Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Reda Kerbouche and the translation is 100% complete.

Реда Кербуш

Реда Кербуш (Reda Kerbouche)

Reda Kerbouche (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Wiki Indaba 2018
Відеозвернення кандидата
  • Учасник руху:
    • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2010
    • Активно бере участь у проєктах: французька Вікіпедія, арабська Вікіпедія, ташавітський Вікісловник (адмін), Вікісховище.
Твердження (не більше 450 слів) Про мене:

Мій професійний досвід завжди був пов'язаний з менеджментом і лідерством. Я почав, творивши власну компанію в галузі культури, тоді мене запросили працювати з великими європейськими торговими і мультинаціональними корпораціями з Франції і Швеції. Паралельно з особистими проєктами в галузі культури, з 2019 року я працюю з культурними асоціаціями в Алжирі, які співпрацюють з ЮНЕСКО над пропагуванням матеріальної та нематеріальної спадщини. В Алжирі я започаткував організацію Citizen Inventory of Heritage, де я співзасновник і фінансовий директор (CFO). Маю ступінь спеціаліста і Ph.D. з менеджменту Санкт-Петербурзького університету.

Я народився в Азії, виріс в Африці, живу в Європі і живу між цими трьома континентами (я почуваюся сином світу). Я є членом-засновником і менеджером Wikimedians of Tamazight User Group та головою комунікацій у Wikimedia Algeria з 2014 року. Я активний член спільноти з різноманітним внеском до проєктів Вікімедіа з 2010 року. За останні кілька років організував і провів декілька вікімедійних проєктів. Підтримую усі спільноти, здебільшого автохтонними мовами. Разом зі своєю групою організував кілька вікімедійних конкурсів. Презентував кілька проєктів на кількох конференціях у різних країнах про Вікімедіа, у 2018 робив невелику презентацію про рух Вікімедіа на події ЮНЕСКО в Тунісі.

Я розмовляю французькою, арабською, російською, ташавітом, працюю англійською і вивчаю німецьку. Я працюю над розвитком мов Африки та корінних народів, у 2019 році мені вдалося почати процес створення ташавітського Вікісловника (це перша мовна спільнота, яка першим заснувала проєкт, що не є Вікіпедією). Входив до організаційних комітетів конференцій WikiIndaba й WikiArabia. Також входжу до Wiki Indaba Steering Committee і є колишнім членом Комітету з афіліації (Affiliations Committee).

Про мої цілі:

  • Як активний член спільноти на міжнародному рівні і завдяки особистому досвіду я знаю, що ми можемо краще. Багато афіліатів (особливо груп користувачів) не можуть отримувати гранти на свої потреби і щоденно борються за виживання. Ця проблема дуже поширена серед усіх рухів за відкритий код. Великим викликом буде знайти рішення, як допомогти усім волонтерам у світі робити свою роботу з промоції нашого руху, особливо там, де доступ до наших ресурсів складно отримати.
  • Більше різноманіття в русі; ми завжди говоримо, що у нас різноманітний рух, але по-факту нам все ще треба зробити багато роботи в цьому напрямку, особливо в питаннях гендеру і меншостей.
  • Моя найбільша мрія — щоб наш рух жив поза політикою так, щоб усі люди, країни, гендери, культури, релігії жили з єдиною метою промоції вільних знань. Якщо ми можемо цього досягти, то зможемо через це виконати кілька пунктів стабільного розвитку.
Три пріоритети в Раді 1. Гарантія рівного ставлення до усіх в русі Вікімедіа без винятку. Ініціювати нові активності, спрямовані на зменшення і знищення нерівностей в русі

2. Знаходження рішення проблем, що постали у справі фінансування певних афіліатів, визнаних Фондом

3. Створити нові партнерства, де їх ще немає, і супроводжувати людей з руху працювати з ними.

Три пріоритети Стратегії Руху 1. Більше різноманіття навичок і знань в урядуванні Фонду. Вирішити проблеми, поставлені на паузу чи проігноровані.

2. Поширення руху туди, де його ще немає, залучення нових компетенцій, допомога тим, хто є, у зростанні й розвитку.

3. Забезпечення безпеки й інклюзії для всіх, хто цього потребує.

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:18, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:17, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+ років: Я Вікімедієць з 2010 року, виконував різні ролі: від перейменовувача файлів до адміністратора. І я стояв біля витоків Вікісловника ташавітською мовою.

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

5—10 років: Окрім мого досвіду в ролі правлінця у двох афіліатах Вікімедіа з 2014 по 2018 рік, упродовж двох років я був фінансовим директором (CFO) в організації Citizen Inventory of Heritage в Алжирі, яка працює в галузі захисту матеріальної й нематеріальної культурної спадщини. Також я був повіреним у Association Arts et Patrimoine d'Alger.

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

5—10: Упродовж трьох років я був головою відділу у шведській компанії в Росії, мав 120 підлегли. Моя робота полягала в аналізі звітів про продажі, фінансових звітів і нагляді за загальними операціями, що складають місію компанії. Будучи фінансовим директором у своїй співорганізації, робив практично те саме, але там бюджет був меншим, порівняно зі шведською компанією, у якій я працював.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

5—10 років: Зазвичай я завжди працюю в освітньому волонтерстві. У Канаді з північноафриканською діаспорою й асоціацією Zerfa ми організували курси рідними мовами Північної Африки, що допомогло нам залучити дописувачів у наші вікіпроєкти. Далі з вікімедійцями в Росії ми написали книжку («Вікіпедія. Вступний курс»), де я є співавтором, для студентів університетів. Сама книжка заснована на онлайн-курсі, який я робив у співпраці з іншими вікімедійцями в Алжирі для арабомовної спільноти у 2018 році. Понад 10 тисяч користувачів пройшли ці курси. З початку цього року я співорганізовую серію конференції в Алжирі французькою й арабською мовами, які працюють над промоцією алжирської спадщини («Мріймо про Алжир»). Конференції були запущені після заклику ЮНЕСКО проти культурного тероризму.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Так: Етнічно й за вихованням я походжу з амазигів (берберів), народу, який перебуває під утисками влади у Північній Африці, особливо в сфері мови й ідентичності. Саме через це я є активістом мов меншин. Тамазихтські мови перебувають у небезпеці, як і культурна ідентичність [мовців].

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Так: Я народився у Казахстані (Азія), виріс в Алжирі (Африка) і працюю в Росії (Європа) та в Дубаї. Дуже часто я відвідую Німеччину, бо тут живе моя родина поо матері. Загалом, я живу на дві країни, Алжир і Росію.

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Так: Класична арабська, алжирська арабська, французька, російська, ташавіт.

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Так: В алжирській політичній партії Mouvement Jeunesse Éveillée («Рух пробудженої молоді»), що не брала участі у виборах, я впродовж року був відповідальним за зовнішні відносини.