SWViewer/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page SWViewer and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

SWViewer (link) – aplikacja webowa stworzona do wykrywania i cofania vandalizmów, spamu oraz innych typów szkodliwych edycji w projektach Wikimedia. Dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi, aplikacja monitoruje ostatnie zmiany w czasie rzeczywistym. Aplikacja zapewnia wiele funkcji, w tym cofanie zmian, ekspresowe kasowanie oraz edytowanie wikikodu przeglądanych artykułów.

Instalacja

Różnica edycji na ekranie komputera
Różnica edycji w interfejsie mobilnym

Żeby otworzyć aplikację w przeglądarce (preferowane przeglądarki to Chrome, Firefox i Safari), kliknij w poniższy guzik:

Otwórz w przeglądarce

Zanstaluj PWA

Jeżeli używasz przeglądarki Chrome, możesz zainstalować aplikację SWViewer jako aplikację sieciową, zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Skrypt użytkownika

SWViewer.js jest skryptem, który dodaje przycisk linkujący do aplikacji w sekcji "Narzędzia" w pasku z lewej strony interfejsu Wikimedia, który ułatwia otwieranie narzędzia.

Wymagania

SWViewer może być używany tylko przez osoby posiadające konto Wikimedia. Ponadto konto musi spełniać pewne wymagania, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo błędnej identyfikacji wandalizmu. przez użytkowników. Użytkownik musi posiadać uprawnienia cofania zmian lub posiadać uprawnienia global rollback.

Aplikacja pracuje w dwóch trybach: globalna kolejka oraz lokalna kolejka.

Kolejka globalna odbiera edycje z małych projektów oraz tych, na których użytkownik posiada uprawnienia wycofującego zmiany. Jest domyślnie włączona dla stewardów, globalnych administratorów oraz globalnie cofających zmiany.

Lokalna kolejka jest dostępna dla użytkowników, którzy posiadają uprawnienia do wycofywania zmian tylko w niektórych projektach. W kolejce lokalnej użytkownikowi pojawiać się będą tylko edycje z projektów, w których posiada uprawnienia do wycofywania zmian. Użytkownicy, którzy nie posiadają globalnych uprawnień również mogą włączyć dostęp do globalnej kolejki. Wymagane jest ręczne działanie w "Ustawieniach",posiadanie więcej niż 1000 edycji globalnie (poza testowymi wiki) oraz nieposiadanie aktywnych blokad w żadnym z projektów.

Funkcje

Poniższe funkcje wyróżniają SWViewer:

  1. Patrolowanie pomiędzy projektami (Cross-wiki patrolling): SMViewer używa danych z Ostatnich Zmian do wyświetlania ich w interfejsie użytkownika. W związku z tym, możliwe jest wyświetlanie danych z każdego projektu Wikimedia (lub z tylko jednego).
  2. Prosty interfejs: SMViewer używa minimalistycznego interfejsu. Wynika to z przekonania, że SWViewer powinien koncentrować się wyłącznie na usuwaniu wandalizmu/spamu, zamiast stać narzędziem przeznaczonym do różnorodnych niekonstruktywnych edycji. Gdy użytkownikowi potrzeba więcej informacji, interfejs zawiera łącza do odpowiednich stron wiki, które otwierają się w normalnej domyślnej internetowej.
  3. Wieloplatformowość: Opracowany głównie w JavaScript, PHP i zbazowany na Toolforge, SWViewer jest programem wieloplatformowym. Można go łatwo używać na każdym urządzeniu, w tym telefonach komórkowych. W porównaniu do wszelakich wieloplatformowych programów, posiada faktycznie przyjazny interfejs dla urządzeń mobilnych.

Opinie

Userboxy

Jeżeli używasz SMViewer, możesz dodać userbox, na swojej stronie użytkownika. Robiąc to, będziesz widoczny na stronie Wikimedianie używający SWViewer.

Code Result
{{Template:User SWViewer}}
This user uses SWViewer to revert vandalism.
Usage

Zobacz też