«Статті Вікіпедії вимагають світлин»

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

«Статті Вікіпедії вимагають світлин»

«Статті Вікіпедії вимагають світлин» (СВВС; в оригіналі Wikipedia Pages Wanting Photos, WPWP) — щорічна кампанія, у рамках якої вікіпедисти різних мов та спільнот додають світлини до малоілюстрованих статей Вікіпедії. Вона покликана заохочувати використовувати цифрові медіафайли, зібрані завдяки різноманітним фотоконкурсам, фотопрогулянкам, організованим спільнотою Вікімедіа, у статтях Вікіпедії. Фотографії допомагають утримати увагу читача більше, ніж стіна тексту, ілюструють текст та роблять статтю більш структурованою і цікавою для читачів.

Тисячі зображень зібрано і завантажено у Вікісховище завдяки численним програмам адвокацій, фотопрогулянкам та конкурсам, у тому числі Вікі любить пам'ятки, Вікі любить Африку, Вікі любить Землю, Вікі любить фольклор, тощо. Але відносно мало з цих світлин використовуються у статтях Вікіпедії. На сьогодні Вікісховище містить мільйони зображень, але лише малесенька частка з них використана на сторінках Вікіпедії. І цю ситуацію цей проект і хоче виправити.

Як узяти участь

Перш ніж брати участь, важливо повністю прочитати правила участі, подані нижче. Не виконання правил може спричинити дискваліфікацію.

  1. Увійдіть або створіть новий обліковий запис у Вікіпедії (ви можете створити обліковку у будь-якому мовному розділі Вікіпедії, у тому числі своєю мовою). Список мовних версій Вікіпедії можна знайти тут.
  2. Знайдіть статтю, яка потребує зображення; є різні способи це зробити. Тут є кілька підказок.
  3. Знайдіть підхоже фото у Вікісховищі. Натисніть тут, щоб шукати зображення за правильною назвою чи категорією. Є кілька способів це зробити; гляньте цей простий посібник з використання медіафайлів, а тут є додаткові підказки.
  4. На сторінці статті знайдіть розділ, куди варто додати зображення, щоб воно стосувалося тексту і допомагало читачу зрозуміти предмет. Натисніть «Редагувати» і вставте зображення, вибране на попередньому кроці, і додайте короткий підпис відповідною мовою. При редагуванні в режимі вікірозмітки, перевірте розташування зображення через «Попередній перегляд» і поправте, якщо щось не так. Додавайте гештег #WPWP в описі редагування усіх проілюстрованих статей. Тоді натисніть «Опублікувати зміни».
  5. Ви можете також брати участь, створюючи нові статті, які можна проілюструвати якісними світлинами.
  6. Зважайте на синтаксис зображень! Якщо ви додаєте зображення до картки у статті, синтаксис куди легший: потрібна лише назва файлу, тож замість [[File:Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg|thumb|The Obamas worship at [[African Methodist Episcopal Church]] in Washington, D.C., January 2013]] просто вставте Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg.

У цьому випадку підписом є The Obamas worship at African Methodist Episcopal Church.

Якщо ви додаватимете зображення до карток у статтях, додавайте їх у правильному місці, як показано нижче.

| image = Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg

| caption = The Obamas worship at African Methodist Episcopal Church

Правила кампанії


Зображення мають бути використані в період з 1 липня по 31 серпня 2020.

Немає обмежень на кількість файлів, які можна використати. Але є різні категорії призів (див. нижче). Однак не спотворюйте статті фотографіями. Додавайте фото лише до статті, де немає зображень.

Зображення мають бути опубліковані під вільною ліцензією або бути у суспільному надбанні. Можливі ліцензії: CC-BY-SA 4.0, CC-BY 4.0, CC0 1.0.

Учасники мають бути зареєстрованими у будь-якому проєкті Вікімедіа.
Увійдіть або створіть новий обліковий запис у Вікіпедії (Ви можете створити обліковку у Вікіпедії будь-якою мовою і користуватися нею у всіх проєктах Вікімедіа). Список усіх мовних версій Вікіпедії можна знайти тут.

Погані або дуже низької якості фото загалом не є прийнятними.
  1. Підпис і опис зображення мають бути чіткими і пасувати до статті.
  2. Усі додані зображення мають мати опис того, що на них зображено.
  3. Зображення мають бути розташовані у доречному місці статті.
  4. Не додавайте зображення до статей мовами, якими ви не володієте. Користувачі, котрі регулярно додають зображення без опису чи доцільності, можуть бути дискваліфіковані.

В описі редагування усіх покращених зображеннями статей учасники повинні використовувати гештег #WPWP, а також пояснити суть редагування. Наприклад: «Додано зображення в картку» #WPWP". Не додавайте гештег (#WPWP) у текст статті.

Як ви хочете взяти участь у #WPWP?

Цей розділ допоможе вам визначитися з рівнем участі у кампанії. Натисніть на кнопки нижче, щоб дослідити всі способи взяти участь.

Календар кампанії

Кампанія WPWP щорічна.

  • Початок: 1 липня 2020, 00:01 (UTC)
  • Кінець: 31 серпня 2020, 23:59 (UTC)
  • Оголошення результатів: 30 вересня 2020 6 жовтня 2020.

Міжнародні категорії призів

Призи для користувачів, які покращать фотографіями найбільше різних статей Вікіпедії:

  1. 1-й приз: подарунковий сертифікат на 500 дол. США
  2. 2-й приз: подарунковий сертифікат на 400 дол. США
  3. 3-й приз: подарунковий сертифікат на 300 дол. США

Приз для користувачів, які покращать аудіофайлами найбільше різних статей Вікіпедії:

  • подарунковий сертифікат на 200 дол. США

Приз для користувачів, які покращать відеофайлами найбільше різних статей Вікіпедії:

  • подарунковий сертифікат на 200 дол. США

Приз для нових користувачів, які покращать фотографіями найбільше різних статей Вікіпедії:

  • подарунковий сертифікат на 200 дол. США

Призи для переможців від Wiki in Africa

  • Приз для користувачів, які використають найбільше зображень з Wiki Loves Africa у Вікіпедіях мовами іґбо, суахілі, йоруба, луганда, хауса, шона, амхарська, лінгала та африкаанс. Більше інформації тут.
  • подарунковий сертифікат на 100 дол. США (Примітка: Для отримання призу WLA, ви маєте бути зареєстрованим користувачем не менше року і мати щонайменше 330 редагувань в основному просторі будь-якої Вікіпедії станом на 1 липня 2020.)
  • Примітка: через труднощі з визначенням зображень, доданих під час конкурсу, ТА того, чи вони водночас належать до категорій WLA, а також через невелику кількість учасників цими мовами, ми вирішили нагородити

Призи від Wiki Loves Folklores

The Wiki Loves Folklore is offering prizes for users with the most Wiki Loves Folklore image usage on any language Wikipedia. For more information about the Wiki Loves Folklore category of prizes, see here and click here to visit the English Wikipedia page.