Jump to content

Масове повідомлення

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page MassMessage and the translation is 74% complete.
Outdated translations are marked like this.

Масове повідомлення (Special:MassMessage) — це інструмент, що дозволяє користувачам швидко та легко надіслати повідомлення на сторінки з поданого списку. Цей інструмент було активовано з жовтня 2013 року.

Масове повідомлення дозволяє локальним адміністраторам надсилати повідомлення в їх відповідній вікі, а адміністраторам Мета-вікі та відправникам масових повідомлень — у будь-які вікі Фонду Вікімедіа.

Для загальної інформації про те, як використовувати розширення, включно з інструкціями щодо вимкнення, перевірте Help:Extension:MassMessage.

Будь ласка, повідомляйте про будь-які баґи і запитуйте функції на сторінці обговорення або прямо на Фабрикаторі, створивши нове завдання.

Обмеження

Масове повідомлення було впроваджено на вікі Фонду Вікімедіа з двома обмеженнями: додаткове право користувача та конфігураційне рішення, що обмежує його можливості.

Додаткове право користувача називається «massmessage» і за замовчуванням надається лише локальним адміністраторам (сисопам). До того будь-хто у списку доступу у вікі (включно з не-адміністраторами) міг легко надіслати масове повідомлення. Ваша локальна спільнота повинна розглянути ці опції: додати нову вірусну групу користувачів (тобто, таку, у якій будь-хто у ній може додати інших у цю ж групу користувачів), дозволити адміністраторам надавати право користувача у певній групі користувача, або створити сторінку-чергу «запитів» до адміністраторів для виконання. Будь-ласка, усвідомлюйте той факт, що Масове повідомлення, у своєму ядрі, робить трішки більше, ніж автомат, який будь-який користувач може зробити за допомогою вкладок браузера навіть без входу до системи.

Конфігураційне рішення обмежує локальних користувачів (окрім Мета-вікі) від здійснення крос-вікі повідомлень. Знову ж таки, будь-який користувач може відкрити вкладки браузера і розіслати крос-вікі навіть без входу до системи, але цю опцію в Масовому повідомленні наразі відімкнено.

Глобальна доставка повідомлень

Тільки на Мета-вікі (цій вікі) будь-який користувач із правом «massmessage» на Мета-вікі (адміністратори та надсилачі масових повідомлень) може надсилати повідомлення до будь-якої вікі Вікімедії. Додатково, у цій вікі є рамковий шаблон ({{target}}), який треба використовувати для вхідних списків.

 • Список отримувачів має бути списком сторінок (на зразок цього: Global message delivery/Targets).
 • Рядок заголовка зрозумілий. Він не може перевищувати 240 байтів (завдяки цьому скорочуються описи редагувань).
 • Тіло — це текст повідомлення, яке Ви хочете надіслати.
  • Якщо повідомлення довше, ніж кілька рядків, тіло має містити кілька рядків вступу з посиланням на саме повідомлення, яке можна перекладати з допомогою розширення Translate (приклад; посібник) — хіба що це користувач, що бере участь, або сторінка проекту тієюж мовою, що й повідомлення.
  • Не використовуйте шаблони. Ви ніколи не можете знати, чи існує такий шаблон у цільовій вікі, і чи буде він поводитися так, як Вам треба.
  • Будьте обережні з посиланнями. Більшість із них ведуть на Мету, тому вони мають бути у вигляді [[m:Назва сторінки на Меті|текст]]. Інакше вони виявляться червониними у цільовій вікі.
   • Використовуйте посилання у вигляді [[m:Special:MyLanguage/Назва сторінки]], якщо ця сторінка має переклади іншими мовами через розширення Translate.
  • Якщо Ви надсилаєте повідомлення англійською в інших мовних розділах, будь ласка, вставте Ваше повідомлення у код <div lang="en" dir="ltr" class="mw-content-ltr"></div>. Ви також можете додати {{int:please-translate}} (який звертається з проханням «Please help translate to your language» мовою користувачів інших розділів) до Вашого тексту, щоб допомогли із перекладом місцевою мовою.
  • Включіть посилання на Масове повідомлення чи на іншу сторінку, з якої користувачі можуть зрозуміти чому і як Ваше повідомлення було доставлено і відписати (наприклад, сторінка обговорення того, хто надсилає, сторінка на меті чи mediawiki.org сторінка проекту).
  • Якщо це не досягається попереднім пунктом, включіть посилання на список розповсюдження — наприклад, «(Неправильна сторінка? Виправте тут.)».
  • За бажанням, додайте посилання на свою сторінку користувача чи обговорення користувача на Меті у вигляді звичайного підпису : [[m:User:Приклад|Приклад]] ([[m:User talk:Приклад|обговорення]]) щоб отримати Приклад (обговорення).
   • If you are sending a message in a left-to-right language to any right-to-left language wikis (or the opposite), then wrap your signature in <bdi> tags (Bi-Directional Isolation). You can also auto-translate the "talk" string. For example: <bdi lang="en" dir="ltr">[[m:User:Example|Example]] ([[m:User talk:Example|{{subst:int:Talkpagelinktext}}]])</bdi>
  • Завершіть повідомлення часовою міткою (у вікірозмітці це ~~~~~).
 • Дійте згідно з найкращими практиками звертання до проектів багатьма мовами.
 • Уникайте ніякових ситуацій і двічі перевіряйте, чи Ви надсилаєте повідомлення на правильний список розповсюдження. Ви погоджуєтеся з тим, що повністю несете відповідальність за будь-які помилки (включно з описками у тілі тексту, неправильні списки отримувачів тощо) і будете самі вручну прибирати будь-який безлад, який створите.
 • Якщо повідомлення йде між мовами чи між проектами, будь ласка, протестуйте повідомлення вручну у кількох із цих вікі, щоб переконатися, що посилання працюють, як належить, і також користуйтеся Special:Interwiki.
 • Відвідайте кожну з вікі у які Ви будете розсилати повідомлення. Це прив'яже її до Вашого глобального облікового запису. Якщо Ви це не зробите, то Ваша глобальна сторінка користувача не працюватиме там, а також Ви не отримуватимете сповіщення про повідомлення на сторінці обговорення. (Або скористайтесь User:Krinkle/Tools/Global SUL для прив'язки усіх вікі до Вашого облікового запису.)

Див. також