کمک‌هزینه‌ها:شروع

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Grants:Start and the translation is 94% complete.
به صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا خوش آمدید!
Wikimedia Foundation logo - vertical.svg

بنیاد ویکی‌مدیا از افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان برای افزایش تنوع، دسترسی، کیفیت و کمیت دانش رایگان حمایت می‌کند. ما برابری دانش را مطابق با جهت راهبردی جنبش ویکی‌مدیا ترویج می‌کنیم. برنامه‌های تأمین مالی ما بر تصمیم‌گیری غیرمتمرکز، کمیته‌های منطقه‌ای و دستیابی به جوامعی متمرکز شده است که نمایندگی کمتری دارند.

رویکرد مردم محور ما بر اساس اصول برابری و توانمندسازی، تعامل و همکاری و ارتقای نوآوری و یادگیری بنا شده است. ما سه برنامه مالی داریم که از افراد و سازمان‌ها حمایت می‌کنند: صندوق جامعه ویکی‌مدیا، صندوق اتحاد ویکی‌مدیا، و صندوق تحقیقات و فناوری ویکی‌مدیا.

ویدئو معرفی با صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا

برنامه‌های تأمین مالی

Adapted Wikipedia20symbol community2.svg
صندوق جامعه ویکی‌مدیا
صندوق جامعه، یک برنامه واحد با پشتیبانی و بودجه منعطف برای ویکی‌مدین‌هایی است که بر روی برابری دانش همسو با جهت راهبردی جنبش کار می‌کنند.
Adapted Wikipedia20symbol knowledge.svg
صندوق اتحاد ویکی‌مدیا
صندوق اتحاد، برای سازمان‌های همسو با مأموریت در جوامعی که نمایندگی کمتری دارند که می‌خواهند با ما همکاری کنند و کار ما را تقویت کنند.
Adapted Wikipedia20symbol chemistry.svg
صندوق تحقیقات و فناوری ویکی‌مدیا
صندوق تحقیقات و فناوری برای بهبود فناوری، ابزارها و تحقیقات به منظور پرورش محیطی پاسخگوتر و قابل دسترس برای مشارکت‌ها.

صندوق‌های بنیاد ویکی‌مدیا توسط گروه منابع جامعه پشتیبانی می‌شود. گروه ما پشتیبانی منطقه‌ای مستمری را ارائه می‌دهد و به ایجاد ذهنیت یادگیری کمک می‌کند. ما تأثیر جهانی ادامه همه‌گیری کووید-۱۹ را درک می‌کنیم و اولویت اولمان همبستگی و انعطاف‌پذیری با جوامع در سراسر جهان است.

سایر برنامه‌های تأمین مالی

Adapted Wikipedia20symbol book.svg
کمک‌های مالی اجرای راهبرد جنبش
کمک‌های مالی برای اجرای راهبرد جنبش از پروژه‌هایی پشتیبانی می‌کند که وضعیت فعلی ابتکار راهبرد جنبش را به‌دست می‌آورند و آن را یک قدم به جلو می‌برند. پروژه‌های حمایت‌شده توسط این کمک‌ها می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد، اما همهٔ آن‌ها باید برای پیشبرد یک ابتکار عمل کنند.
Adapted Wikipedia20symbol world.svg
بورسیهٔ تحصیلی ویکی‌مانیا

Individual scholarships: Stipends to support individuals attending the 2022 Wikimania to cover Wikimania-related expenses. All stipends are $200 USD.

Affiliate Scholarships: Support access to and participation in your community. Scholarships can be used to support a number of needs and activities to support access and participation in Wikimania 2022.

Adapted Wikipedia20symbol reading.svg
صندوق سرمایه‌گذاری دانش
صندوق سهام دانش بنیاد ویکی‌مدیا یک صندوق جدید ۴٫۵ میلیون دلاری است که توسط بنیاد ویکی‌مدیا در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد تا به سازمان‌های خارجی که با پرداختن به نابرابری‌های نژادی که از دسترسی و مشارکت در دانش رایگان جلوگیری می‌کنند، از برابری دانش حمایت کنند.
Adapted Wikipedia20symbol computer.svg
کمک‌هزینه‌های هکاتون ویکی‌مدیا
از اعضای جامعهٔ فنی و شرکت‌های وابسته دعوت می‌کنیم تا برای کمک‌های مالی صندوق سریع برای میزبانی جلسات محلی در طول یا پیرامون هکاتون درخواست دهند. کمک‌های مالی می‌تواند بین ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار باشد. لطفاً توجه داشته باشید که ما نمی‌توانیم به ازای هر کمک هزینه از ۵۰۰۰ دلار فراتر برویم. بنابراین بر این اساس برنامه‌ریزی کنید. آخرین مهلت درخواست ۲۰ مارس ۲۰۲۲ است.
Adapted Wikipedia20symbol books.svg
کمک‌هزینهٔ تحصیلی ویکی‌مدیا

جستارهای وابسته

Navigation menu