Jump to content

Політика глобальних перейменувань

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Global rename policy and the translation is 91% complete.
Outdated translations are marked like this.
Shortcut:
GRP
Ця сторінка описує правила і настанови, що стосуються перейменувань глобальних облікових записів у проектах Вікімедіа, що виконуються стюардами та глобальними перейменувальниками .

Передумови

Глобальний обліковий запис — це ім'я, прив'язане до одного користувача у всіх проектах Вікімедіа. Колись єдиним способом перейменування глобального акаунту було індивідуальне перейменування в кожному окремому проекті. Це було дуже складно і довго як для стюардів, так і для користувачів, котрі були змушені спілкуватися з бюрократами кожного проекту. Процес займав багато часу, оскільки було складно скоординувати перейменування між проектами і локальними бюрократами.

Ця сторінка спрямована на визначення правил використання функції глобального перейменування, яка була створена для кардинального спрощення цього процесу. Інструмент може бути використаний для перейменування глобального облікового запису разом з усіма акаунтами в локальних проектах.

Правила

Це правило дозволяє стюардам і глобальним перейменовувачам перейменовувати локальні акаунти без створення запитів у локальних проектах. Воно діє у всіх проектах, де користувач має глобальний акаунт і відповідає критеріям для перейменування, незважаючи на наявність активних локальних бюрократів. Глобальні перейменування облікових записів, що мають загальне число редагувань, що перевищує 50 000, не повинні виконуватись без нагляду системного адміністратора (напр., Legoktm, Hoo man).

Щоб глобальне перейменування було виконано, запит повинен відповідати наведеним нижче критеріям:

  • Нове ім'я повинне бути обдуманим. Абсурдні, повторювані або некоректні запити будуть відхилятися. Користувач буде повідомлений, якщо ім'я порушує правила окремих проектів, але перейменовувач може не знати всіх локальних правил. Якщо ім'я порушує правило окремого проекту, локальний акаунт може бути заблокований тамтешніми адміністраторами і користувач повинен буде самостійно вирішувати це питання; можливо, подавши запит на нове глобальне перейменування. Безумовно, це поширюється як на користувачів, котрі зареєстрували некоректне ім'я, так і на користувачів, що отримали подібне ім'я після перейменування.
  • Старий акаунт належно і явно посилається на новий у всіх проектах, де користувач є активний, зокрема був заблокований.
  • Користувач не намагається приховати погану репутацію через перейменування.
  • Нове ім'я вільне у всіх проектах (глобальне перейменування технічно неможливе, якщо є в будь-якому проекті є локальний чи глобальний акаунт з таким же іменем).

Запит глобального перейменування

У більшості випадків запит на глобальне перейменування можна подавати на сторінці Steward requests/Username changes згідно з наведеними там вказівками, або на сторінці Special:GlobalRenameRequest у будь-якій вікі.

Всі приватні запити можуть бути подані на renamers@wikimedia.org (email). Аналогічно, якщо ви не впевнені, що можете правильно скласти запит на сторінці заявок: у такому випадку ви також можете написати на цю адресу, і ми перейменуємо вас. При відправці запиту поштою упевніться, будь ласка, що ви вказали поточне і новообране імена і вказали посилання на редагування з підтвердженням у проекті Вікімедіа.

Узурпація

В особливих випадках існуватиме необхідність в узурпації поодиноких локальних та, ймовірно, глобальних облікових записів. Правила щодо випадків, коли виникатиме така необхідність, розроблятимуться окремо, однак згадуються тут для прозорості. Поки що всі рішення, що стосуються узурпації, приймаються стюардами шляхом індивідуальної оцінки кожного окремого випадку.

Див. також