Jump to content

Важливі новини Фонду Вікімедіа, червень 2012

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, June 2012 and the translation is 100% complete.

Головні моменти звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту за червень 2012 року, з підбіркою найважливіших подій руху Вікімедіа

Важливі новини Фонду Вікімедіа

Консультативна група обговорює майбутню структуру розподілу коштів

Зустріч у Сан-Франциско консультативної групи зі створення Комісії з розподілу коштів

9—10 червня консультативна група зі створення Комісії з розподілу коштів зустрілася в приміщенні Фонду Вікімедіа в Сан-Франциско. Добровольці, піклувальники Фонду, представники відділень Фонду, співробітники Фонду та члени групи Bridgespan Group обговорили, як Комісія з розподілу коштів буде приймати принципові рішення про розподіл коштів (більше 10 мільйонів доларів США в 2012—2013 роках) між Фондом, відділеннями та іншими групами. Ґрунтуючись на вироблених рекомендаціях, Рада піклувальників згодом схвалила статут і початкові дії Комісії. Учасники руху Вікімедіа, які бажають взяти участь у роботі Комісії, запрошуються виставити свої кандидатури.

Логотип проекту візуального редактора

Запущено другий прототип візуального редактора

Було запущено новий прототип візуального редактора для проектів Вікімедіа, який може створювати і редагувати сторінки. Учасники зможуть вносити вклад в проекти без необхідності вивчати складний вікі-код.

Пілотний проект «Чайного будинка» завершено з обнадійливими результатами

Чайний будинок, де нові редактори Вікіпедії можуть отримати підтримку досвідчених учасників, завершив тримісячну пілотну фазу в англійській Вікіпедії і опублікував звіт та кількісні показники. У пілотному проекті взяли участь 568 добровольців. Відповідаючи на питання анкети, 70 % сказали, що задоволені досвідом спілкування в Чайному будинку, і лише 5 % не були задоволені. Нові учасники, запрошені до Чайного будинку, згодом внесли набагато більше правок, ніж ті, хто не отримав запрошення. 28 % учасників Чайного будинку складають жінки, тоді як в цілому у Вікіпедії відсоток жінок дорівнює дев'яти.

Програмісти-експерти зібралися в Берліні

Панорама Берлінського хакатону

Більше 100 учасників із 30 країн приїхали до Берліна, щоб взяти участь у Берлінському хакатоні, організованому фондом «Вікімедіа Німеччина» разом з Фондом Вікімедіа. Ці учасники — розробники Медіавікі, користувачі серверу інструментів, системні адміністратори, автори та супроводжувачі ботів, творці ґаджетів та інші технарі проектів Вікімедіа. Також спільнота дізналася більше про проекти Вікідата та РЕНДЕР.

Дані та тренди

Загальна кількість унікальних відвідувачів в травні:

492,39 мільйона (+4,02 % в порівнянні з квітнем; +19,79 % в порівнянні з травнем минулого року)
(дані comScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; дані comScore за травень будуть опубліковані пізніше в липні)

Запити сторінок у червні:

18,1 мільярда (+0,2 % в порівнянні з травнем; +22,7 % у порівнянні з червнем минулого року)
(Дані логів сервера, які враховують усі проекти Фонду Вікімедіа, включаючи доступ з мобільних телефонів)

Активні зареєстровані користувачі в травні 2012 року (>= 5 редагувань на місяць):

85 200 (+0,38 % в порівнянні з квітнем / +3,25 % в порівнянні з травнем попереднього року)
(Дані бази даних, які враховують усі проекти Фонду Вікімедіа, за винятком Вікісховища. Примітка: У найближчому майбутньому ми перейдемо на метрику, що враховує внесок глобальних облікових записів та Вікісховища.)

Основні показники за травень 2012 року:

http://reportcard.wmflabs.org/

Фінанси

Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 31 травня 2012 року
Витрати Фонду Вікімедіа по групах за станом на 31 травня 2012 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за травень 2012 року.)

Уся представлена ​​фінансова інформація відображає період з 1 липня 2011 року по 31 травня 2012-го.

Доходи $ 35,563,497
Витрати:
 Технічна група $ 10,979,122
 Група підтримки спільноти / збору коштів $ 3,612,603
 Група глобального розвитку $ 3,882,629
 Група управління $ 863,259
 Група фінансів / кадрів / адміністрація $ 6,127,792
Загальні витрати $ 25,465,405
Загальний залишок/(втрати) $ 10,098,092
  • Дохід за місяць склав 659 тисяч доларів у порівнянні з запланованими 162 тисячами доларів, що відповідає перевищенню в 497 тисяч доларів або 306 % в порівнянні з планом.
  • Дохід з початку року склав 35,6 мільйонів у порівнянні з запланованими 29 мільйонами доларів, що відповідає перевищенню в 6,6 мільойна доларів або 23 % в порівнянні з планом.
  • Витрати за місяць склали 3,4 мільойна доларів у порівнянні з запланованими 2,2 мільойна доларів, приблизно 1,2 мільйона доларів або 50 % більше запланованих, в основному у зв'язку з заздалегідь запланованим виділенням коштів на великі витрати.
  • Витрати з початку року склали 25,5 мільойна доларів у порівнянні з запланованими 25,7 мільойна доларів — приблизно на 252 тисячі доларів, або 1 %, менше, ніж планувалося.
  • Стан рахунку на 31 травня 2012 року складає 29,1 мільойна доларів, що відповідає приблизно 12,5 місяця витрат.

Інші важливі події

«Афропедія» доставляє офлайн-версію Вікіпедії у віддалені райони Африки

Нова ініціатива, під назвою «Afripedia» зробить Вікіпедію доступною в районах Західної Африки, де відсутнє добре з'єднання з Інтернетом. Цей проект встановить офлайн-версії Вікіпедії (Kiwix) на флеш-носії. Останні вставляються в невеликі та енергозберігаючі комп'ютери, позбавлені екранів і клавіатур (plug computers), сполучені з місцевою офлайновою Wi-Fi-мережею. Будь-кому, хто отримує сигнал Wi-Fi, буде надано доступ до контенту Вікіпедії. Цей проект є партнерським між «Вікімедіа Франція» (Wikimédia France) та Французьким інститутом (IF). Проект стартує майже в 20 університетах в 15 країнах Західної Африки.

Другий саміт «Іберконф» у Сантьяго-де-Чилі

У перший вихідний день червня в місті Сантьяго-де-Чилі відбувся Другий Ібероамериканський саміт Вікімедіа (також відомий як «Іберконф»). На ньому були присутні представники глав відділень Фонду Вікімедіа з Аргентини, Болівії, Бразилії, Чилі, Колумбії, Італії, Мексики, Португалії, Іспанії, Уругваю і Венесуели, а також гості з Панами, Перу, Фонду Вікімедіа і фонду «Вікімедіа Німеччина».

«Академія Вікіпедії» з питання дослідження про Вікіпедію

Наприкінці червня «Wikipedia Academy 2012» («Академія Вікіпедії» 2012 р), організована фондом «Вікімедіа Німеччина», зібрала університетських дослідників та учасників проектів Вікімедіа в Берліні. На цій конференції були представлені як дослідження про Вікіпедію, так і про вільне знання в цілому. Різні статті та відео доступні в режимі онлайн.

Щомісячна зустріч Фонду Вікімедіа з питань показників і різних видів діяльності, що пройшла 5 липня 2012 року, була присвячена не показникам за червень, а річному плану на 2012—2013 рік. Відеозапис буде завантажено на Вікісховище приблизно в той же час, коли буде опублікований Річний план.