Вибори Фонду Вікімедіа - 2015

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections 2015 and the translation is 100% complete.
Info The election ended 31 травня 2015. No more votes will be accepted.
The results were announced on 5 червня 2015. Please consider submitting any feedback regarding the 2015 election on the election's post mortem page.

Вибори Фонду Вікімедіа — 2015 відбудуться у травні 2015 року. Члени спільноти Вікімедіа матимуть нагоду обрати кандидатури до Ради повірених, Комітету з розподілу коштів і на Омбудсмена Комітету з розподілу коштів.

Процес

Вибори проводяться таємно за допомогою програми «Безпечні вибори». Голоси тримаються в таємниці і ніхто з Виборчої комісії, Ради або працівників Фонду не мають до них доступу. Ключем шифрування для виборів займається незалежна третя сторона; в разі активації вибори зупиняються. Деякі особисті дані виборців (наприклад, IP-адреса, агент користувача та інші дані, які по суті аналогічні даним, які можна отримати за допомогою інтерфейсу CheckUser) доступні обмеженій кількості людей, які перевіряють та підраховують голоси (Виборчій комісії). Виборці голосують за системою За/Утримуюсь/Проти. Після підрахунку голосів кандидати будуть упорядковані за процентом підтримки, який визначається як відношення кількості голосів підтримки до загальної кількості голосів за кандидата (голоси «Утримуюсь» не враховуються, лише підсумок голосів «За» і «Проти»). Кандидати з найвищими процентами підтримки будуть рекомендовані Радою повірених для призначення на посаду.

Вибори до Комітету з розподілу коштів

З 3 до 10 травня 2015 члени спільноти Вікімедіа будуть мати нагоду голосувати за склад Комітету з розподілу коштів, зокрема за:

Виборча комісія оголосить результати не пізніше 5 травня 2015 року. Можливі уточнення.

Вибори Ради повірених

З 17 до 31 травня члени спільноти Вікімедіа будуть мати нагоду проголосувати у виборах Ради повірених за:

Трьох членів Ради повірених на дворічний термін з завершенням у 2017 році. Рада повірених є вищим керівним органом Фонду Вікімедіа, неприбуткової організації, зареєстрованої у США під № 501(c)(3). Фонд Вікімедіа провадить різноманітні проекти, такі як Вікіпедія та Вікісховище.

Виборча комісія оголосить результати не пізніше 5 червня 2015 року. Будуть подані докладні результати.

Інформація для виборців

Вимоги

Дописувачі

Ви можете голосувати з будь-якого вашого власного облікового запису у вікі Вікімедіа. Можна голосувати лише раз, без огляду на те, скільки облікових записів у вас є. Щоб можна було голосувати, ваш обліковий запис:

 • не може бути заблокований більш ніж в одному проєкті;
 • and have made at least 300 edits before 15 April 2015 across Wikimedia wikis (edits on several wikis can be combined if your accounts are unified into a global account);
 • and have made at least 20 edits between 15 October 2014 and 15 April 2015.

Для швидкої перевірки можливості базового учасника спільноти взяти участь у голосуванні можна використати функцію AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • Є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом;
 • Or have commit access and have made at least one merged commits in git to Wikimedia Foundation utilized repos between 15 October 2014 and 15 April 2015.
Співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа

Current Wikimedia Foundation staff and contractors qualify to vote if they have been employed by the Foundation as of 15 April 2015.

Члени Ради повірених, Консультативної ради та комітету FDC Фонду Вікімедіа

Чинні та колишні члени Ради повірених, Консультативної ради та Комітету з розподілу коштів Фонду Вікімедіа допускаються до голосування.

Інформація для номінаторів

Чи знаєте Ви когось, хто міг би бути чудовим кандидатом? Якщо так, то можете номінувати його на цю посаду!

Інформація для кандидатів

Усі кандидати повинні відповідати вимогам для виборців та спеціальним вимогам для обраної посади. Одній особі не дозволяється подавати декілька кандидатур на різні посади.

Організація

Важливі дати

Вибори до Комітету розподілу коштів

 • 30 квітня 2015 р.: останній день висування кандидатур та підтвердження особи
 • 30 квітня – 2 травня: питання та обговорення між кандидатами та спільнотою
 • 3–10 травня : голосування
 • 11–15 травня: підрахунок голосів
 • 15 травня: планова дата оголошення результатів

Вибори до Ради повірених

 • 5 травня: останній день висування кандидатур та підтвердження особи
 • 5–16 травня: питання та обговорення між кандидатами та спільнотою
 • 17–31 травня : голосування
 • 1–5 червня: підрахунок голосів
 • 5 червня: оголошення результатів

Див. також