Jump to content

Fundraising 2012/Překlad/Výzva AdrianneW

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/AdrianneW Appeal and the translation is 100% complete.

1

I tento obsáhlý román jsem dočetla a odložila, ale zamilovala jsem se. V páté třídě jsme byli vyzváni, abychom poučili své spolužáky o libovolném tématu dle vlastního výběru. Přednášela jsem o literatuře devatenáctého století.

Dnes, jak jste pravděpodobně uhodli, jsem profesorkou angličtiny. Také přispívám na Wikipedii, edituji články o spisovatelích, například Mary Shelleyové, autorce Frankensteina, a Jane Austenové, která napsala Pýchu a předsudek.

Když přemýšlím o své práci na Wikipedii, neuvažuji o sobě jako o někom, kdo přidává informace; uvažuji o sobě jako o učitelce. Skrze Wikipedii přesahuje moje práce hranice učebny. Jen za minulý měsíc měl článek o Jane Austenové více než 115 000 zobrazení.

Na své univerzitě mám přístup k množství kvalitních pramenů. Většina lidí se ale k takovým pramenům nedostane; odděluje je finanční bariéra. Skrze editování Wikipedie pomáhám tuhle nespravedlnost napravit.

Miluji učení, vždycky jsem ho milovala. To je ten důvod, proč si myslím, že by mělo být dostupné každému.

Souhlasíte? Pak mi, prosím, pomozte s podporou Wikipedie.

Bio

Adriannin výzkum je zaměřen na britskou literaturu osmnáctého století.Jako postdoktorand pro Digitální výuku a výzkum také pomáhá svým kolegům při hledání nových cest jak využít Wikipedii ve vyučování.