Вікіджерела

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikisource and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikisource-logo.svg

Вікіджерела — це проект Вікімедіа, спрямований на побудову бібліотеки вільних текстів. Коли він був тільки започаткований у 2003 році, він носив назву «Project Sourceberg» (тут гра слів, що походить від назви вже існуючого невікімедійного проекту з такими ж цілями — Project Gutenberg); до 2005 року в ньому виокремились індивідуальні мовні підрозділи. Тепер у Вікіджерелах зберігаються книги, романи, есе, історичні документи, вірші, листи, промови та інші документи, за умови, що вони доступні під відкритою ліцензією CC-BY-SA.

Назва, слоган, логотип

Оригінальний логотип Вікіджерел
  • Перегляньте багатомовну таблицю «Вікіджерела — Вільна бібліотека», щоб дізнатися, як виглядає назва та слоган багатьма іншими мовами.
  • Із розвитком проекту логотип був змінений. Початково логотипом слугувало зображення у форматі .jpg (див. справа), але зараз це — зображення айсберга у форматі .svg (див. вгорі).

Список Вікіджерел

Це — список мовних підрозділів Вікіджерел. Див. Wikisource:Languages, де перелічені мови, що не мають власних піддоменів; вони зберігаються на Багатомовних Вікіджерелах.

Зовнішнє джерело, із можливістю динамічного сортування за будь-яким критерієм; автоматично оновлюється кожних шість годин завдяки утиліті cron.

Зовнішнє джерело, генерований вікісинтаксис, що вставляється вручну на цю сторінку.

Розділи Вікіджерел алеманським та північнофризьким діалектами

Алеманські Вікіджерела були започатковані як окремий простір назв у алеманській Вікіпедії:Alemannischi Textsammlig (Вікіджерела). Так само і північнофризька Вікіпедія започаткувала свої Вікіджерела у просторі назв Text: Nordfriisk Bibleteek.

Історичні обговорення

Будь ласка, перегляньте сторінку обговорення.

Див. також