Vikipēdijas lapas, kam trūkst attēlu

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos and the translation is 44% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikipedia Pages Wanting Photos

Vikipēdijas lapas, kam trūkst attēlu (Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP)) ir ikgadēja kampaņa, kurā visu Vikipēdiju valodu projektu un kopienu vikipēdieši pievieno attēlus tiem Vikipēdijas rakstiem, kam attēlu trūkst. Tās mērķis ir veicināt Wikimedia kopienas rīkoto fotokonkursu un fotoekspedīciju laikā savākto multivides failu izmantošanu Vikipēdijas rakstu lapās. Fotoattēli lasītāja uzmanību piesaista vairāk nekā garš teksts. Tie arī ilustrē saturu un padara rakstu izglītojošāku un saistošāku lasītājiem.

Dažādās atbalsta programmās, fotoekspedīcijās un konkursos, tostarp „Kultūras pieminekļi Vikipēdijā”, „Āfrika Vikipēdijā”, „Dabas skati Vikipēdijā”, „Folklora Vikipēdijā” un citos starptautiskajos fotokonkursos, Vikikrātuvei dāvāti tūkstošiem attēlu. Tomēr tikai nedaudzi no šiem fotoattēliem tiek izmantoti Vikipēdijas rakstos. Patlaban Vikikrātuvē glabājas miljoniem fotoattēlu, bet tikai niecīga to daļa ir izmantoti Vikipēdijas rakstos. Tas ir milzīgs robs, ko šis projekts cer aizpildīt.

Piedalīšanās

Before participating, it is important to read all rules below in their entirety. Failure to do so may result in disqualification.

 1. Ienāc Vikipēdijā vai izveido jaunu Vikipēdijas kontu (to var izdarīt jebkuras valodas Vikipēdijā). Visu valodu Vikipēdiju uzskaitījums atrodams šeit.
 2. Atrodi rakstu, kam trūkst fotoattēlu. Rakstus var meklēt dažādi. Lūk, daži padomi.
 3. Izvēlies atbilstošu fotoattēlu Vikikrātuvē. Spied šeit, lai meklētu fotoattēlus pēc to nosaukuma vai kategorijas. Ir vairāki attēlu meklēšanas veidi. Aplūko šo vienkāršo pamācību par multivides failu atkārtotu izmantošanu. Šeit pieejami papildu padomi.
 4. Raksta lapā nospied „Labot” un ievieto 3. solī izvēlēto attēlu, iekļaujot īsu tā aprakstu attiecīgās Vikipēdijas valodā. Ar „Rādīt pirmskatu” pārbaudi attēla novietojumu un, ja vajadzīgs, veic izmaiņas. Tad nospied „Publicēt izmaiņas”.
 5. Konkursā var arī piedalīties veidojot jaunus rakstus, kam pievienot kvalitatīvus fotoattēlus.
 6. Please be mindful of the image syntax! If you are going to add images to the infoboxes in articles, the syntax is a lot easier — just the filename, so rather than [[File:Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg|thumb|The Obamas worship at [[African Methodist Episcopal Church]] in Washington, D.C., January 2013]] simply Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg.

Here, the caption is The Obamas worship at African Methodist Episcopal Church.

If you are going to add images to the infoboxes in articles, add them to the correct position as shown below.

| image = Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg

| caption = The Obamas worship at African Methodist Episcopal Church

Kampaņas noteikumi


Attēlus jāpievieno no 2020. gada 1. jūlija līdz 31. augustam.

Izmantojamo failu skaits nav ierobežots. Tomēr ir dažādas balvu kategorijas (skatīt zemāk).

Attēliem jābūt publicētiem ar brīvu licenci vai tiem jābūt bez autortiesībām. Iespējamās licences ir CC-BY-SA 4.0, CC-BY 4.0, CC0 1.0.

Dalībniekiem jābūt reģistrējušamies kādā no Wikimedia projektiem. Ienāc Vikipēdijā vai izveido jaunu Vikipēdijas kontu (kontu var izveidot jebkuras valodas Vikipēdijā, un izmantot visos Wikimedia projektos). Visu valodu Vikipēdiju uzskaitījums atrodams šeit.

Attēla aprakstam jābūt skaidram un rakstam piemērotam.

 1. The image caption and description must be clear and be suitable for the article.
 2. All image additions must include a caption that describes what the image is of.
 3. Images should be placed where relevant in the article.
 4. Do not add photos to articles in a language you do not speak fluently. Users who repeatedly add captionless images, irrelevant images, etc. may be disqualified.

Dalībniekiem visu ar attēliem papildinātu rakstu izmaiņu kopsavilkumā jānorāda tēmturis „#WPWP”. Piemēram: „+attēls #WPWP”.

Kā vēlies iesaistīties #WPWP?

Šajā sadaļā norādīti dažādi iesaistīšanās veidi WPWP. Spied uz turpmāk esošajām pogām, lai uzzinātu vairāk par katru no iesaistīšanās veidiem.

Kampaņas grafiks

WPWP kampaņa ir ikgadēja.

 • Sākums: 2020. gada 1. jūlija plkst. 00.01 (UTC)
 • Pieteikumu pieņemšanas beigas: 2020. gada 31. augusta plkst. 23.59 (UTC)
 • Rezultātu paziņošana: 2020. gada 30. septembris

Starptautiskās balvu kategorijas

Balvas lietotājam(-iem), kas ar fotoattēliem papildinājis(-uši) visvairāk Vikipēdijas unikālos rakstus

 1. 1. vietas balva — 500 ASV dolāru;
 2. 2. vietas balva — 400 ASV dolāru;
 3. 3. vietas balva — 300 ASV dolāru.

Balva lietotājam(-iem), kas ar skaņas failiem papildinājis(-uši) visvairāk Vikipēdijas unikālos rakstus:

 • 200 ASV dolāru.

Balva lietotājam(-iem), kas ar video failiem papildinājis(-uši) visvairāk Vikipēdijas unikālos rakstus:

 • 200 ASV dolāru.

Balva jaunajam(-iem) lietotājam(-iem), kas ar fotoattēliem papildinājis(-uši) visvairāk Vikipēdijas unikālos rakstus:

 • 200 ASV dolāru.

Balva lietotājam ar visvairāk Vikipēdijai igbo, svahili, jorubu, gandu, hausu, šonu, amharu, ngalu un afrikandu valodā pievienotajiem „Āfrika Vikipēdijā” attēliem. Papildu informācija:

 • 100 ASV dolāru.

Wiki Loves Folklores Prizes

The Wiki Loves Folklore is offering prizes for users with the most Wiki Loves Folklore image usage on any language Wikipedia. For more information about the Wiki Loves Folklore category of prizes, see here and click here to visit the English Wikipedia page.