Fundraising 2012/Překlad/Isaacova výzva

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Isaac appeal and the translation is 100% complete.

Banner

  • Prosíme čtěte:
    Osobní výzvu
    od editora Wikipedie Isaaca Kosgeie

Appeal

Od editora Wikipedie Isaaca Kosgeia

Vědomosti jsou pro každého, i pro ty bez přístupu na Internet. Dnes má většina škol v Keni počítače. Ale mnohé doposud postrádají přístup na Internet a to zejména ty v odlehlých regionech mé země.

Jako dobrovolník Wikipedie se zabývám zejména šířením její offline verze. Jedná se o čistě textovou verzi Wikipedie, která může být používána bez přístupu k Internetu.

Já a mí přátelé cestujeme veřejnými autobusy a taxíkem a vyzbrojeni pouze CDčky, fleškami, laptopy a projektory navštěvujeme školy po celé Keni.

Instalujeme Wikipedii na školní počítače a ukazujeme učitelům, jak Wikipedie funguje. Také pak předvádíme Wikipedii celým školám pomocí projektoru a přednášíme o jejím významu.

Učitelé říkají, že tento projekt změnil životy tisícům školáků a pro vzdělávání v Keni představuje revoluci. Studenti jsou také velmi nadšení a hodně nám děkují za práci, kterou jsme udělali.

Díky Wikipedii — a pár dlouhým, prašným projížďkám autobusem — má nyní celá generace studentů přístup k největší světové encyklopedii. Považuji to za jednu z nejlepších věcí, ke kterým kdy došlo.

Když přispíváte Wikipedii, měníte svět. Z celého srdce Vám děkuji.

Isaac Kosgei
student obchodu a dobrovolník Wikipedie