Jump to content

Wikimedia Vakfı seçimleri/2022/Duyuru/Adaylara Çağrı

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/Announcement/Call for Candidates and the translation is 100% complete.

2022 Mütevelli Heyeti Adaylarına Çağrı

Bu mesajı, Meta-Viki üzerinde farklı dillere çevrilmiş olarak bulabilirsiniz.

Mütevelli Heyeti 2022 seçimleri için adaylarını arıyor. Duyuruya göz atın ve detayları Meta-viki üzerinden okuyun.

Herkese merhaba,

2022 Mütevelli Heyeti seçimleri geldi! Mütevelli Heyetinde görev almak adaylığınızı koyun. Ya da iyi bir üye olabileceğini bildiğiniz biri varsa aday olması için cesaretlendirin.

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti Wikimedia Vakfı'nın işlerini gözetliyor. Topluluk ve iştirakler tarafından seçilen mütevelliler Mütevelli Heyetini oluşturuyor. Her mütevelli üç yıllık bir süre için görev alıyor. Wikimedia topluluğu topluluk mütevellilerini oylama hakkına sahip.

2022 Ağustos'unda Wikimedia topluluğu iki koltuğu doldurmak üzere oy kullanacak. Bu durum Heyetin temsili, çeşitliliği ve uzmanlığını bir takım olarak geliştirmek için bir fırsat.

Arananlar

Wikimedia küresel bir hareket olup daha geniş bir topluluktan adaylarını arıyor. İdeal adaylar; düşünceli, saygılı, topluluk odaklı ve Wikimedia Vakfının misyonu ile bağlı olmalıdır. Adayların, Heyete nasıl bir uzmanlık ve bakış açısı getirecekleri üzerinde düşünmeleri gerekir.

Heyet hareketimize lazım olan ancak yeterli olmayan bakış açılarını ve sesleri bulmak istiyor. Bu doğrultuda, Heyet bu sene tüm adaylardan başvurularında gerçek dünya ve bu hareket içerisindeki deneyimlerinden bahsetmelerini talep ediyor.

Heyet önceliği olmayan bir bölgeden gelen adayların öncelikli bir bölgeden gelen adaya kıyasla çeşitlilik üzerine daha iyi bir bakış getirdiğini kabul ediyor. Adaylar, çeşitliliği, eşitliği ve kapsamayı teşvik etmek için sahip oldukları bu deneyimleri paylaşmak durumunda.

Çalışma

Mütevelliler üç yıl için görev alıyor ve üç dönem görev alabilir. Mütevellilerin, Heyetin en az bir komitesinde görev almaları bekleniyor. Zaman açısından seyahatler haricinde yıllık yaklaşık 150 saatlik bir mesai harcama söz konusu olabilir. Bu süre bütün yıla yayılmayıp daha çok görüşmeler etrafında sıklaşıyor.

Gereksinimler

Heyet işleri için kullanılan dil İngilizcedir. Adayların temel İngilizce bilgisine sahip olması gerekir ama destek ve pratik de bu sürecin bir parçasıdır. Adaylık başvuruları geniş bir seçmen kitlesine ulaşmak üzere bazı dillere çevrilecek.

Başvuru

Bütün projelerden ve topluluklardan, Wikimedia Mütevellisi kriterlerini karşılayan tüm adaylar başvuru yapmaya davetlidir. İyi bir üye olabilecek birini tanıyorsanız onu adaylık için teşvik edin. Adaylar daha fazla bilgiyi ve adaylıklarını kaydedebilecekleri sayfayı Aday Ol sayfasında bulabilir.

Desteğiniz için teşekkür ederiz,

Seçim Komitesi ve Mütevelli Heyeti adına Hareket Stratejisi ve Yönetimi ekibi