Jump to content

Fundraising 2010/Abbas Appeal/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Abbas

[edit]
  • Przeczytaj
  • osobisty apel
  • wikipedysty Abbasa
  • Wiadomość od wikipedysty Abbasa

Edytuję Wikipedię tak często, jak tylko mogę. Piszę w językach angielskim i suahili. Ciągle zadziwia mnie, że tutaj w Kenii mogę być częścią ogólnoświatowej społeczności, która wspólnie gromadzi ludzką wiedzę w jednym miejscu. Chciałbym, żebyś i Ty dodał lub dodała swój wkład do Wikipedii poprzez przekazanie darowizny, nawet jeżeli stać Cię na wpłacenie jedynie paru dolarów. Dlaczego? Jesteś częścią tej społeczności, tak jak ja i to, co razem tworzymy, jest bardzo ważne.

Wiedza to potęga, ale tylko wówczas, gdy jest rozpowszechniana. Młodzi ludzie w Kenii wiedzą, że edukacja jest kluczem do wydostania się z ubóstwa. Świat jest pełen informacji, która jest poza zasięgiem zbyt wielu ludzi.

Wielu ludzi w krajach rozwijających się nie ma możliwości uczęszczania do szkoły. Mają nieaktualne podręczniki, a nie stać ich na nowe. Bardzo pragną stać się częścią globalnej społeczności – i w tym właśnie pomaga im Wikipedia.

Wikipedia to wiedza, która jest dostępna za darmo dla każdego. Jest nieustannie odświeżana i zawsze aktualna. To połączenie między Tobą a mną i każdą osobą, której zależy na wiedzy i pragnie się nią dzielić.

Wyobraź sobie, jak wiele dałaby kenijskim uczniom możliwość regularnego dostępu do Wikipedii w ich szkołach. To tylko mała część tego, w czym pomagasz wspierając Wikimedia Foundation.

Wszyscy jesteśmy częścią tej społeczności i każdy z nas ma swoje powody by wesprzeć Wikipedię. Jakikolwiek jest Twój powód, mam nadzieję, że weźmiesz udział w dorocznej zbiórce funduszy wpłacając 20 dolarów, 30 euro, 4000 jenów czy jakąkolwiek kwotę, którą możesz się podzielić, aby dostęp do Wikipedii był nadal darmowy.

Twój wkład się liczy i ma ogromne znaczenie. Dziękuję Ci za każdą pomoc, jakiej możesz udzielić.


Z wyrazami szacunku,

Abbas Mahmood

Mombasa (Kenia)