Jump to content

SWViewer/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page SWViewer and the translation is 98% complete.
Outdated translations are marked like this.

SWViewer (odkaz) je uživatelsky přívětivá webová aplikace sloužící k revertování vandalismu, spamu a dalších destruktivních editací na různých projektech nadace Wikimedia. Pomocí jednoduchého a intuitivního uživatelského rozhraní lze sledovat změny v reálném čase. Nástroj poskytuje funkce jako rychlý revert, rychlé smazání či editaci zdroje.

Instalace

Snímek obrazovky diffu na stolním počítači
Snímek obrazovky diffu na mobilním zařízení

Pro otevření aplikace v prohlížeči (testováno v prohlížečích Chrome, Firefox a Safari), klikněte na toto tlačítko:

Otevřít v prohlížeči

Instalovat PWA

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome nebo Chromium, můžete si SWViewer nainstalovat jako webovou aplikaci na počítač nebo mobilní telefon. Instrukce níže:

Uživatelský skript

SWViewer.js je uživatelský skript, který přidá odkaz na SWViewer do postranní lišty pod „Nástroje“.

Požadavky

SWViewer mohou používat jen uživatelé s Wikimedia účtem. Dále musí účet splňovat určité předpoklady, aby se snížila pravděpodobnost chybného rozpoznání vandalismu. Účet musí mít příznak revertéra na projektu, kde chce rychlý revert použít, popř. globální rychlý revert.

Aplikace funguje ve dvou módech, globálním a lokálním.

V globálním módu vidí uživatel editace z malých projektů a dalších projektů. Tento mód je výchozí pro stevardy, globální správce a globální revertéry.

Lokální mód používají uživatelé, kteří nemají žádná globální práva, ale mají příznak revertéra alespoň na jednom projektu. V lokálním módu vidí uživatelé jen ty editace, které mohou revertovat. Uživatelé bez globálních práv si mohou v nastavení také zapnout globální mód a vracet editace, ale měli by mít celkově alespoň 1000 editací (kromě testovacích projektů) a neměli by mít více než jedno probíhající zablokování.

Funkce

Následující funkce jsou pro SWViewer charakteristické:

  1. Patrolování napříč projekty: SWViewer používá EventStreams k získávání editací, a protože EventStreams obsahuje editace ze všech wiki WMF, lze jej použít na libovolné wiki nebo kombinaci wiki.
  2. Jednoduché rozhraní: Rozhraní SWVieweru je minimalistcké. Je to z důvodu panujícího přesvědčení, že SWViewer by měl být využíván čistě na boj s vandalismem a odstraňování spamu, než aby se z něj stal všeobecný nástroj proti množství nekonstruktivních editací. Pokud potřebuje uživatel více informací, rozhraní poskytuje odkazy na relevantní stránky wiki, které se otevřou v normálním internetovém prohlížeči.
  3. Multiplatformní: SWViewer je vyvíjen převážně v jazycích JavaScript a PHP a je umístěn na Toolforge a je multiplatformní. Lze jej snadno používat na "jakémkoli zařízení" včetně mobilních telefonů a má rozhraní vhodné pro mobilní zařízení.

Zpětná vazba

Uživatelské boxy

Uživatelé SWVieweru mohou na svou stránku přidat userbox. Budete také uvedeni v seznamu Wikimedianů, kteří používají SWViewer.

Code Result
{{Template:User SWViewer}}
This user uses SWViewer to revert vandalism.
Usage

Viz též