Jump to content

Změna uživatelského jména

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Changing username and the translation is 100% complete.

Jméno, které si účastníci projektů Wimikedia volí, není vytesáno do kamene. Jakýkoliv stevard nebo globální přejmenovávač může Vaši přezdívku změnit pomocí Renameuser. Nové jméno musí být samozřejmě doposud volné. Pro více instrukcí prostě kontaktujte nějakého globálního přejmenovávače.

Svou žádost o změnu přezdívky můžete přidat sem: Steward requests/Username changes.

Jak na změnu přezdívky

  • Tato stránka neslouží jako prostor k žádostem o změnu přezdívky.
  • Nevytvářejte si sami nový účet s požadovanou přezdívkou.

Napište svou žádost sem: Steward requests/Username changes.

Jak to funguje

Na základě žádosti mohou stevardi nebo globální přejmenovávači změnit nastavení uživatelova účtu a zároveň historii článků tak, že celé dílo stávajícího uživatele bude převedeno pod novou přezdívku. K tomuto procesu může dojít z vlastní vůle, nebo vynuceně (například v případech, kdy si uživatel zvolil urážlivé uživatelské jméno). Smazání účtu se v projektech Wikimedia neprovádí, takže pokud byste se po svých editacích chtěli stáhnout do anonymity, nabízí se možnost změny uživatelského jména.

Při změně jména přestane předchozí účet existovat a uživatel se může okamžitě přihlásit pod novým jménem se stejným heslem. Podpisy na diskusních stránkách lze v případě potřeby změnit ručně.

Vizte Archiv 1 a Archiv 2 ohledně detailů o žádostech, které byly provedeny dříve, než byla tato pravomoc předána byrokratům.

Viz též