarządzaniu fundacją. aby rozwiązać problemy, które zostały wstrzymane, bądź zignorowane.

2. Rozpowszechnianie ruchu tam, gdzie nie istnieje, aby przyciągnąć nowe kompetencje i pomagać rosnąć i rozwijać się tym, którzy istnieją.

3. Zapewnienie bezpieczeństwa i integracji wszystkim tym, którzy tego potrzebują.

weryfikacja przeprowadzona weryfikacja
Uprawnienie: Artículo bueno.svg zatwierdzono
zatwierdzono przez: Matanya (talk) 20:18, 1 July 2021 (UTC)[]
Identyfikacja: Artículo bueno.svg zatwierdzono
Zatwierdzono przez: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:17, 29 June 2021 (UTC)[]