Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche and the translation is 97% complete.

Reda Kerbouche

Reda Kerbouche (Reda Kerbouche)

Reda Kerbouche (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
Wiki Indaba 2018
Candidate video statement
  • Başyazı:
    • Kayıt tarihi: 2010
    • Etkin Vikiler: Fransızca Vikipedi, Arapça Vikipedi, Tacavitçe Vikisözlük (Hizmetli), Commons.
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Hakkımda:

Profesyonel deneyimim hep yönetim ve liderlikle ilgili oldu. Kültür alanında çalışan kendi şirketimi kurarak başladım, ardından Fransa ve İsveç'ten büyük Avrupalı perakendeciler ve çok uluslu şirketlerle çalışmaya davet edildim. Kültürel alandaki kişisel projelerime paralel olarak, 2019'dan itibaren Cezayir'deki kültürel derneklerle birlikte çalışarak maddi ve manevi mirası teşvik etmek için UNESCO ile işbirliği yapıyorum. Cezayir'de Citizen Inventory of Heritage isimli, kurucu ortağı ve CFO'su olduğum bir organizasyon başlatıyorum. Petersburg Üniversitesi'nden yönetimde uzmanlık derecesi ve doktora derecem var.

Asya'da doğdum, Afrika'da büyüdüm ve Avrupa'da yaşıyorum ve bu üç kıta arasında yaşıyorum (kendimi dünyanın oğlu gibi hissediyorum). Wikimedians of Tamazight User Group'un kurucu üyesi ve yöneticisiyim ve 2014'ten beri Wikimedia Cezayir'de iletişim başkanıyım. 2010'dan beri Wikimedia projelerine çeşitli katkılarda bulunan topluluğun aktif bir üyesiyim. Son birkaç yılda birkaç Wikimedia projesi düzenledim ve yönettim. Çoğunlukla yerli diller olmak üzere tüm toplulukları destekliyorum. Grubumla birkaç Wikimedia yarışması düzenledim. Wikimedia hakkında dünya çapında çeşitli konferanslarda birkaç proje sundum, 2018'de Tunus'ta bir UNESCO etkinliğinde Wikimedia hareketi hakkında küçük bir sunum yaptım.

Fransızca, Arapça, Rusça, Tacavitçe konuşuyorum, İngilizce çalışıyorum ve Almanca öğreniyorum. Afrika ve yerli dilleri geliştirmek için çalışıyorum, 2019'da Tacavitçe Vikisözlük (kendisini Vikipedi dışında bir projede bulan ilk dil topluluğu) oluşturma sürecini başlatabildim. WikiIndaba ve WikiArabia organizasyon komitelerindeydim. Aynı zamanda Wiki Indaba Yönlendirme Komitesi üyesiyim ve Üyelikler Komitesinin eski bir üyesiyim.

Hedeflerim hakkında:

  • Topluluğun uluslararası düzeyde aktif bir üyesi olarak ve kişisel deneyimlerimle daha iyisini yapabileceğimizi biliyorum. Birçok iştirakçi ("özellikle kullanıcı grupları") ihtiyaçlarını karşılamak için hibe alamamakta ve var olmak için gece gündüz mücadele etmekte zorlanıyorlar. Bu sorun bütün açık kaynaklı hareketlerde oldukça yaygın. En büyük zorluk, özellikle kaynaklarımıza erişimin zor olduğu yerlerde, dünyadaki tüm gönüllülerin hareketimizi teşvik eden çalışmalarını yapmalarına yardımcı olacak bir çözüm bulmak olacaktır.
  • Harekette daha fazla çeşitlilik; her zaman farklı bir hareketimiz olduğunu söylüyoruz, ama aslında, özellikle cinsiyet ve azınlık grupları üzerinde hala çalışmamız gerekiyor.
  • En büyük hayalim, hareketimizin siyaset dışı yaşaması ve böylece tüm halkların, ülkelerin, cinsiyetlerin, kültürlerin, dinlerin yalnızca özgür bilgiyi teşvik etme amacı ile yaşamasıdır. Bunu başarabilirsek, bunu yaparak sürdürülebilir kalkınmadan birkaç noktayı yerine getirebileceğiz.
İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği 1. İstisnasız tüm Wikimedia hareketi için eşit muameleyi garanti etmek. Hareketteki eşitsizlikleri azaltmayı ve ortadan kaldırmayı amaçlayan yeni faaliyetler başlatmak

2. Vakıf tarafından tanınan bazı iştiraklerin finansmanında ortaya çıkan sorunlara çözüm bulunması

3. Hiçbirinin olmadığı yerde yeni ortaklıklar yaratmak ve hareketten insanlarla birlikte çalışmak için onlara eşlik etmek.

İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği 1. Vakfın yönetiminde daha fazla beceri ve bilgi çeşitliliği (duraklatılan veya yok sayılan sorunları çözmek için).

2. Hareketi, olmadığı yerlerde yaymak, yeni yetenekleri çekmek ve var olanların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak.

3. Buna ihtiyacı olan herkes için Güvenlik ve Katılım sağlamak.

doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik: Artículo bueno.svg onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:18, 1 July 2021 (UTC)[]
Kimlik: Artículo bueno.svg onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:17, 29 June 2021 (UTC)[]