Jump to content

Liidese administraatorid

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Interface administrators and the translation is 80% complete.
Shortcuts:
IA,
Interfaceadmin,
INTADMIN

Liidese administraatorid on ainsad kasutajad, kellel on võimalus muuta saidiüleseid CSS- ja JS-lehekülgi (leheküljed nagu MediaWiki:Common.js ja MediaWiki:Vector.css, liidesesõnumid, mida interpreteeritakse toorkujul HTML-ina ning lehel Special:Gadgets loetletud tööriistad) ning teiste kasutajate isiklikke CSS- ja JS-lehekülgi. Viki toimetajate ja lugejate brauserid täidavad JS- ja CSS-lehekülgede koodi. Selle koodi abil saab sisu vormistada, panna leheküljed teisiti tööle ja luua ka väga keerulisi tööriistu nagu wikEd.

Teiste kasutajate brauserites täidetavate CSS- ja JS-lehekülgede muutmise õigus võib olla halbade kavatsustega kasutaja käes ohtlik. Liidese administraatorid peaks olema väga usaldusväärsed kasutajad, neil peaks olema algteadmised CSS-i ja JavaScripti kohta, nad peaks teadma, kuidas mitte minna vastuollu Wikimedia vikide andmekaitsereeglitega ning neil peaks olema rahuldav arusaamine konto turvalisusest (kuidas valida tugev unikaalne parool, kuidas mitte nakatuda pahavarasse ja kuidas kasutada kaheastmelist autentimist ). Selleks et ründepinda ahendada, on soovitatav ebaaktiivsed kasutajad liidese administraatori õigustest ilma jätta. Samuti oleks hea, kui väikses vikis on need õigused vähemalt kahel inimesel, kes saavad JavaScriptist aru ja kes saavad üksteise muudatusi üle vaadata (umbes nagu kontrollkasutajate puhul).

Samuti saavad liidese administraatorid redigeerida teiste kasutajate isiklikke JSON-lehekülgi ja kõiki lehekülgi nimeruumis MediaWiki. Need võimalused on vähem ohtlikud ja ka teistel kasutajarühmadel on need võimalused.

Taotlused

See also