Wybory Wikimedia Foundation/2017/Rada Powiernicza/Zaproszenie dla kandydatów

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Call for candidates and the translation is 100% complete.
Info Wybory zostały zakończone 11 czerwca 2017. Kolejne głosy nie będą akceptowane.
Wyniki zostały ogłoszone dnia 19 czerwca 2017. Prosimy o przekazanie swojej opinii na temat wyborów 2017 na tę stronę.

Prosimy pomóc znaleźć kandydatów na miejsca z wyboru społeczności do Rady Powierniczej

Drodzy,

Nadchodzące wybory przez społeczność trzech kandydatów do służby w Radzie Powierniczej Fundacji Wikimedia (Board) to doskonała okazja do podjęcia wysiłków w zakresie włączenia, różnorodności i wiedzy. Chcielibyśmy, aby członkowie Rady byli zróżnicowaną i kompetentną reprezentacją naszych społeczności i projektów. Dobra wiadomość: to zależy wyłącznie od was. Prosimy podzielić się tymi informacjami, sugerować kandydatów lub rozważyć siebie.

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby dotrzeć do społeczności, Wikimedia i poza nią, aby zgłosić potencjalnych kandydatów, którzy mają doświadczenie w obsłudze różnych ról w ruchu Wikimedia (w tym autorzy, redaktorzy, programiści, badacze, liderzy Wikiprojektów itp.), a także:

  • Mają wysoką integralność osobowości, zdolność do formułowania i przedstawiania swojego punktu, wysoką odporność presję, myślą niezależnie i być w stanie osiągać porozumienie;
  • Posiadać głęboką wiedzę fachową w zakresie technologii i produktu, strategii, finansów, zarządzania lub posiadać znaczne doświadczenie zawodowe w dziedzinach istotnych dla pracy Rady;
  • Mieć znaczące doświadczenie w zarządzaniu (nauczaniu, zarządzaniu ludźmi, zarządzaniu projektem, większe doświadczenie w radach organizacji non-profit, zwłaszcza organizacje międzynarodowe itp.);
  • Mieć doświadczenie z innych rad lub innych stanowisk zarządczych, zwłaszcza organizacji non-profit zaliczanych do ruchu FLOSS;
  • Dodać coś w jakiś sposób do różnorodności lub mieć udowodnioną ścieżkę aktywizmu w obszarze różnorodności - w tym tożsamości płciowej i płciowej ekspresji, geografii, orientacji seksualnej, różnych doświadczeń kulturowych, różnych poziomów dochodu, rasy, religii, statusu rodzinnego, zdolności fizycznych i umysłowych, itp.).

Wszyscy potencjalni kandydaci muszą być w stanie komunikować się i dyskutować w języku angielskim, ponieważ jest to język, z którego korzystamy we wszystkich dyskusjach panelowych. Jeśli masz podstawowy poziom języka angielskiego, zapewnimy Ci wsparcie i szkolenie jako część Twojego wstępnego szkolenia. Skuteczni członkowie Rady są również kierowani misją, myślący strategicznie, rozważni, mają wysoką uczciwość, szanują i są pozytwynie nastawieni do społeczności. Kandydaci powinni być w stanie pozostawić swoje ulubione projekty lub tego rodzaju kwestie, muszą zostać rozwiązane.

Ogólnie rzecz biorąc, normalny czas jaki trzeba poświęcić na pracę w Radzie wynosi około 75 godzin rocznie (nie obejmuje podróży). Członkowie Rady muszą poświęcić czas na pracę w jednym lub więcej wybranych komitetów komisji, oraz na wspieranie i udzielanie porad dyrektor wykonawczej i jej zespołowi, a także promowanie ruchu Wikimedia poprzez rozmowy i nawiązywanie kontaktów z społecznością Wikimedia. Wszystkie stanowiska w ramach Rady są nieodpłatne i świadczone są dla ruchu.

Zachęcamy również aby zachęcać wszystkich uprawnionych do głosowania aby zadawać przemyślane pytania i w przemyślany sposób głosować. Musimy mieć pełny udział społeczności Wikimedia w celu zapewnienia, że Rada będzie tak silna i zróżnicowana, jak to tylko możliwe. Pomóż nam znaleźć kandydatów o perspektywach i głosach, które nie są dotąd dobrze reprezentowane, lecz których uczestnictwo ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszych projektów.

Aby znaleźć więcej informacji lub ogłosić własną nominację, prosimy odwiedzić: stronę dotyczącą wyborów.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, The Rada Powiernicza Fundacji Wikimedia